KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystawi 41 kandydatów w 6 okręgach. - Chcemy w każdym okręgu zdobyć jeden mandat - zadeklarował Artur Szostak, lider KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni.
Przedstawiciele KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawili kandydatów w wyborach samorządów i przedstawili niektóre z założeń programowych.
- W trakcie kampanii wyborczej do parlamentu wspólnie z Arturem Szostakiem, który kandydował na stanowisko senatora w okręgu Gdańsk-Sopot jako kandydat niezależny przeprowadziliśmy mnóstwo rozmów z gdańszczankami, gdańszczanami - powiedział Tomasz Jezierski, "jedynka" w okręgu 3. - Wielokrotnie słyszeliśmy od wyborców o potrzebie stworzenia nowego, bezpartyjnego ruchu miejskiego. Dzisiaj wychodzimy z zupełnie nową inicjatywą, która ma na celu odpartyjnienie Rady Miasta. Nie jesteśmy politykami, jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy kochają miasto i pragną uczestniczyć w jego rozwoju. Chcemy inicjować pozytywne zmiany. Szczegółowy program wyborczy “Kocham Gdańsk” opracuje specjalnie powołana grupa po rozmowach z mieszkańcami. Wierzymy bowiem, że musimy się opierać na rozwiązywaniu ich problemów. Bo miasto to ludzie.
- Oprócz postulatów mamy kilka marzeń – powiedział Artur Szostak, „jedynka” w okręgu 2 obejmującym Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice oraz Orunię Górną – Gdańsk Południe. – Chcielibyśmy przedstawić coś co nazwaliśmy "Ambitny Gdańsk". Może się to wydać nierealne, trudne do zrealizowania, ale ny chcemy to zrobić. Przebudowa węzła Hucisko: droga powinna biec tam pod ziemią, na ziemi powinien zostać zbudowany park. Należałoby przenieść tam dworzec autobusowy, który dzisiaj jest najgorszą wizytówką Gdańska jaka może być. Chcemy natychmiast wprowadzić połączenie liniowe na południowe i zachodnie dzielnice. Tam jest tak gęsta zabudowa, że dzisiaj w ogóle trudno wyobrazić sobie, żeby zbudować tam jakąś kolej. Nie tylko Warszawa zasługuje na metro. Gdańsk także powinien mieć w południowych dzielnicach przynajmniej częściowe połączenie podziemne. Chcemy w każdym okręgu zdobyć jeden mandat.
- Chciałbym poruszyć ważny dla mnie, ale nie tylko dla mnie, temat gdańskich dróg - powiedział Karol Liszewski, kandydat z okręgu szóstego. - Drogi w Gdańsku są w katastrofalnym stanie co wszyscy widzimy na codzień, a przyczyniły się do tego wieloletnie zaniedbania. Inwestujemy ogromne kwoty w budowę nowych dróg, a po ich ukończeniu zaniedbujemy ich utrzymanie. Często interweniujemy dopiero wtedy gdy sytuacja staje się krytyczna. Aktualne naprawy często są powierzchowne i nieskuteczne. Naszym celem jest opracowanie planu, który umożliwi bieżące utrzymanie dróg w dobrym stanie. Chcemy działać prewencyjnie zamiast działać po fakcie.
- Mamy inny pomysł jeśli chodzi o wybory na prezydenta Gdańska - powiedział Tomasz Jezierski. - Wspólnie tworzymy ten komitet, każdy ma tutaj równy głos, dlatego wszyscy zarejestrowani kandydaci będą mogli zadecydować który lub która z nas będzie kandydatem na prezydenta. Przeprowadzimy wewnętrzne prawybory i osoba, która uzyska największe poparcie będzie naszym kandydatem.
Lista kandydatów do Rady Miasta Gdańska KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni
Okręg 1
1. Radosław Smilgin - Doktorant Politechniki, radny dzielnicy Wyspa Sobieszewska, mąż i ojciec trójki chłopców. Przedsiębiorca i ekspert jakości oprogramowania, działacz społeczny na rzecz Gdańska Wschód. Ważne są dla niego redukcja biurokracji w mieście, rekompensata uciążliwego sąsiedztwa Portu Północnego, oczyszczalni Wschód, Elektrociepłowni, Rafinerii, Port Service czy pływającego gazoportu.
2. Klaudia Jankowska-Skelnik - Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji WSB w Gdańsku. Doktor nauk społecznych, specjalista w zakresie prawa Unii Europejskiej, Edukacji dla bezpieczeństwa, Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz bezpieczeństwa informacji.
3. Karolina Podlaska - Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, analityk, programistka, mama dwójki, chce być głosem mieszkańców Letnicy, walczy o zieleń i dobrą komunikację w tej dzielnicy.
4. Robert Szewczyk - Nauczyciel, pedagog, terapeuta, pasjonat historii, społecznik i wolontariusz. Miłośnik piłki nożnej, siatkówki, muzyki i poezji. Chce działać na rzecz dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Każdego dnia stara się wspierać lokalną wspólnotę Oruni.
5. Anna Szczepańska - Opiekun medyczny, grafik komputerowy mechanik maszyn w trakcie nauki kierunek technik stomatologiczny. Miłośniczka zwierząt, militarii, malarstwa i staroci. Entuzjastka aktywnego trybu życia. Aktualnie ma więcej wolnego czasu i pragnie spożytkować go na pracę na rzecz Gdańska.
6. Tomasz Trawiński - Wieloletni wolontariusz zaangażowany w akcje m.in. Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz WOŚP.ÂÂ Miłośnik komunikacji zbiorowej i bloger opisujący gdańskie autobusy i tramwaje. Pragnie zostać motorniczym. Chce wnieść swój pozytywny wkład w rewitalizację Młyńsk oraz Dolnego Wrzeszcza.
7. Elżbieta Jabłońska - Pedagog z 40-letnim stażem, absolwentka Pedagogiki Opiekuńczej na Uniwersytecie Gdańskim. Walczyć chce o szybki dostęp do mieszkań komunalnych dla rodzin w trudnej sytuacji oraz o ochronę mieszkańców przed szkodliwym działaniem składowisk węglowych w porcie. Mieszkanka “Zielonego Trójkąta”.
Okręg 2
1. Artur Szostak - Absolwent Prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzania Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Urodzony w Gdańsku. Przedsiębiorca - prowadzi rodzinna firmę istniejącą od 1991 r. Startował w wyborach do Senatu jako kandydat niezależny z komitetu Polskiej Partii Piratów, zdobywając 27268 głosów.
2. Monika Szapar - Mieszkanka Śródmieścia, absolwentka Skandynawistyki na UG. Zawodowo związana z marketingiem cyfrowym, chce walczyć z wykluczeniem cyfrowym osób 50+. Zależy jej na czystości miasta oraz tworzeniu mini domów kultury dla mieszkańców, aby przeciwdziałać opuszczaniu dzielnicy przez stałych mieszkańców. Kocha Śródmieście i chce zapobiegać jego wyludnianiu.
3. Miłosława Maria Mazurek-Zielaskiewicz - Gdańszczanka, plastyk, malarka, rękodzielnik i przedsiębiorca. Absolwentka trójmiejskich szkół artystycznych. Kocha książki, sztukę, architekturę, historię, ciszę i długie spacery. Będzie walczyć o rozwój ukochanego Chełmu.
4. Radosław Radke - Rodowity Gdańszczanin, zafascynowany pięknem miasta, nieustanny poszukiwacz najlepszych rozwiązań dla otaczającej rzeczywistości. Dumny młody tata dwóch synów, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej, Zasłużony Krwiodawca oraz Zasłużony Dawca Przeszczepów. W temacie rozwoju lokalnego chciałby docenić najbardziej właśnie służbie zdrowia oraz tych którzy dokładają swoją cegiełkę do zdrowia narodu.
5. Tomasz Dziergowski - Człowiek renesansu, filantrop, artysta, pasjonat historii, założyciel i dyrektor Muzeum Wojny i Techniki. Chce działać na rzecz zrównoważonego rozwoju Gdańska w zgodzie z głosem mieszkańców i poszanowaniem historycznego charakteru miasta.
6. Paulina Andrikopulos - Urodziła się w Łodzi, ale od zawsze kochała Gdańsk. Trzy lata temu udało się jej spełnić marzenie i została Gdańszczanką. Prowadzi firmę budowlaną dlatego kwestie wolności gospodarczej i wspierania przedsiębiorczości są dla niej szczególnie istotne. Uważa, że Zakoniczyn zasługuje na lepszą komunikację.
7. Dorota Zwiefka - Urodzona w Gdańsku Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wieloletni nauczyciel matematyki i chemii. Miłośniczka przyrody i zwolenniczka adopcji zwierząt.
8. Krzemiński Krzysztof - Gdańszczanin, były policjant na emeryturze, lokalny działacz społeczny i członek założyciel stowarzyszenia Opowiadacze Historii na Dolnym Mieście. Prowadził restaurację "Zajezdnia Dolne Miasto". Absolwent Zarządzania i Marketingu, obecnie Ekspert Finansowy i właściciel firmy doradczej. Zajmuje się biznesem, psychologią w biznesie oraz rozwojem osobistym. Miłośnik sportu i natury, tata dwuletniego synka i właściciel kota. Gotowy do podjęcia nowych wyzwań.
9. Przemysław Wenta - Absolwent pedagogiki na AMW w Gdyni, studiował informatykę na PG. Obecnie pracuje jako analityk danych. Kilkanaście lat udzielał się społecznie w Zarządach wspólnot mieszkaniowych osiedle Miłe Mieszkania oraz Porębskiego. Jest zwolennikiem zniżek w opłatach za utylizację odpadów, poszukiwania humanitarnych metod przeniesienia dzików do naturalnego środowiska oraz traktowania transportu zbiorowego jako priorytetu.
Okręg 3
1. Tomasz Jezierski - Gdańszczanin, student Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, doradca marketingowy, z doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami. Zmotywowany wykorzystaniem wizji, charyzmy i pokory w służbie mieszkańcom Gdańska. Wychowany na “starej” Morenie.
2. Luiza Małolepsza - Absolwentka Informatyki na Uniwersytecie Gdańskim i Zarządzania projektami w Gdyni. Pracowała w Gdańskich firmach IT jako kierownik projektów. Inwestorka, mama trójki, angażuje się w pomaganie potrzebującym. Jest w trakcie zakładania fundacji spełniającej marzenia osób w trudnej sytuacji życiowej. Od 20 lat związana z dzielnicą Aniołki.
3. Elżbieta Lorek - Absolwentka ekonomii UG, doktor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki. Za osiągnięcia zawodowe w 2022 roku odznaczona przez Marszałka województwa Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na emeryturze wróciła do Gdańska i chce włączyć się w działania na rzecz społeczności Gdańska oraz aktywizować seniorów w różnych sferach życia społecznego i zawodowego.
4. Łukasz Oleszkiewicz - Absolwent AWFiS, Uniwersytetu Gdańskiego – Zarządzania nieruchomościami i projektami deweloperskimi oraz Akademii Chiropraktyki. Specjalista utrzymania nieruchomości hotelowych i ochrony przeciwpożarowej. Chce działać na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta
z zachowaniem oryginalnej zabudowy i zieleni. Pasjonat tenisa i zdrowia publicznego.
5. Katarzyna Kulesza - Absolwentka UG na kierunku Integracji Europejskiej, związana z Energetyką Gdańską, miłośniczka zwierząt. Działać będzie na rzecz integracji osób samotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez stworzenie klubów samopomocowych w dzielnicach i na osiedlach.
6. Piotr Wiśniewski - Absolwent PG i UG, kierownik budowy. Zainteresowania w zakresie architektury, budownictwa i prawa, miłośnik aktywnej rekreacji. Na pierwszym miejscu stawia mieszkańców i ich potrzeby, kieruje się mottem: Twój problem - to mój problem.
7. Łukasz Gąsiorowski - Gdańszczanin z wyboru, absolwent pedagogiki (WSSE). Chrześcijanin w Kościele Protestanckim, miłośnik i obrońca zwierząt, entuzjasta walut wirtualnych. Chciałby być głosem Gdańszczan w Radzie Miasta i mieć realny wpływ na pozytywne zmiany w Gdańsku. Mówią o nim “czarodziej z Jasienia”.
Okręg 4
1. Marcin Nagórski - Doświadczony bankowiec, dyrektor sprzedaży, absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Pasjonat motoryzacji i lotnictwa.
2. Sebastian Huchwajda - Prawnik z Gdańska z pasją do sprawiedliwości społecznej. Oddaje się pracy na rzecz osób potrzebujących walcząc o ich prawa i godność. Chciałby skuteczniej reprezentować społeczność i zadbać
o lepszą dostępność do pomocy prawnej dla wszystkich potrzebujących wsparcia w starciu z systemem. We Wrzeszczu prowadzi zakład poligraficzny.
3. Aleksandra Strzelecka - Rodowita gdańszczanka, nauczycielka, żona i mama dwójki nastolatków. Absolwentka politologii, chce działać na rzecz edukacji dzieci i młodzieży zapewniając łatwy dostęp do pomocy psychologicznej. We Wrzeszczu znana ze swojej troskliwości w pomoc bezdomnym zwierzętom.
4. Joanna Grzegorzewska - Psycholog, absolwentka psychologii o specjalizacji Organizacja i Zarządzanie na UG. Zawodowo działa w obszarze HR, zajmując się rekrutacją, szkoleniami, projektami optymalizacji struktury firmowej i polityką HR. Współpracowała z uczelniami wyższymi jako wykładowca lub mentor. Najlepiej odpoczywa z książką lub w podróży.
5. Iwo Ziomek - 18-lat, absolwent Liceum Mundurowego Spartakus. Zaangażowany w działania społeczne i polityczne, miłośnik teatru, członek Akademickiego Radia Mors. Kandyduje, aby reprezentować głos młodych ponad podziałami partyjnymi.
6. Krystyna Malka-Jezierska - Gdańszczanka z 40-letnim stażem, wychowana w serialowych Wilkowyjach. Spełniona babcia, inżynier konstruktor z zawodu i wykształcenia oraz krawcowa z zamiłowania. Znana ze swojej ciepłej i skrupulatnej natury.
7. Wojciech Procki - Mieszkaniec Niedźwiednika. Jako marynarz zwiedził pół świata, a i tak twierdzi, że “w Gdańsku najlepiej”. Dusza towarzystwa. Pracuje w firmie handlowej.
Okręg 5
1. Anna Niekrasz - Gdańszczanka od urodzenia, Absolwentka Ekonomii na U.G. Wykładowca na GWSH. Przedsiębiorca - Właścicielka Biura Nieruchomości. Lokalna Patriotka z Przymorza, Miłośniczka natury i Podróżniczka z zamiłowania. Chciałaby walczyć o parkingi dla Mieszkańców oraz
o aktywizację Seniorów.
2. Daria Gacoń - Absolwentka UG na kierunku Administracja ze specjalizacją administracja Samorządu Terytorialnego. Specjalistka komunikacji zintegrowanej, zwłaszcza w obszarze mediów społecznościowych. Radna dzielnicy Przymorze Wielkie, chce przybliżać młodym ludziom działania samorządu zachęcając ich do aktywnego udziału w projektach dotyczących przyszłości Gdańska.
3. Radosław Radziszewski - Do Gdańska przybył z niedalekiej Gdyni. Przez ponad 30 lat prowadził działalność gospodarczą. Pracownik agencji HR. Codziennie poznaje Gdańsk i coraz bardziej się w nim zakochuje.
4. Gabriela Kłopotek-Główczewska - Gdańszczanka od 37 lat, zawodowo związana z Energą. Żona i matka, której zależy na wysokiej jakości życia w Gdańsku, dla jego mieszkańców.
5. Krzysztof Dąbrowski - Gdańszczanin, absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Aktywny radca prawny, w trakcie doktoryzacji, radny dzielnicy Zaspa-Młyniec. Jego pasje to sport, żeglarstwo, pływanie (jest ratownikiem WOPR), oraz zaangażowanie w sprawy prawne i polityczne.
Okręg 6
1. Michał Dworakowski - Wyróżniony w konkursie „Osowa - moja mała ojczyzna”. Wytrwale stara się o lepszą codzienność mieszkańców, dostępność i jakość dróg, zazielenienie przestrzeni, poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich. Pomysłodawca inicjatywy Osowa Od Nowa, entuzjasta połączenia koleją linową Osowej z Oliwą i dalej Jelitkowem. Przedsiębiorca. Pasjonat nowych technologii. Żeglarz, muzyk, fan zespołu Queen. Żonaty, ojciec czwórki wspaniałych synów.
2. Karol Liszewski - Absolwent PG na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa, profesjonalista z branży energetycznej, pasjonat ogrodnictwa. Działa na rzecz poprawy komunikacji z mieszkańcami i uwzględniania ich głosu w inwestycjach. Zaangażowany w życie społeczne Kokoszek.
3. Elżbieta Viola - Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Finansów i Administracji. Inspektor samorządowy, wolontariuszka zaangażowana w zbiórki na rzecz leczenia dzieci. Samodzielna mama 6-latki. Działa na rzecz komunalnej gospodarki mieszkaniowej oraz bezpieczeństwa
i opieki dla dzieci w okresie wakacji i ferii zimowych. Mieszka w Oliwie.
4. Wiesława Kraska - Doświadczony społecznik, wieloletnia radna rady dzielnicy Matarnia z doświadczeniem w administrowaniu i zarządzaniu budynkami posiadająca certyfikat zarządcy nieruchomości. Pracowała wiele lat w Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej jako księgowa i administrator. Kocha Gdańsk, ludzi, otwarta na nowe wyzwania.
5. Mariusz Adamkiewicz - 61-letni Gdańszczanin od urodzenia, społecznik i wieloletni instruktor ZHP. Z wykształcenia jest opiekunem i ratownikiem medycznym. Ostanie 50 lat mieszka na Żabiance.
6. Milena Szostak - Absolwentka politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz kierunku Politics na University of Sheffield. Współprowadzi rodzinną firmę handlową. Większość życia spędziła na Osowie.
Inne artykuły związane z:
- 05/03/2024 09:01 - Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza”
- 04/03/2024 08:53 - E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku
- 04/03/2024 08:46 - Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.”
- 02/03/2024 18:25 - Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2
- 02/03/2024 12:11 - W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba...
- 29/02/2024 20:08 - Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku
- 28/02/2024 14:02 - Piotr Duda w Telewizji Republika
- 27/02/2024 12:05 - Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika
- 26/02/2024 10:29 - W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole
- 26/02/2024 10:24 - Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny