Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wystawa „dialog 4” w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 13 stycznia 2010 15:11

Wystawa: „dialog 4” Alicji Karskiej i Aleksandry Went z Gdańska oraz Mariny Steinacker i Susanne Kathariny Willand z Bremy otwarta zostanie w piątek, 15 stycznia, o godz.19 w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1, przy ul. Piwnej 27/29 w Gdańsku. Kuratorem ekspozycji jest Iwona Bigos. Choć jest to trzecia wystawa z cyklu „Dialogi”, nosi ona tytuł „dialog 4”. Artystki uznały, że skoro jest ich cztery to "czwórka" w tytule będzie bardziej adekwatna.


Karska/Went (Gdańsk) i Steinacker/Willand (Brema) to pary artystyczne, które pracują ze sobą od kilku lat. Genre ich prac obejmuje zarówno prace video, instalacje jak i fotografie.
Duet Karska/Went pokaże swój nowy cykl fotograficzny „Miniatury”. To zdjęcia wnętrz domków dla lalek ozdobione prawdziwymi zdjęciami zrobionymi przez artystki, właściwie miniatury w miniaturach. To pewnego rodzaju gra między proporcjami, iluzją a rzeczywistością. Na zdjęciach „czegoś” brakuje. Prace pokazują kontrast między magicznym domem lalek, a rzeczywistością, w której po domu zostaje tylko puste miejsce.
Steinacker/Willand przygotowały trzy prace: video “Widoki (Ansichten)”, cykl fotografii „Postoje (Stationen)” oraz instalację „Twice told tale”.
Praca „Widoki” to animacja w 3D przedstawiająca góry, zilustrowana romantyczną muzyką Johanna Straussa. Dopiero na końcu filmu okazuje się, że oglądany krajobraz to iluzja, stworzona z widokówek.


„Postoje” to dwanaście oryginalnych, znalezionych na pchlim targu pocztówek z lat 60. i 70., pokazujących malownicze miejsca w Norwegii i ich dwanaście współczesnych odpowiedników. Zainspirowane znaleziskiem artystki odszukały te miejsca i stworzyły swoje współczesne widokówki. Seria ta w przeciwieństwie od wirtualnej podróży z filmu „Widoki” dokumentuje te „prawdziwe” miejsca idylli.
Zainspirowana architekturą Gdańska i Bremy praca „Twice told tale” została stworzona specjalnie na wystawę „dialog 4”. Dwa prawie identyczne domki przypominające modele architektoniczne umieszczone są w szklanej skrzynce. Ich czysta forma odpowiada idei "domu". Zamiast stojąc - co jest normalnie przyjęte, są zaprezentowane leżąc, a ich dachy skierowane są ku sobie. Ustawione w ten sposób tworzą nowa, nietypową figurę.


O artystkach:
Alicja Karska ( ur. 1978). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2003). Laureatka wielu nagród i stypendiów ( m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rezydencja w Bremie i Stuttgarcie). Swoje prace pokazywała na wystawach indywidualnych w Gdańsku, Słupsku, Warszawie i Poznaniu oraz na wielu wystawach zbiorowych ( Stuttgart, Tel Aviv, Chicago, Berlin, Hamburg i Brema).
Aleksandra Went ( ur. 1976 ). Ukończyła ASP w Gdańsku (2003). Laureatka nagród i stypendiów, w tym Grand Prix w konkursie Prezydenta RP na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie Sztuk Pięknych. Wystawiała swoje prace w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu. Brała też udział w wystawach zbiorowych w Sofii, Tel Avivie, Chicago, Stuttgarcie, Hamburgu i Bremie).
Artystki współpracują od 2002 roku.


www.karska-went.info
Marina Steinacker ( ur. 1974 w Niemczech). Skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Bremie z tytułem magistra sztuk pięknych.
Susanne Katharina Willand ( ur. 1974 w Austrii). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Bremie.
Steinacker/Willand tworzą duet artystyczny od 2007. Wspólnie uczestniczyły w wystawach w Niemczech, Rosji, Islandii i Norwegii. To ich pierwsza wystawa w Polsce.
www.steinacker-willand.de
* * *
Wystawa czynna będzie od wtorku do niedzieli w godz. 11-17 do 5 marca 2010 r. Wstęp wolny.
www.ggm.gda.pl
Katarzyna Korczak

 

 

 

 

 

Fot. Materiały promocyjne GGM


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież