Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Strajk w gdyńskim porcie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 sierpnia 2011 15:08

W gdyńskim porcie przez dwie godzinny strajkowali pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Żeglugowych i Portowych WUŻ (Wydziału Usług Żeglugowych). W proteście uczestniczyło blisko dwustu pracowników. Kilkudziesięciu z nich zablokowali skrzyżowanie w pobliżu siedziby portu przy w obrębie ulic Rotterdamskiej, Polskiej i Celnej.
- Gwarancja zatrudnienia i polska bandera to nasz główny postulat. Trwają negocjacje w sprawach płacowych. Zobaczymy co postanowi komisja zakładowa związku i od tego uzależniamy dalsze formy protestu. Bronimy miejsc pracy, by polskiej bandery nie zastąpiły tanie bandery – powiedział portalowi wybrzeze24.pl Krzysztof Dośla, szef gdańskiego regionu "S".
Portowcy przed siedzibą Zarządu Morskiego Portu Gdynia protestowali przeciwko sposobowi prywatyzacji spółki oraz żądali podwyżki płac.
Marynarze portowi domagają się m.in. 8-procentowej podwyżki płac i siedmiu lat gwarancji zatrudnienia. Prezes ZMPG S.A. Janusz Jarosiński wyjaśnił, że w 2010 roku średnia płaca w spółce wynosiła 4 507 zł. Zarząd proponuje podwyżkę w wys. 150 zł od 1 sierpnia. 
Kazimierz Waldowski, przewodniczący NSZZ ”Solidarność” w gdyńskim porcie w rozmowie z Radiem Gdańsk poinformował, że negocjacje sprawach płacowych zakończyły się fiaskiem i praktycznie wszyscy pracownicy opowiedzieli się w referendum za strajkiem.
Do prezesa zarządu portu Janusza Jarosińskiego trafiła petycja w sprawie gwarancji pracowniczych, pakietu ochronnego oraz podwyżki płac. Gdyńskich portowców wsparli koledzy z Gdańska i Szczecina.
- Przehandlujecie polską banderę za 30 srebrników – to jedno z haseł protestujących pod adresem zarządu portu. Zarząd chce sprzedać przedsiębiorstwo WUŻ w przetargu publicznym.
- Ta forma prywatyzacji - jak twierdzą związkowcy - może zakończyć się zniknięciem polskiej bandery z holowników obsługujących porty.
WUŻ  świadczy usługi holownicze  i cumownicze w porcie na rzecz Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., który jest właścicielem spółki. Jej nabyciem zainteresowana jest holenderska spółka Fairplay BV i grupy Fairplay Towage, operatora floty holowników m.in. w portach w Rotterdamie, Hamburgu, Rostock. Mimo strajku w gdyńskim porcie ruch statków w porcie odbywał się bez  utrudnień. Holowniki wprowadzały i wyprowadzały statki.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież