Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wystawa „dialog 4” w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 13 stycznia 2010 15:11

Wystawa: „dialog 4” Alicji Karskiej i Aleksandry Went z Gdańska oraz Mariny Steinacker i Susanne Kathariny Willand z Bremy otwarta zostanie w piątek, 15 stycznia, o godz.19 w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1, przy ul. Piwnej 27/29 w Gdańsku. Kuratorem ekspozycji jest Iwona Bigos. Choć jest to trzecia wystawa z cyklu „Dialogi”, nosi ona tytuł „dialog 4”. Artystki uznały, że skoro jest ich cztery to "czwórka" w tytule będzie bardziej adekwatna.


Karska/Went (Gdańsk) i Steinacker/Willand (Brema) to pary artystyczne, które pracują ze sobą od kilku lat. Genre ich prac obejmuje zarówno prace video, instalacje jak i fotografie.
Duet Karska/Went pokaże swój nowy cykl fotograficzny „Miniatury”. To zdjęcia wnętrz domków dla lalek ozdobione prawdziwymi zdjęciami zrobionymi przez artystki, właściwie miniatury w miniaturach. To pewnego rodzaju gra między proporcjami, iluzją a rzeczywistością. Na zdjęciach „czegoś” brakuje. Prace pokazują kontrast między magicznym domem lalek, a rzeczywistością, w której po domu zostaje tylko puste miejsce.
Steinacker/Willand przygotowały trzy prace: video “Widoki (Ansichten)”, cykl fotografii „Postoje (Stationen)” oraz instalację „Twice told tale”.
Praca „Widoki” to animacja w 3D przedstawiająca góry, zilustrowana romantyczną muzyką Johanna Straussa. Dopiero na końcu filmu okazuje się, że oglądany krajobraz to iluzja, stworzona z widokówek.


„Postoje” to dwanaście oryginalnych, znalezionych na pchlim targu pocztówek z lat 60. i 70., pokazujących malownicze miejsca w Norwegii i ich dwanaście współczesnych odpowiedników. Zainspirowane znaleziskiem artystki odszukały te miejsca i stworzyły swoje współczesne widokówki. Seria ta w przeciwieństwie od wirtualnej podróży z filmu „Widoki” dokumentuje te „prawdziwe” miejsca idylli.
Zainspirowana architekturą Gdańska i Bremy praca „Twice told tale” została stworzona specjalnie na wystawę „dialog 4”. Dwa prawie identyczne domki przypominające modele architektoniczne umieszczone są w szklanej skrzynce. Ich czysta forma odpowiada idei "domu". Zamiast stojąc - co jest normalnie przyjęte, są zaprezentowane leżąc, a ich dachy skierowane są ku sobie. Ustawione w ten sposób tworzą nowa, nietypową figurę.


O artystkach:
Alicja Karska ( ur. 1978). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2003). Laureatka wielu nagród i stypendiów ( m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rezydencja w Bremie i Stuttgarcie). Swoje prace pokazywała na wystawach indywidualnych w Gdańsku, Słupsku, Warszawie i Poznaniu oraz na wielu wystawach zbiorowych ( Stuttgart, Tel Aviv, Chicago, Berlin, Hamburg i Brema).
Aleksandra Went ( ur. 1976 ). Ukończyła ASP w Gdańsku (2003). Laureatka nagród i stypendiów, w tym Grand Prix w konkursie Prezydenta RP na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie Sztuk Pięknych. Wystawiała swoje prace w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu. Brała też udział w wystawach zbiorowych w Sofii, Tel Avivie, Chicago, Stuttgarcie, Hamburgu i Bremie).
Artystki współpracują od 2002 roku.


www.karska-went.info
Marina Steinacker ( ur. 1974 w Niemczech). Skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Bremie z tytułem magistra sztuk pięknych.
Susanne Katharina Willand ( ur. 1974 w Austrii). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Bremie.
Steinacker/Willand tworzą duet artystyczny od 2007. Wspólnie uczestniczyły w wystawach w Niemczech, Rosji, Islandii i Norwegii. To ich pierwsza wystawa w Polsce.
www.steinacker-willand.de
* * *
Wystawa czynna będzie od wtorku do niedzieli w godz. 11-17 do 5 marca 2010 r. Wstęp wolny.
www.ggm.gda.pl
Katarzyna Korczak

 

 

 

 

 

Fot. Materiały promocyjne GGM


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież