Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Proboszcz zaświadcza, gdzie mieszka radny...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 maja 2023 16:48

altMimo licznych dowodów na to, że radny Jędrzejewski nie mieszka w Gdyni, w której radzie miejskiej zasiada, lecz w Rumi, przeważył jeden głos. Ale głos nie byle jaki, bo osoby duchownej!


O kuriozalnej drodze do pracy radnego Sebastiana Jędrzejewskiego pisaliśmy w tym artykule. (https://wybrzeze24.pl/gdynia/radny-z-gdyni-mieszka-w-rumi-kuriozalne-tlumaczenie-czlonka-samorzadnosci).


W skrócie - pan radny twierdzi, że mieszka w Gdyni na Małym Kacku, a w Rumi tylko jego rodzina. Za to w Rumi parkuje samochody służbowe, których codziennie używa do pracy, a więc wygląda na to, że odbywa dość długą i skomplikowaną i kosztowną drogę, by wyżywić rodzinę, z którą o dziwo nie mieszka. To istotne, bo jak nie mieszka w Gdyni, to z automatu powinien stracić mandat radnego.


Jak się okazało, w to, że radny nie mieszka w Rumi z rodziną, ale w Gdyni, uwierzyli jego koledzy. Jak podaje Miasto Wspólne, komisja doraźna Rady Miasta Gdyni głosami radnych Samorządności Wojciecha Szczurka uznała, że radny Jędrzejewski (również z Samorządności) jednak mieszka w mieście z morza i marzeń.
- Choć radny w toku wysłuchań ani razu nie powiedział, że mieszka, a jedynie że jego "centrum życiowe" jest w Gdyni, a nie w Rumi, gdzie mieszka jego żona i dzieci. Przewodniczący komisji Marcin Wołek (też Samorządność Wojciecha Szczurka) uznał za wystarczające m.in. zaświadczenie od proboszcza z Małego Kacka, że radny Jędrzejewski jest legitny i mimo oczywistych dowodów, że mieszka w Rumi, to jednak mieszka w Gdyni - opisują przedstawiciele MW.


- Oczywiście radni Samorządności obronili swojego kolegę klubowego - komentuje Sławomir Januszewski ze Stowarzyszenia Bryza. - To są zawodowcy. Nie widzą, nie słyszą, nie pytają, nie mówią. Całe posiedzenie przypominało grę w pomidora, gdzie trudno było zachować powagę. To gdzie Pan mieszka? Pomidor. Czy mieszka Pan w Rumi? Pomidor. To jak to jest, że Pańska żona i dziecko mieszka w Rumi, a Pan u rodziców w Gdyni? Pomidor, itd… Członkowie Komisji Doraźnej z ramienia Samorządności (Wołek, Ubych, Szpajer) zakpili sobie z mieszkańców kolejny raz - podkreśla gdyński działacz.

r