5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Strajk w gdyńskim porcie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 sierpnia 2011 15:08

W gdyńskim porcie przez dwie godzinny strajkowali pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Żeglugowych i Portowych WUŻ (Wydziału Usług Żeglugowych). W proteście uczestniczyło blisko dwustu pracowników. Kilkudziesięciu z nich zablokowali skrzyżowanie w pobliżu siedziby portu przy w obrębie ulic Rotterdamskiej, Polskiej i Celnej.
- Gwarancja zatrudnienia i polska bandera to nasz główny postulat. Trwają negocjacje w sprawach płacowych. Zobaczymy co postanowi komisja zakładowa związku i od tego uzależniamy dalsze formy protestu. Bronimy miejsc pracy, by polskiej bandery nie zastąpiły tanie bandery – powiedział portalowi wybrzeze24.pl Krzysztof Dośla, szef gdańskiego regionu "S".
Portowcy przed siedzibą Zarządu Morskiego Portu Gdynia protestowali przeciwko sposobowi prywatyzacji spółki oraz żądali podwyżki płac.
Marynarze portowi domagają się m.in. 8-procentowej podwyżki płac i siedmiu lat gwarancji zatrudnienia. Prezes ZMPG S.A. Janusz Jarosiński wyjaśnił, że w 2010 roku średnia płaca w spółce wynosiła 4 507 zł. Zarząd proponuje podwyżkę w wys. 150 zł od 1 sierpnia. 
Kazimierz Waldowski, przewodniczący NSZZ ”Solidarność” w gdyńskim porcie w rozmowie z Radiem Gdańsk poinformował, że negocjacje sprawach płacowych zakończyły się fiaskiem i praktycznie wszyscy pracownicy opowiedzieli się w referendum za strajkiem.
Do prezesa zarządu portu Janusza Jarosińskiego trafiła petycja w sprawie gwarancji pracowniczych, pakietu ochronnego oraz podwyżki płac. Gdyńskich portowców wsparli koledzy z Gdańska i Szczecina.
- Przehandlujecie polską banderę za 30 srebrników – to jedno z haseł protestujących pod adresem zarządu portu. Zarząd chce sprzedać przedsiębiorstwo WUŻ w przetargu publicznym.
- Ta forma prywatyzacji - jak twierdzą związkowcy - może zakończyć się zniknięciem polskiej bandery z holowników obsługujących porty.
WUŻ  świadczy usługi holownicze  i cumownicze w porcie na rzecz Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., który jest właścicielem spółki. Jej nabyciem zainteresowana jest holenderska spółka Fairplay BV i grupy Fairplay Towage, operatora floty holowników m.in. w portach w Rotterdamie, Hamburgu, Rostock. Mimo strajku w gdyńskim porcie ruch statków w porcie odbywał się bez  utrudnień. Holowniki wprowadzały i wyprowadzały statki.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież