Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruszają stoczniowe targi BALTEXPO 2011

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 września 2011 13:43

altWe wtorek ruszyły Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2011, największe w Polsce targi przedsiębiorstw sektora stoczniowego.


Targi Baltexpo są organizowane co dwa lata, na przemian z podobną imprezą odbywającą się w Hamburgu Shipbuilding Machinery & Marine Technology – International Trade Fair. Ekspozycje wystawowe znajdują się w Hali Olivia w Gdańsku. Targi potrwają do czwartku.


alt


alt


Goście będą mogli zapoznać się z ofertami wyposażenia terminali przeładunkowych, ofertą   budownictwa okrętowego, oferentami produkującymi urządzenia napędowe, wyposażenie pokładowe i elektroniczne jednostek pływających oraz firm prowadzących remonty i przebudowy statków. Targi BALTEXPO 2011 zostały objęte honorowym patronatem przez wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Ministra Skarbu Państwa, Ministera Infrastruktury, Prezydenta Miasta Gdańsk i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to już 14. ich edycja. Targi BaltExpo należą też do największych imprez targowo-wystawienniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.


alt


alt


Oferta wystawiennicza BaltExpo obejmuje m. in. budownictwo okrętowe, produkcję łodzi i jachtów, naprawy i remonty statków, wyposażenie statków i części zamienne, sprzęt łącznościowy i nawigacyjny, urządzenia i sprzęt do obsługi ładunków portowych, a także usługi portowe. Na BALEXPO 2011 ofertę zaprezentuje ponad 350 wystawców z 20 krajów m.in. z  USA, Kanady, W. Brytanii, Rosji, Niemiec, Holandii, Szwecji, Norwegii, Japonii, Francji i Danii.  Jednym z wystawców będzie działająca na terenach po Stoczni Gdyni stocznia Crist, która przymierza się do budowy platformy z napędem do stawiania farm wiatrowych na morzu. Wkrótce stocznia podejmie się realizacji kontraktu z jedną ze spółek koncernu Hochtief o wartości 150 mln euro na jednostkę hydrotechniczną tzw. „Heavy Lift Jack up Vessel” z ciężkim systemem dźwigowym do budowy i obsługi farm wiatrowych. W ramach programu towarzyszącego Targom zaplanowano konferencje i seminaria techniczne. Konferencje odbywają się pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2011. 


alt


alt


Na targach znajdą się bloki tematyczne Bezpieczeństwo i ochrona Basenu Morza Bałtyckiego, bezpieczeństwo i ochrona portów, sprzęt, urządzenia techniczne,  platformy wiertnicze generatory wiatrowe, elektrownie ekologiczne.
ASG

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież