Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ... LIst Czesława Nowaka ze Stowarzyszenia 'Godność' do Prezydenta Karola ... » PanKarol NawrockiPrezydent Elekt Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie,Drogi Karolu!Pi... Gdańsk zagłosował przeciw swojemu synowi. Co się tu z nami porobiło?Gd... » W Gdańsku mamy morowe powietrze. Na ulicach miasta – od Sobieszewa po Osowę – twarze ludzi są poważn... PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa! » Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30 wybór Karola Nawrockiego na Prezydenta ... Likwidator Radia Gdańsk z wierchuszką KO na marszu w Warszawie » Zamiast “czystej wody” jest gęsty szlam w Radiu Gdańsk. W niedzielę, 25 maja, w Warszawie odbyły się... Kim naprawdę jest Karol Nawrocki? Co mówią o nim ludzie z Gdańska, byl... » „To jest po prostu człowiek, który swoją pracowitością wspiął się na poszczególne stanowiska, ale za... Apel do rodaków przed drugą turą wyborów prezydenckich » My, uczestnicy Konferencji Formacji Niepodległościowej, 24. organizacji działaczy opozycji antykomun... Janusz Szewczak: Nawrocki szansą Konfederacji - albo szparagi u kancle... » Karol Nawrocki ma własny obraz i wizje rozwoju Polski, Polski, która ma ambicje, aspirację, która in... Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wybor... » Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich – przed II t... Prof. Piotr Czauderna: Dlaczego Karol Nawrocki? » Za niecały tydzień będziemy głosować w wyborach nowego prezydenta Polski, być może w najważniejszych...
Reklama
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
poniedziałek, 02 czerwca 2025 07:49
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
poniedziałek, 05 maja 2025 17:36
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
Co prawda po 5 biegach Wybrzeże przegrywało z Kolejarzem w Opolu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magdalena Heyda-Usarewicz
niedziela, 13 kwietnia 2025 18:00
Magdalena Heyda-Usarewicz
Kiedy pod koniec lat 50. XX w. Magdalena Heyda-Usarewicz, młoda

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Żywioł ogrodniczych zakupów

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
niedziela, 20 maja 2018 09:48

Szesnasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przyciągnęła do Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk tłumy gości. W ciągu dwóch pierwszych dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy osób.


Podczas szesnastej edycji Ogólnopolskiej Wystawie Ogrodniczej połączonej z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" potwierdziło się kilka tradycji. Po pierwsze zawsze jest przynajmniej dobra pogoda, która sprzyja wyprawie do Rënku i odwiedzeniu wystawy. Jak zwykle nie zawiedli wystawcy. Kilkuset wystawców związanych z branżą ogrodniczą jak co roku w połowie maja zawitało do Rënku. Oprócz wystawionych towarów służyli fachową wiedzą, którą chętnie dzielili się z odwiedzającymi. Bogata oferta to kolejny znak rozpoznawczy kiermaszu "WIOSNA W OGRODZIE". Setki drzewek, kwiatów i krzewów oraz produktów do ogrodu. Oprócz oferty fizycznej była również wiedza o tym jak upiększyć ogród, jak pielęgnować roślin. Tradycją jest również to, że nie zawodzą odwiedzający wystawę. Tak jak co roku tysiące gości pojawiło się w Rënku aby kupić kwiaty, krzewy, drzewka, dowiedzieć się jak można upiększyć swój ogród.

alt



alt


alt


- Jestem po raz drugi na wystawie - powiedziała pani Sandra. - Przyszłam bez gotowej listy zakupów. Postawiłam na żywioł. Przyszłam zobaczyć co jest i na miejscu decydowałam co kupię. Szukałam czegoś do zasadzenia w ogródku. Na wystawie można zobaczyć różne ciekawe rzeczy. Widziałam odmiany, których wcześniej nie znałam. Na wystawie nastawiam się na zakupy, nie szukam porad.

alt

Pani Sandra i efekt jej "żywiołowych" zakupów


- Jestem stałym bywalcem na "Wiosna w ogrodzie" - powiedziała pani Dorota. - Zazwyczaj przychodzę z listą tego co chcę kupić, ale praktycznie za każdym razem znajduję coś dodatkowego i kupuję więcej niż planowałam.

alt


alt


Sobota to tradycyjnie rozstrzygnięcie konkursów na „Najciekawsza aranżacja stoiska wystawy”, „Najciekawszy produkt dla ogrodu”, „Najpiękniejszy kwiat wiosenny”, „Najpiękniejszy krzew”, „Najpiękniejsze drzewko” oraz przyznanie nagrody Publiczności za najciekawszą aranżację stoiska Wystawy. Wyjątkowo "nudne" było losowanie skutera wśród osób, które wypełniły kupon w głosowaniu publiczności. Już pierwszy wylosowany kupon wyłonił zwycięzcę. Skuter wygrała pani Magdalena Bryk.

alt


W sobotę w godz. 11:00-16:00 Wystawie towarzyszył Pomorski Piknik Wieprzowy, organizowany przez Pomorską Izbę Rolniczą, z darmową degustacją, konkursami.


Na scenie występowała Orkiestra kaszubska "Manijôcë", Zespół Pieśni i Tańca uczniów ze szkoły podstawowej w Pomlewie oraz Milena Szymańska, uczestniczka programu „Voice of Poland.


W niedzielę odbyły się pokazy ratownicze Państwowej Straży Pożarne oraz Komendy Miejskiej Policji.

alt


Wyniki konkursów
1. „Najciekawszy produkt dla ogrodu”

1. Eco Containers
za kontener mieszkalny do ogrodu
2. Dolmen Kamieniarstwo Ogrodowe Damian Godlewski
za fontannę z kamienia
3. Rzeźba w drewnie Nadrowski Józef
za rzeźby Trolle
Wyróżnienie
- Gospodarstwo Ogrodnicze Dąbrowska Olga
za ogrody w obrazie

2. „Najpiękniejszy kwiat wiosenny”
1. Gospodarstwo Ogrodnicze „Bylinowy Raj” Chwist A. P.
za Piwonię
2. Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Paszkot M.A.
za Belakonię
3. Szkółka Roślin Ozdobnych Clematisy
za Clematisy


3. „Najpiękniejszy krzew”
1. P.H.U.P. "AURA" Justyna Zbroińska
za krzew Rrododendrona
2. Szkółka drzewek, krzewów i bylin „Depp” Glass Krystyna i Gerard
za krzew Derenia
3. Krzewy ozdobne Sikorscy Stefania i Brunon
za przycięte Bukszpany

4. „Najpiękniejsze drzewko”
1. TAXUS Gospodarstwo Szkółkarskie Kędziora Józef
za cięte drzewko typu Bonsai
2. Hacienda - Gospodarstwo Ogrodnicze Ignasiak Grzegorz
za miniaturowe drzewa
3. Szkółka Drzew Owocowych i Ozdobnych Karwacki Krzysztof
za buk Mercedes

Wyróżnienie
- P.H.U.P. "AURA" Justyna Zbroińska
za Buk Czerwony
- Gospodarstwo Rolne Paluch Katarzyna
za formę i kształt drzewa

5. „Najciekawsza aranżacja stoiska wystawy”
1. ERGE

6. Nagroda w konkursie młodych projektantów
1. Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim
1. Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku
3. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie

7. Nagroda Publiczności za najciekawszą aranżację stoiska Wystawy

Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim

Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież