Gorzkie spotkanie rad dzielnic z prezydent Gdańska » Miało być podsumowanie współpracy i rozmowa o usprawnieniach rad dzielnic. Zamiast tego pojawiło się... Kolejny bój o Gedanię... » Po przejęciu sterów rządu przez liberałów znów przyjdzie nam toczyć bój o Gedanię.Po 2022 roku kiedy... Deweloperka na historycznych terenach KS Gedanii w Gdańsku » Jak poinformował na konferencji poseł PiS Kacper Płażyński, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków... Spotkanie promocyjne książki "Wschodnie piętno" » 11 lutego 2026 r. w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku odbyła się promocja książki wydane... Pamięć Grudnia 70: kwiaty stoczniowców, sugestie SB, paraliż PZPR » W grudniu 1977 r. po raz pierwszy od 1971 r. zorganizowano niezależne zgromadzenie pod bramą nr 2 St... Oświadczenie "S" ws. sporu zbiorowego w IMGW » W dniu 26 stycznia 2026 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w IMGW-PIB weszła w spór zbiorow... Marta Nawrocka odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” » Małżonka Prezydenta RP Marta Nawrocka spotkała się z członkiniami i członkami Koła Gospodyń Wiejskic... Tłusty czwartek » Z marmoladą, powidłami, posypane cukrem pudrem lub z polewą czekoladową. Po pączka w tłusty czwartek... Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS » - Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym kształcie – mówi Grzegorz Ksepko, członek ... Kurierzy PISu » Po ostatniej konferencji Prawa i Sprawiedliwości lider partii Jarosław Kaczyński nakazał swoim wiern...
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
środa, 04 lutego 2026 15:23
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
- Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym
Piłka w grze...
czwartek, 05 lutego 2026 09:01
Piłka w grze...
Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy SA po zimowej przerwie. Na
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Browar Amber - specjalność Pomorza

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
piątek, 18 kwietnia 2014 18:31

altW tym roku mija 20 lat odkąd w Pomorskim browarze uwarzono pierwsze piwo. W ciągu dwóch dekad Browar Amber stał jednym z najbardziej utytułowanych browarów regionalnych w Polsce, a jego marki znane są wielbicielom piwa nie tylko w na Pomorzu.


Browar Amber z Bielkówka to niezależne, rodzinne przedsiębiorstwo, które rozwija się nie tracąc lokalnego charakteru. Dzięki rodzinnej pasji, kultowi rzetelnie wykonywanej pracy oraz oryginalnym, tradycyjnym recepturom w Browarze Amber powstają niepowtarzalne, regionalne produkty, znane od lat wielbicielom dobrego piwa.


Najbardziej rozpoznawalne marki, takie jak: Piwo Żywe, Koźlak, Pszeniczniak czy Amber Naturalny dostępne są w całej Polsce, ale produkty z Browaru Amber można kupić w wybranych sklepach praktycznie w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii.
Choć Browar Amber sprzedaje swoje wyroby daleko poza Pomorzem, a nawet Polską, nie zapomina o lokalnych odbiorcach. 


Działamy globalnie, myślimy lokalnie

Od momentu powstania Browar Amber prowadzi aktywne działania promujące region oraz wspiera kulturę Pomorza, między innymi współfinansując zakup eksponatów do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Na zakupy dla muzeum przeznaczana jest część zysków pochodzących ze sprzedaży piwa Johannes. - Czujemy się bardzo mocno związani z regionem, dlatego nie możemy skupiać się w swojej działalności wyłącznie na wątkach ekonomicznych – informuje Marek Skrętny, Dyrektor Marketingu Browaru Amber. Dzięki  wsparciu finansowemu pochodzącemu ze sprzedaży piwa, w ubiegłym roku zbiory muzeum wzbogacił obraz pędzla Louisa Sy pod tytułem „Portret kupca gdańskiego” z 1848 roku.


Tak to się zaczęło
Od pierwszych lat powstania browaru właściciele: Danuta i Andrzej Przybyło, postawili na inwestycje i rozwój.  Uruchomiona została linia butelkowania oraz stacja namnażania drożdży dolnej fermentacji, z usług której do dziś korzystają inne polskie browary.


Jedną z ważniejszych inwestycji było zrobienie odwiertów  własnych ujęć wody – odpowiednia, wysokiej jakości woda to podstawa sukcesu każdego browaru. Od jej charakteru i parametrów zależy bowiem smak piwa.


Przełomowy w historii browaru był rok 2003, kiedy na rynek wprowadzony został Koźlak - pierwsze piwo linii Premium. Rok później w sklepach pojawiło się niepasteryzowane Piwo Żywe, które jako pierwsze w Polsce otrzymało rekomendację międzynarodowej organizacji Slow Food.


alt


Tradycyjna Metoda Warzenia
Browar Amber przyzwyczaił swoich klientów do dobrych produktów i wysokich standardów, które zostały nagrodzone wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi certyfikatami przyznawanymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dwa pierwsze w Polsce znaki jakości: „Poznaj Dobrą Żywność” w kategorii piwo przyznane zostały markom: Piwo Żywe i Koźlak już w 2005 roku. W następnych latach znakiem nagradzano kolejne wchodzące na rynek produkty: Złote Lwy, Grand Imperial Portera, Ambera Naturalnego oraz Johannesa.


W 2012 roku w Browarze Amber powstało pierwsze piwo pszeniczne. Pszeniczniak swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim jakości oraz recepturze. Prace nad przepisem trwały prawie rok. Niespełna pół roku później, Pszeniczniak został nagrodzony certyfikatem „Dobry produkt – wybór ekspertów”.


Piwa z Browaru Amber doceniane są nie tylko przez ekspertów, ale również przez smakoszy. Grand Imperial Porter oraz Pszeniczniak zdobyły pierwsze miejsca w konkursie piw podczas ubiegłorocznych Chmielaków Krasnostawskich. To największy w Polsce konsumencki konkurs piw, organizowany od ponad 20-stu lat.


alt


Żywa legenda
Wybrany dziesięć lat temu kierunek, stawiający na rozwój klasycznych polskich stylów piwa: lager, koźlak, porter bałtycki, piwo pszeniczne, warzonych tradycyjnymi metodami, jak na przykład legendarne już Piwo Żywe, to skuteczny sposób na sukces. Na początku wieku była to duża innowacja. Dziś z tych pomysłów czerpią inne regionalne browary, a marki Browaru Amber są rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale i za granicą.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież