Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk...

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 lutego 2024 20:13

Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają dość polityków, którzy niczego poza polityką w życiu nie osiągnęli a mimo to udają ekspertów i decydują o codziennym życiu Gdańszczan. „Kocham Gdańsk” to oddolna inicjatywa nie związana z żadną partią ani znanym ugrupowaniem politycznym, które może sporo namieszać w lokalnych wyborach.


Aktywni społecznicy, lokalni działacze mogą trafić ze swoim przekazem do zmęczonych starym układem wyborców, lub rozczarowanych biernością opozycji, szukających alternatywy przeciwników gdańskiej władzy.


Na chwilę obecną ugrupowanie liczy niemal 40 członków z najróżniejszych środowisk. Zamierzają wystawić kandydatów w każdym okręgu wyborczym i zaprezentować swojego kandydata na prezydenta Gdańska. Jednym z liderów Kocham Gdańsk jest Artur Szostak, prawnik, przedsiębiorca i kandydat Polskiej Partii Piratów na senatora RP, który w wyborach 2023 roku zebrał ponad 27 tysięcy głosów.


- „To był dla nas test, na wyborach do senatu wiele się nauczyliśmy i zrozumieliśmy, że potrzeba niezależnych kandydatów jest bardzo duża, teraz czas na wybory samorządowe” - mówi inny lider Kocham Gdańsk, Tomasz Jezierski, który w biegu między wywieszaniem plakatów udzielił nam krótkiego wywiadu.


- Z tego co słyszałem jest Pan po nocnej akcji wywieszania plakatów – jaki macie pomysł na swoją kampanię?
Tomasz Jezierski: To prawda, jestem trochę niewyspany, skończyliśmy dzisiaj po północy, ale znaleźliśmy kilka dobrych miejsc, tak żeby rzucić się ludziom w oczy a z drugiej strony nie przesadzić i nikogo nie zdenerwować. Na razie nie pokazujemy twarzy kandydatów – budujemy markę Kocham Gdańsk. Ludzie muszą się oswoić, zobaczyć nasze banery na mieście, zobaczyć że pracujemy i jesteśmy poważni. Potem jak kula śniegowa – nabierzemy rozpędu.


- Liczba mandatów w Radzie Miasta jest określona, komu po waszym ewentualnym sukcesie przypadnie mniejszy kawałek tortu?
Tomasz Jezierski: Ale my nie zamierzamy nikogo jeść, zamierzamy przekonywać (śmiech) A tak poważnie, to zawsze jest coś kosztem czegoś. My nie postrzegamy wyborów jako sukcesu, czy nagrody – dla nas to służba i ciężka praca. Zrobimy wszystko co możliwe, żeby ludzie nam zaufali a potem żeby byli dumni z tego, że oddali na nas głos. Ze swojej strony zapewniamy, że zostaniemy wierni temu co razem budujemy.


- To w takim razie jaki macie program, czym chcielibyście przekonać do siebie ludzi?
Tomasz Jezierski: To nie jest tak, że koncentrujemy się wokół jakiejś osoby, albo pomysłu. Cały czas pracujemy nad naszym programem, ale tak w skrócie można powiedzieć, że koncentrujemy się na transparentności życia publicznego, komunikacji między władzą a mieszkańcami naszego miasta. Zależy nam na przejrzystości, odpowiedzialności, jawności w życiu publicznym. Budujemy program wokół tych, ważnych w naszym odczuciu tematów. Jest mnóstwo spraw, którymi chcielibyśmy się zająć, ale trzeba zacząć od podstaw. Jeżeli poprawimy komunikację między miastem a mieszkańcami będziemy w stanie szybciej identyfikować problemy i lepiej je rozwiązywać.


- O wyniku wyborów często decydują emocje, a te wzbudzają na przykład sprawy światopoglądowe.
Tomasz Jezierski: Kocham Gdańsk ma pierwsze i najważniejsze stanowisko w tej sprawie. Jeśli potrafimy traktować się z szacunkiem, tolerować siebie nawzajem to nie ma żadnego znaczenia jakie mamy poglądy. Potrafimy słuchać, rozmawiać, argumentować, wysłuchać i zrozumieć. Jesteśmy raczej skupieni na kwestiach zależnych od samorządu i to najczęściej nie są sprawy światopoglądowe.

alt


- A dofinansowanie in vitro, zajęcia edukacyjne Zdrovve Love? To wszystko organizował gdański samorząd w ostatnich latach.
Tomasz Jezierski: To prawda, ale na pewno nie będziemy się na tym skupiać. Zależy nam na dobrym funkcjonowaniu miasta, interesuje nas jak wykorzystywane są nasze pieniądze, jak poprawić życie przeciętnego mieszkańca Gdańska. Będziemy się koncentrować na tym, żeby można było przejść bezpiecznie chodnikiem bez dziur. O to chodzi w tych wyborach. A kwestie światopoglądowe, tak jak powiedziałem: szacunek, tolerancja i rozmowa. Żadne górnolotne sprawy, to nie jest naszym zdaniem kompetencja samorządu.


- O czym marzycie, jakie są wasze cele na nadchodzące wybory?
Tomasz Jezierski: Ważne jest żebyśmy wszyscy zrozumieli, że budujemy coś na lata, dekady. Musimy robić to krok po kroku, bo nie ma innej drogi. Na tym etapie próbujemy przekonać do siebie ludzi w wyborach samorządowych, chcemy rozwiązywać lokalne problemy. Jak ludzie na nas zareagują, czy nam zaufają – czas pokarze. Wychodzimy z założenia, że musimy wykonywać swoją prace najlepiej jak to możliwe a z czasem wyborcy to zauważą i docenią.


- To kiedy zamierzacie zaprezentować swoich kandydatów?
Tomasz Jezierski: W piątek 1 marca o 13:30 zaprezentujemy kandydatów na radnych na konferencji prasowej. Do tego czasu nie chciałbym mówić o konkretnych nazwiskach. Mogę zapewnić, że jesteśmy kandydatami niezależnymi, zwykłymi gdańszczanami z różnych środowisk, z różnym doświadczeniem i w różnym wieku. Będziemy również wystawiali swojego kandydata, lub kandydatkę na prezydenta, ale na ostateczną decyzję trzeba jeszcze poczekać. Chcemy najpierw przeprowadzić coś na kształt prawyborów, tak aby to była nasza wspólna decyzja. Wszystkich którzy tworzą ruch Kocham Gdańsk.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież