100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Warto wstąpić do biblioteki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 września 2010 17:22

altWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zachęca wszystkich czytelników i nie tylko, do wstąpienia jej skromne progi (przypomnijmy, że po Województwie Pomorskim rozsianych jest aż 35 placówek biblioteki). Aby przyciągnąć jak największą rzesze czytelników biblioteka prowadzi cykl spotkań i warsztatów z ludźmi pióra, lub też szerzej z ludźmi sztuki.


Już 28 wrześnie odbędzie się spotkanie z Markiem Latoszkiem - autorem książek: "Sierpień '80 we wspomnieniach", "Solidarność: ofensywa i rekonstrukcja (1980-1989)". Dzień później biblioteka ugości Wojciecha Żmudzińskiego SJ. Spotkanie będzie poświęcone książkom: "Mroczny bankiet popsutych zabawek - medytacja o własnej śmierci" oraz "Niebo jest w nas". Nieco później, bo 24 października w filii nr 2 w Oliwie odbędzie się biesiada literacka z Piotrem Kraśko, prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym.

Oddziały biblioteki  goszczą u siebie także interesujące wystawy malarskie i fotograficzne. Ponadto dla wszystkich czytelników i sympatyków naszej biblioteki przygotowano specjalną ofertę unikatowych T-shirtów z napisem „Chodzę do biblioteki”! Kolorowe koszulki damskie, męskie i dziecięce we wszystkich rozmiarach i wyjątkowych wzorach można kupić za 25 zł w budynku głównym WiMBP (Gdańsk-Główny, Targ Rakowy 5/6 - punkt ksero) oraz w Filii Gdańskiej (Gdańsk-Śródmieście, ul. Mariacka 42).

Aktualna lista wydarzeń w gdańskich bibliotekach
Fantastyczne gry fantastyczne
25 września (sobota) w Filii nr 1 WiMBP (Gdańsk-Wrzeszcz, ul Grunwaldzka 44) odbędzie się dziewiąte spotkanie z grami planszowymi.
W programie: w godzinach: 10.00-15.00 - gry planszowe, 15.00-20.00 sesje gier fabularnych. Zapraszamy!

Spotkanie z Markiem Latoszkiem
28 września (wtorek) o godz. 17:00 w Filii Gdańskiej WiMBP (Gdańsk-Śródmieście, ul. Mariacka 42) odbędzie się spotkanie z Markiem Latoszkiem - autorem książek: "Sierpień '80 we wspomnieniach", "Solidarność: ofensywa i rekonstrukcja (1980-1989)" [w: "Solidarność dwadzieścia lat później", Kraków 2001]. Będzie to czwarte spotkanie z cyklu: "Jak powstała Solidarność. Opisanie Sierpnia '80". Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty komiksu japońskiego
W każdy poniedziałek w godz. 16.00-18.00 w Filii nr 1 WiMBP (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 44) odbywają się warsztaty komiku japońskiego - mangi dla młodzieży powyżej 14 roku życia, prowadzone przez Sensei Macieja Sarnowskiego. Zapraszamy!

Spotkanie z Hanną Kowalewską w DKK
28 września o godz. 17.30 w Filii nr 44 WIMBP (Gdańsk-Morena, ul Wyrobka 5) oraz 29 września o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej WiMBP (Gdańsk Główny, ul. Targ Rakowy 5/6) odbędą się spotkania z Hanną Kowalewską, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Żmudzińskim SJ

29 września (środa) o godz. 18.00 w Filii nr 6 WiMBP (Gdańsk Zaspa, ul. Pilotów 3) odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Żmudzińskim SJ poświęcone książkom: "Mroczny bankiet popsutych zabawek - medytacja o własnej śmierci" oraz "Niebo jest w nas". W programie występ Zespołu Muzyki Średniowiecznej Fundacji "Magis".


Spotkanie z Piotrem Schmandtem
30 września (czwartek) o godz. 18:00 w Filii nr 2 WiMBP "Biblioteka Oliwska" (Gdańsk-Oliwa, ul. Opata Jacka Rybińskiego 9) odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Schmandtem.

Spotkanie z Piotrem Kotlarzem
6 października (środa) o godz. 17.30 w Czytelni Głównej WiMBP (Gdańsk, ul. Targ Rakowy 5/6) odbędzie się spotkanie promujące dramat Piotra Kotlarza pt. "Próba powrotu". Fragmenty dramatu będą czytali aktorzy Sceny Kameralnej GTPS "PUNKT": Marta Janiszewska i Beniamin Koralewski.

Goniąc Horyzonty - spotkanie z Piotrem Baską
6 października 2010 o godz. 18.00 w Filii nr 1 WiMBP (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Grunwaldzka 44) odbędzie się spotkanie z Piotrem Baską, który opowie o swojej kolejnej wyprawie rowerowej do Patagonii oraz zaprezentuje pokaz slajdów pt. "Goniąc Horyzont".

Promocja książki Stanisława Zawistowskiego
12 października (wtorek) o godz. 18:00 w Filii Gdańskiej WiMBP (Gdańsk, ul. Mariacka 42) odbędzie się spotkanie promujące książkę Stanisława Zawistowskiego pt. "Na saratowskim szlaku. Wspomnienia z czasów wojny i obozów sowieckich (1939-1948)".
Spotkanie poprowadzi Joanna Konopacka. O książce i autorze opowiedzą: Helena Zawistowska, Ludwika Topp-Zawistowska i Władysław Zawistowski. Fragmenty książki będzie czytał Jerzy Kiszkis.

Biesiada Literacka z Piotrem Kraśko

24 października (niedziela) o godz. 15:00 w Filii nr 2 WiMBP "Biblioteka Oliwska" (Gdańsk-Oliwa, ul. Opata J. Rybińskiego 9) odbędzie się biesiada literacka z Piotrem Kraśko, prezenterem i dziennikarzem telewizyjnym. Zapraszamy!

Spotkanie z Markiem Krajewskim
18 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej WiMBP (Gdańsk Główny, ul. Targ Rakowy 5/6) odbędzie się spotkanie z Markiem Krajewskim, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.
RS

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież