Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk...

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 lutego 2024 20:13

Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają dość polityków, którzy niczego poza polityką w życiu nie osiągnęli a mimo to udają ekspertów i decydują o codziennym życiu Gdańszczan. „Kocham Gdańsk” to oddolna inicjatywa nie związana z żadną partią ani znanym ugrupowaniem politycznym, które może sporo namieszać w lokalnych wyborach.


Aktywni społecznicy, lokalni działacze mogą trafić ze swoim przekazem do zmęczonych starym układem wyborców, lub rozczarowanych biernością opozycji, szukających alternatywy przeciwników gdańskiej władzy.


Na chwilę obecną ugrupowanie liczy niemal 40 członków z najróżniejszych środowisk. Zamierzają wystawić kandydatów w każdym okręgu wyborczym i zaprezentować swojego kandydata na prezydenta Gdańska. Jednym z liderów Kocham Gdańsk jest Artur Szostak, prawnik, przedsiębiorca i kandydat Polskiej Partii Piratów na senatora RP, który w wyborach 2023 roku zebrał ponad 27 tysięcy głosów.


- „To był dla nas test, na wyborach do senatu wiele się nauczyliśmy i zrozumieliśmy, że potrzeba niezależnych kandydatów jest bardzo duża, teraz czas na wybory samorządowe” - mówi inny lider Kocham Gdańsk, Tomasz Jezierski, który w biegu między wywieszaniem plakatów udzielił nam krótkiego wywiadu.


- Z tego co słyszałem jest Pan po nocnej akcji wywieszania plakatów – jaki macie pomysł na swoją kampanię?
Tomasz Jezierski: To prawda, jestem trochę niewyspany, skończyliśmy dzisiaj po północy, ale znaleźliśmy kilka dobrych miejsc, tak żeby rzucić się ludziom w oczy a z drugiej strony nie przesadzić i nikogo nie zdenerwować. Na razie nie pokazujemy twarzy kandydatów – budujemy markę Kocham Gdańsk. Ludzie muszą się oswoić, zobaczyć nasze banery na mieście, zobaczyć że pracujemy i jesteśmy poważni. Potem jak kula śniegowa – nabierzemy rozpędu.


- Liczba mandatów w Radzie Miasta jest określona, komu po waszym ewentualnym sukcesie przypadnie mniejszy kawałek tortu?
Tomasz Jezierski: Ale my nie zamierzamy nikogo jeść, zamierzamy przekonywać (śmiech) A tak poważnie, to zawsze jest coś kosztem czegoś. My nie postrzegamy wyborów jako sukcesu, czy nagrody – dla nas to służba i ciężka praca. Zrobimy wszystko co możliwe, żeby ludzie nam zaufali a potem żeby byli dumni z tego, że oddali na nas głos. Ze swojej strony zapewniamy, że zostaniemy wierni temu co razem budujemy.


- To w takim razie jaki macie program, czym chcielibyście przekonać do siebie ludzi?
Tomasz Jezierski: To nie jest tak, że koncentrujemy się wokół jakiejś osoby, albo pomysłu. Cały czas pracujemy nad naszym programem, ale tak w skrócie można powiedzieć, że koncentrujemy się na transparentności życia publicznego, komunikacji między władzą a mieszkańcami naszego miasta. Zależy nam na przejrzystości, odpowiedzialności, jawności w życiu publicznym. Budujemy program wokół tych, ważnych w naszym odczuciu tematów. Jest mnóstwo spraw, którymi chcielibyśmy się zająć, ale trzeba zacząć od podstaw. Jeżeli poprawimy komunikację między miastem a mieszkańcami będziemy w stanie szybciej identyfikować problemy i lepiej je rozwiązywać.


- O wyniku wyborów często decydują emocje, a te wzbudzają na przykład sprawy światopoglądowe.
Tomasz Jezierski: Kocham Gdańsk ma pierwsze i najważniejsze stanowisko w tej sprawie. Jeśli potrafimy traktować się z szacunkiem, tolerować siebie nawzajem to nie ma żadnego znaczenia jakie mamy poglądy. Potrafimy słuchać, rozmawiać, argumentować, wysłuchać i zrozumieć. Jesteśmy raczej skupieni na kwestiach zależnych od samorządu i to najczęściej nie są sprawy światopoglądowe.

alt


- A dofinansowanie in vitro, zajęcia edukacyjne Zdrovve Love? To wszystko organizował gdański samorząd w ostatnich latach.
Tomasz Jezierski: To prawda, ale na pewno nie będziemy się na tym skupiać. Zależy nam na dobrym funkcjonowaniu miasta, interesuje nas jak wykorzystywane są nasze pieniądze, jak poprawić życie przeciętnego mieszkańca Gdańska. Będziemy się koncentrować na tym, żeby można było przejść bezpiecznie chodnikiem bez dziur. O to chodzi w tych wyborach. A kwestie światopoglądowe, tak jak powiedziałem: szacunek, tolerancja i rozmowa. Żadne górnolotne sprawy, to nie jest naszym zdaniem kompetencja samorządu.


- O czym marzycie, jakie są wasze cele na nadchodzące wybory?
Tomasz Jezierski: Ważne jest żebyśmy wszyscy zrozumieli, że budujemy coś na lata, dekady. Musimy robić to krok po kroku, bo nie ma innej drogi. Na tym etapie próbujemy przekonać do siebie ludzi w wyborach samorządowych, chcemy rozwiązywać lokalne problemy. Jak ludzie na nas zareagują, czy nam zaufają – czas pokarze. Wychodzimy z założenia, że musimy wykonywać swoją prace najlepiej jak to możliwe a z czasem wyborcy to zauważą i docenią.


- To kiedy zamierzacie zaprezentować swoich kandydatów?
Tomasz Jezierski: W piątek 1 marca o 13:30 zaprezentujemy kandydatów na radnych na konferencji prasowej. Do tego czasu nie chciałbym mówić o konkretnych nazwiskach. Mogę zapewnić, że jesteśmy kandydatami niezależnymi, zwykłymi gdańszczanami z różnych środowisk, z różnym doświadczeniem i w różnym wieku. Będziemy również wystawiali swojego kandydata, lub kandydatkę na prezydenta, ale na ostateczną decyzję trzeba jeszcze poczekać. Chcemy najpierw przeprowadzić coś na kształt prawyborów, tak aby to była nasza wspólna decyzja. Wszystkich którzy tworzą ruch Kocham Gdańsk.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież