Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Proboszcz zaświadcza, gdzie mieszka radny...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 maja 2023 16:48

altMimo licznych dowodów na to, że radny Jędrzejewski nie mieszka w Gdyni, w której radzie miejskiej zasiada, lecz w Rumi, przeważył jeden głos. Ale głos nie byle jaki, bo osoby duchownej!


O kuriozalnej drodze do pracy radnego Sebastiana Jędrzejewskiego pisaliśmy w tym artykule. (https://wybrzeze24.pl/gdynia/radny-z-gdyni-mieszka-w-rumi-kuriozalne-tlumaczenie-czlonka-samorzadnosci).


W skrócie - pan radny twierdzi, że mieszka w Gdyni na Małym Kacku, a w Rumi tylko jego rodzina. Za to w Rumi parkuje samochody służbowe, których codziennie używa do pracy, a więc wygląda na to, że odbywa dość długą i skomplikowaną i kosztowną drogę, by wyżywić rodzinę, z którą o dziwo nie mieszka. To istotne, bo jak nie mieszka w Gdyni, to z automatu powinien stracić mandat radnego.


Jak się okazało, w to, że radny nie mieszka w Rumi z rodziną, ale w Gdyni, uwierzyli jego koledzy. Jak podaje Miasto Wspólne, komisja doraźna Rady Miasta Gdyni głosami radnych Samorządności Wojciecha Szczurka uznała, że radny Jędrzejewski (również z Samorządności) jednak mieszka w mieście z morza i marzeń.
- Choć radny w toku wysłuchań ani razu nie powiedział, że mieszka, a jedynie że jego "centrum życiowe" jest w Gdyni, a nie w Rumi, gdzie mieszka jego żona i dzieci. Przewodniczący komisji Marcin Wołek (też Samorządność Wojciecha Szczurka) uznał za wystarczające m.in. zaświadczenie od proboszcza z Małego Kacka, że radny Jędrzejewski jest legitny i mimo oczywistych dowodów, że mieszka w Rumi, to jednak mieszka w Gdyni - opisują przedstawiciele MW.


- Oczywiście radni Samorządności obronili swojego kolegę klubowego - komentuje Sławomir Januszewski ze Stowarzyszenia Bryza. - To są zawodowcy. Nie widzą, nie słyszą, nie pytają, nie mówią. Całe posiedzenie przypominało grę w pomidora, gdzie trudno było zachować powagę. To gdzie Pan mieszka? Pomidor. Czy mieszka Pan w Rumi? Pomidor. To jak to jest, że Pańska żona i dziecko mieszka w Rumi, a Pan u rodziców w Gdyni? Pomidor, itd… Członkowie Komisji Doraźnej z ramienia Samorządności (Wołek, Ubych, Szpajer) zakpili sobie z mieszkańców kolejny raz - podkreśla gdyński działacz.

r