Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Proboszcz zaświadcza, gdzie mieszka radny...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 maja 2023 16:48

altMimo licznych dowodów na to, że radny Jędrzejewski nie mieszka w Gdyni, w której radzie miejskiej zasiada, lecz w Rumi, przeważył jeden głos. Ale głos nie byle jaki, bo osoby duchownej!


O kuriozalnej drodze do pracy radnego Sebastiana Jędrzejewskiego pisaliśmy w tym artykule. (https://wybrzeze24.pl/gdynia/radny-z-gdyni-mieszka-w-rumi-kuriozalne-tlumaczenie-czlonka-samorzadnosci).


W skrócie - pan radny twierdzi, że mieszka w Gdyni na Małym Kacku, a w Rumi tylko jego rodzina. Za to w Rumi parkuje samochody służbowe, których codziennie używa do pracy, a więc wygląda na to, że odbywa dość długą i skomplikowaną i kosztowną drogę, by wyżywić rodzinę, z którą o dziwo nie mieszka. To istotne, bo jak nie mieszka w Gdyni, to z automatu powinien stracić mandat radnego.


Jak się okazało, w to, że radny nie mieszka w Rumi z rodziną, ale w Gdyni, uwierzyli jego koledzy. Jak podaje Miasto Wspólne, komisja doraźna Rady Miasta Gdyni głosami radnych Samorządności Wojciecha Szczurka uznała, że radny Jędrzejewski (również z Samorządności) jednak mieszka w mieście z morza i marzeń.
- Choć radny w toku wysłuchań ani razu nie powiedział, że mieszka, a jedynie że jego "centrum życiowe" jest w Gdyni, a nie w Rumi, gdzie mieszka jego żona i dzieci. Przewodniczący komisji Marcin Wołek (też Samorządność Wojciecha Szczurka) uznał za wystarczające m.in. zaświadczenie od proboszcza z Małego Kacka, że radny Jędrzejewski jest legitny i mimo oczywistych dowodów, że mieszka w Rumi, to jednak mieszka w Gdyni - opisują przedstawiciele MW.


- Oczywiście radni Samorządności obronili swojego kolegę klubowego - komentuje Sławomir Januszewski ze Stowarzyszenia Bryza. - To są zawodowcy. Nie widzą, nie słyszą, nie pytają, nie mówią. Całe posiedzenie przypominało grę w pomidora, gdzie trudno było zachować powagę. To gdzie Pan mieszka? Pomidor. Czy mieszka Pan w Rumi? Pomidor. To jak to jest, że Pańska żona i dziecko mieszka w Rumi, a Pan u rodziców w Gdyni? Pomidor, itd… Członkowie Komisji Doraźnej z ramienia Samorządności (Wołek, Ubych, Szpajer) zakpili sobie z mieszkańców kolejny raz - podkreśla gdyński działacz.

r