Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruszają stoczniowe targi BALTEXPO 2011

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 września 2011 13:43

altWe wtorek ruszyły Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2011, największe w Polsce targi przedsiębiorstw sektora stoczniowego.


Targi Baltexpo są organizowane co dwa lata, na przemian z podobną imprezą odbywającą się w Hamburgu Shipbuilding Machinery & Marine Technology – International Trade Fair. Ekspozycje wystawowe znajdują się w Hali Olivia w Gdańsku. Targi potrwają do czwartku.


alt


alt


Goście będą mogli zapoznać się z ofertami wyposażenia terminali przeładunkowych, ofertą   budownictwa okrętowego, oferentami produkującymi urządzenia napędowe, wyposażenie pokładowe i elektroniczne jednostek pływających oraz firm prowadzących remonty i przebudowy statków. Targi BALTEXPO 2011 zostały objęte honorowym patronatem przez wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Ministra Skarbu Państwa, Ministera Infrastruktury, Prezydenta Miasta Gdańsk i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to już 14. ich edycja. Targi BaltExpo należą też do największych imprez targowo-wystawienniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.


alt


alt


Oferta wystawiennicza BaltExpo obejmuje m. in. budownictwo okrętowe, produkcję łodzi i jachtów, naprawy i remonty statków, wyposażenie statków i części zamienne, sprzęt łącznościowy i nawigacyjny, urządzenia i sprzęt do obsługi ładunków portowych, a także usługi portowe. Na BALEXPO 2011 ofertę zaprezentuje ponad 350 wystawców z 20 krajów m.in. z  USA, Kanady, W. Brytanii, Rosji, Niemiec, Holandii, Szwecji, Norwegii, Japonii, Francji i Danii.  Jednym z wystawców będzie działająca na terenach po Stoczni Gdyni stocznia Crist, która przymierza się do budowy platformy z napędem do stawiania farm wiatrowych na morzu. Wkrótce stocznia podejmie się realizacji kontraktu z jedną ze spółek koncernu Hochtief o wartości 150 mln euro na jednostkę hydrotechniczną tzw. „Heavy Lift Jack up Vessel” z ciężkim systemem dźwigowym do budowy i obsługi farm wiatrowych. W ramach programu towarzyszącego Targom zaplanowano konferencje i seminaria techniczne. Konferencje odbywają się pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2011. 


alt


alt


Na targach znajdą się bloki tematyczne Bezpieczeństwo i ochrona Basenu Morza Bałtyckiego, bezpieczeństwo i ochrona portów, sprzęt, urządzenia techniczne,  platformy wiertnicze generatory wiatrowe, elektrownie ekologiczne.
ASG

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież