Ratujmy mszę i Polskę… » Pod pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w dniu 1 września każdego roku tradycją stała się u... Czytaj historię u źródła. 45 lat "Tygodnika Solidarność" » Tygodnik Solidarność obchodzi w tym roku 45-lecie istnienia. Od chwili ukazania się pierwszego numer... "TOP 20" w enklawie Tuska - przybywa "półmilionerów" na Pomorzu » Przy 3,4 proc. inflacji rocznej w 2025 roku, wynagrodzenia pomorskiej nomenklatury gospodarczej kszt... Gdańsk upamiętnił... » W sobotę i w niedzielę w Gdańsku miały miejsce uroczystości upamiętniające okrutne zbrodnie na polsk... Prawo prawa koalicji KO/PSL - wyprawka last minute dla minister » Zarząd woj. pomorskiego, kwintesencja koalicji rządowej KO/PSL tuż przed powołaniem Jolanty Sobieran... (PO)lityczny dobytek Tuska - (KO)lonizacja pomorskich szpitali na... g... » Minister J. Sobierańska-Grenda, formalnie bezpartyjna, to krew z krwi (PO)morskiej kultury polityczn... Włodek Szymański zszedł z trasy... » Odszedł Włodek Szymański. Odszedł po długim marszu.Przemykał dyskretnie po różnych redakcjach, gdańs... Gdańscy radni: "nie" dla honorowania UPA » Oświadczenie Rady Miasta Gdańska w sprawie decyzji Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadan... Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z...
Reklama
Ratujmy mszę i Polskę…
środa, 19 sierpnia 2026 18:35
Ratujmy mszę i Polskę…
Pod pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w dniu 1
Mati dlaczego? - historia jednego piłkarza...
piątek, 07 sierpnia 2026 20:48
Mati dlaczego? - historia jednego piłkarza...
Bramkarz Lechii. Od A-klasy do Ekstraklasy. Współtwórca historii
Piłka w grze, a Lechia w opałach...
niedziela, 16 sierpnia 2026 10:44
Piłka w grze, a Lechia w opałach...
W Gdańsku nadal chyba trwa lekki szok po majowej degradacji. Sam
Terminarz Betclic I ligi 2026/2027
środa, 08 lipca 2026 19:31
Terminarz Betclic I ligi 2026/2027
24 lipca rozpocznie się sezon sezon 2026/2027 w Betclic I lidze.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Finisaż wystawy „Pomiędzy / Przenikania” w Galerii Art Hol Politechniki Gdańskiej
wtorek, 26 maja 2026 07:58
Finisaż wystawy „Pomiędzy / Przenikania” w Galerii Art Hol Politechniki Gdańskiej
W Galerii Art Hol na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Studenci bez narkotyków

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 czerwca 2010 17:31

altO łatwości wpadania w uzależnienie, łączeniu ze sobą różnych narkotyków oraz ewentualności wprowadzenia legalizacji narkotyków w Polsce, rozmawiali we wtorek uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko, w ramach akcji narkotyki.info.pl czysta informacja.


Spotkanie miało na celu przekonać studentów o konsekwencjach stosowania środków psychotropowych. Zaproszeni eksperci odpowiadali na pytania i wyjaśniali wątpliwości jakie zadawali przybyli nielicznie studenci. W spotkaniu uczestniczył dr Wojciech Waldman, toksykolog, dyrektor Pomorskiego Centrum Toksykologii, oraz Zygmunt Medowski, szef Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko, koordynator całej akcji.


- Rozpoczęliśmy naszą kampanię w czerwcu zeszłego roku. Wygraliśmy konkurs miasta na informację która jest skierowana do grup, czyli do rodziców i do studentów. Szczególnie zależy nam właśnie na studentach. W październiku ubiegłego roku rozpoczęliśmy akcję informacyjną uruchamiając przy okazji portal narkotyki.info.pl .W całej akcji chodzi o dwie rzeczy: Po pierwsze żeby dotrzeć do studentów z taką informacją, która nie jest straszeniem, czy nachalną dydaktyką.  Drugim elementem o który nam chodzi, to jest popularyzacja tej strony, a w szczególności zakładki, która nazywa się pomoc. Są tam wymienione wszystkie placówki, które udzielają pomocy, jest tam również możliwość uzyskania bezpłatnej, anonimowej, internetowej porady od specjalisty – mówił o akcji czysta informacja Zygmunt Medowski, szef Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko, koordynator kampanii narkotyki.info czysta informacja.


alt


Dyskusję poprzedziła projekcja filmu „Ścieżki” w reżyserii Zuzanny Kolki opowiadająca o łatwości wpadania w narkotykowe uzależnienie i konsekwencjach jakie to niesie dla człowieka. Na ekranie można było zobaczyć Agnieszkę Rylik, Sylwię Gruchałę i Leszka Blanika.


Podczas dyskusji studenci chcieli wiedzieć ile można zażywać żeby nie wpaść w uzależnienie:
- Nie ma określonej „bezpiecznej” dawki jeżeli chodzi o środki psychoaktywne. Niektóre osoby zażywają narkotyki długo i popadają w uzależnienie inne już po pierwszym razie się uzależniają. Ludzie różnią się między sobą wagą, wzrostem, osobistymi predyspozycjami. Nie ma jednego testu, który powiedziałby o naszych skłonnościach lub ich braku do uzależnienia - wyjaśniał dr Wojciech Waldman.


Nie dało się też uniknąć tematu legalizacji tzw. miękkich narkotyków. Jak tłumaczyli eksperci nie ma na to jednej odpowiedzi:
- Ja mam dylemat. Jak myślę o Czechach, które wprowadzają właśnie podobne rozwiązania, to zdaję sobie sprawę, że to społeczeństwo jest na wysokim poziomie rozwoju i próbuje nowymi metodami walczyć ze zjawiskiem narkomanii. Z drugiej mam również świadomość, że Czechy są największym w Europie producentem meta amfetaminy, stąd może wynikać wprowadzanie takich rozwiązań. Nie wiem czy chciałbym tego dla nas – zastanawiał się Zygmunt Medowski.


Spotkanie w Kwadratowej jest elementem kampanii społecznej realizowanej przez Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko, a finansowanej przez Urząd Miasta w Gdańsku. Politechnika Gdańska jako uczelnia gromadząca ponad 23 tys. studentów stała się naturalnym partnerem kampanii.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież