Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Z Braniewa na europejskie korty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 10 czerwca 2022 18:29

Od kilku tygodni w Polsce panuje prawdziwa Świątkomania. Sukcesy Igi Świątek na światowych kortach spowodowały, że wzrosło zainteresowanie tenisem. Teraz znajdzie się więcej dzieci chętnych do trenowania na korcie. Trenerom łatwiej będzie wyszukać talenty. Jedną z takich tenisowych nadziei może zostać Franek Goerick.


- Franek zaczął trenować jak miał niespełna 7 lat - wspomina mama Anna Goerick. - Pierwsze zajęcia miał w szkole podstawowej. Przychodził na zajęcia dwa razy w tygodniu. Po kilku miesiącach została otwarta Akademia Tenisowa Braniewo, do której zaczął chodzić. Po kilku miesiącach właściciel obiektu zaproponował, aby więcej trenował i zaczął grać w pierwszych turniejach. Postanowiliśmy spróbować.

Na początku Franek jeździł na turnieje krasnali w Elblągu, Gdańsku i raz w miesiącu przyjeżdżał do Gdańskiej Akademii Tenisowej. Przeszedł wszystkie grupy dla dzieci - czerwonej, pomarańczowej, zielonej. Dość szybko Franek zaczął wygrywać turnieje i całe serie. Po przejściu do kategorii skrzatów zaczęły się wyjazdy na turnieje w Polsce. Po pewnym czasie Franek znalazł się na Śląsku gdzie organizowanych było dużo turniejów w jego grupie wiekowej.

alt


Dobra gra Franka została dostrzeżona i znalazł się w szerokiej kadrze PZT do lat 12. Powoli kończy rywalizację w kategorii skrzatów i oswaja się z rywalizacją w kategorii młodzików. Zaczęły się również starty w turniejach zagranicznych m.in. w Czechach, Estonii.

Wyniki Franka zaowocowały propozycjami z dwóch największych klubów w Polsce i przyjęciem oferty BKT Advantage Bielsko-Biała.

alt


W styczniu Franek po raz pierwszy stanął na podium mistrzostw Polski. Zdobył brązowy medal w deblu do lat 12.

Przed rodziną Franka ważna decyzja. Od września Franek może zamieszkać w BKT Advantage Bielsko-Biała, w którym czekają na niego koledzy z drużyny, a tym samym koledzy z klasy w szkole sportowej. Przeszkodą w realizacji tych planów mogą być finanse. Rodziny Franka nie stać na jego przeprowadzkę na Śląsk. To może zahamować jego rozwój. Jeśli ktoś chciałbym wesprzeć Franka to służymy pomocą w kontakcie z rodziną Franka.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z: