Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Święto ogrodnicze w Rënku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 maja 2022 18:51

To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kiermaszem "Wiosna w Ogrodzie" odbywającą się na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odwiedziło kilkanaście tysięcy gości.


19. edycja Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kiermaszem "Wiosna w Ogrodzie" po raz kolejny pokazała jak dużą popularnością cieszy się impreza organizowana przez Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze Rënk. W sobotę już od samego rana na wjeździe do Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk tworzyły się korki, mimo, że otwarte były aż trzy bramki wjazdowe. Chętni do odwiedzenia kiermaszu musieli wykazać się cierpliwością podczas dojazdu, ponieważ długi sznur samochodów ciągnął się aż do obwodnicy.

alt


altNa 19. edycję Wystawy przybyło kilkanaście tysięcy gości. Odwiedzający "Wiosnę w Ogrodzie" przyjeżdżali nie tylko, aby dokonać zakupów do ogrodu. Goście Wystawy korzystali z okazji skonsultowania z zawodowymi ogrodnikami, firmami specjalizującymi się w zakładaniu ogrodów na co dzień, gdzie, jak posadzić rośliny, by ogród wyglądał jak najpiękniej. Nie brakowało oferty dla najmłodszych, którzy mogli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, skorzystać z malowania buziek. Nowością była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z "Wiosny w ogrodzie" w fotobudce. Inną nowością i atrakcją były dwa rowery Blender Bike, służące do wykonania orzeźwiających koktajli owocowych.

alt


alt


- Odnotowaliśmy sukces - powiedział Paweł Dołkowski, prezes Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno Spożywczego Rënk. - Polacy stali się narodem zamożnym i zaczęli doceniać wartości świata, który nas otacza. Chcemy zmieniać otoczenie, w którym mieszkamy, chcemy zmieniać nasze ogrody i Rënk jest właśnie tym miejscem mogą się spotykać osoby zainteresowane upiększaniem swojego ogrodu z fachowcami. Mogą się dowiedzieć w jaki sposób pielęgnować roślin, jak o dbać o krzewy, drzewka, kwiaty. Ta wiedza, którą stąd wyniosą będzie służyła na lata. Właściwa pielęgnacja kwiatów, drzew, krzewów powoduje, że wzrastają w swojej najpiękniejszej formie. Zadowoleni klienci, opuszczający Wystawę z wózkami pełnymi zakupionych towarów to najlepsza nagroda dla Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk.

alt


altW sobotę tradycyjnie rozstrzygnięto konkursy w pięciu kategoriach: na produkt do ogrodu, produkt ekologiczny, kwiat wiosenny, najpiękniejsze drzewko i najpiękniejszy krzew.

alt


Najciekawszy produkt do ogrodu
1. Miejsce - MAKON Invest Sp. z o.o za namiot ogrodowy Igloo
2. Miejsce - Dolmen Kamieniarstwo Ogrodowe Damian Godlewski
za instalację ogrodową łączącą drewno i kamień
3. Miejsce - "Konkret" Figury Ogrodowe za figurę dzika z białego cementu egipskiego

altNajciekawszy produkt ekologiczny
1. Miejsce - Ekoradcy Sp. z.o.o – za powłokę termoizolacyjną PS coat
2. Miejsce - Pszczelarska Wyspa Alina Bylicka za miody z dodatkiem owoców
3. Miejsce - Investment Trading Consulting Sp. z o.o za panele z bluszczem zimozielonym

altNajpiękniejszy kwiat wiosenny
1. Miejsce - Ogrodnictwo Weber Paweł Weber za kwiat Dalia Be Happy
2. Miejsce - Ogrodnictwo Rybno Radosław Grzymkowski za kwiat Sunsatia
3. Miejsce - Krzysztof Dobbek Gospodarstwo Ogrodnicze za Begonię Sunrise

Najpiękniejszy krzew
1. Miejsce - Gospodarstwo Rolne Katarzyna Paluch za Rododendron
2. Miejsce - Ogrody Praszka Sławomir Jasiński za Jodłę kaukaską poziomą
3. Miejsce - BETRA Rafał Beata Lisieccy za Świdośliwę

altNajpiękniejsze drzewko
1. Miejsce - Ogrody Praszka Sławomir Jasiński za Klon Japoński Mikawa Yatsubusa
2. Miejsce - Katarzyna Paluch Gospodarstwo Rolne - za Klon Japoński
3. Miejsce - Szkółka Drzew Owocowych i Ozdobnych Krzysztof Karwacki za Rajską Jabłoń

altTomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież