Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdynianie mówią „NIE!” Koalicji Obywatelskiej. Aleksandra Kosiorek nowym prezydentem

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 07:19

altMieszkańcy Gdyni jasno zaznaczyli, że nie chcą, by w ich mieście była prowadzona polityka Koalicji Obywatelskiej. Dlatego postawili na niezależnego kandydata na prezydenta miasta – Aleksandrę Kosiorek.


Z ogromna przewagą, bo z poparciem aż ponad 47 tysięcy wyborców (niemal 62,5 procent głosów) w II turze wyborów prezydenta Gdyni zwyciężyła przedstawicielka Gdyńskiego Dialogu Aleksandra Kosiorek.


Pokonała kandydata koalicji Obywatelskiej Tadeusza Szemiota, który zdołał do programu swojej partii przekonać zaledwie nieco ponad 28 tysięcy głosujących (37,5 procent). To jasno pokazuje, że gdynianie chcą własnej, miejskiej, nie partyjnej polityki władz samorządowych, a plan KO na władzę lokalną ich nie interesuje.
- Pragnę wyrazić swoją głęboką wdzięczność za okazane mi zaufanie i poparcie w wyborach na stanowisko Prezydenta Miasta Gdyni. To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie wielkie zobowiązanie, które z pełną odpowiedzialnością przyjmuję. W trakcie kampanii wyborczej miałam okazję spotkać się z wieloma mieszkańcami i mieszkankami Gdyni, wysłuchać ich oczekiwań i potrzeb. Zdaję sobie sprawę, że oczekują oni zmian w naszym mieście. Jestem gotowa podjąć się tego wyzwania i doprowadzić do pozytywnych przeobrażeń, które wpłyną na poprawę jakości życia wszystkich gdynian – komentowała zaraz po tym, jak się okazało, że przez najbliższe 5 lat stanie za sterami gdyńskiego magistratu Kosiorek.


Największy przegrany tej kampanii wyborczej, Tadeusz Szemiot skromnie skomentował to, co wydarzyło się przy gdyńskich urnach wyborczych…
- Wszystkim Gdyniankom i Gdynianom dziękuję za fantastyczne rozmowy i zaangażowanie w trakcie kampanii, oraz oddane na mnie głosy. Gratuluję nowej prezydentce Gdyni Aleksandrze Kosiorek. A od jutra przed nami kolejne wyzwania i praca dla naszego wspaniałego miasta – napisał w mediach społecznościowych.


Nowej prezydent Gdyni pogratulował także kandydat PiS na prezydenta miasta Marek Dudziński: „Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia. Cieszę się, że mogłem dołożyć cegiełkę (albo dużą cegłę?) w dokonaniu zmiany na stanowisku prezydenta Gdyni. Liczę, że nowa Pani prezydent będzie otwarta na dialog i współpracę z opozycją na rzecz mieszkańców naszego miasta. Deklaruję, że będziemy patrzyli na ręce Pani Prezydent i pilnować z realizacji obiecanych postulatów.
Uprzedzając hejterów. Nie, Pani Kosiorek nie ma nic wspólnego z PiS-em, a wpis ma pokazać moją otwartość do robienia dobrych rzeczy na rzecz mieszkańców i nagłaśniania złych, jeśli się takie pojawią. Powodzenia Olu!”
r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: