
Nie ma złej pogody
Choć majowe chłody
Najlepiej przysłowie
Pogodę przepowie:
Grzmot w maju nie szkodzi
Sad dobrze obrodzi
A majowe błoto to więcej niż złoto
W końcu po Urbanie nam lato nastanie
Wiosna sprzyja Dolce Vita
Jest to pora znakomita
Jest optymizm, nastrój błogi
Gdyby nie te drogi….
Spieszą w autach się rodacy
Nie chcą spóźniać się do pracy
Strasznie trąbią i złorzeczą
Tak bolączki swoje leczą
Stroją bardzo groźne miny
Jadąc w korku dwie godziny
Święta spokojnie minęły, już pochowane pisanki
Pachną kwiaty wiosenne i coraz cieplejsze poranki
Optymizm serca przepełnia, chełpi się wonią forsycja
Żółcie, błękity kwiatów, to trwała rok roczna tradycja
Z nadzieją, że życie jest piękne, rano pomyślmy: eureka
Jest miły wiosenny poranek, to dzień też radosny nas czeka
Wesołego Alleluja
Choć jeszcze trawa nie dość zielona
pękają pąki na drzew koronach
I znowu wiosna, radosne święta
święcone jaja, żółte pisklęta
Smaganie rózgą i lanie wody
tak dla tradycji i dla urody
Pośród tak wielu niepokoi
niech zawsze dom nasz opoką stoi
Niech zawsze trwają i będą wszędy
nasze rodzinne, piękne obrzędy
Dla Gdańska, dla kraju, dla świata…
Gazeta Gdańska z tradycją
Wciąż lepsza, z każdą edycją
Wciąż mocno i dobrze się trzyma
Czy lato czy śnieżna zadyma
Nie patrzy co komu wygodne
I jakie trendy są modne
Nie stroi się w cudze stroje
Pisze i robi swoje
Dziś JUBILEUSZ świętuje
A czytelnikom dziękuje!!!