Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przed XXI sesją Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 30 marca 2016 17:53

alt31 marca odbędzie się XXI sesja Rady Miasta Gdańska. Według opublikowanego porządku obrad, na sesji poddanych głosowaniu zostanie aż 38 uchwał. Większość z nich dotyczy planów miejscowego zagospodarowania przestrzennego oraz zmian statutów różnych instytucji i jednostek organizacyjnych w Gdańsku.W czwartek 31 marca odbędzie się XXI sesja Rady Miasta Gdańska, która zapowiada się pracowicie, gdyż w porządku obrad uwzględniono aż 38 uchwał.


Radni po raz kolejny będą głosowali w sprawie zmian w uchwałach dotyczących Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska oraz budżetu Gdańska na rok 2016. Ponadto, w związku z wejściem w życie ustawy o rewitalizacji, poddana głosowaniu zostanie uchwała dotycząca zmian w statucie Biura Rozwoju Gdańska, które, jeśli uchwała zostanie podjęta, zyska dodatkowe narzędzia do prowadzenia działań w zakresie rewitalizacji.
Podczas obrad przedstawione zostaną również liczne uchwały dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego m.in. uchwały dotyczące przystąpienia do sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego: Jelitkowa (m.in. wejść na plażę nr 63 i 64 na przedłużeniu ulicy Piastowskiej, wejść na plażę nr 75-78 na przedłużeniu ulicy Jantarowej, ulic Kaplicznej i Bałtyckiej), Brzeźna (rejon wejścia na molo przy ulicy Jantarowej, wejść na plażę nr 46-50 przy ulicy Brzeźnieńskiej), Oliwy Górnej (rejon ulicy Polanki 124A), Zaspy Młyniec (rejon ulicy Hynka i alei Jana Pawła II), Zaspy Rozstaje (rejon ulic Żwirki i Wigury oraz Burzyńskiego), Dolnego Miasta (rejon Akademii Muzycznej). Zaproponowana zostanie również uchwała dotycząca odstąpienia od sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Przymorza Wielkiego w rejonie ulicy Obrońców Wybrzeża.


Kolejne uchwały poddane głosowaniu 31 marca dotyczyć będą m.in.: wykazu kąpielisk na polskich obszarach morskich przyległych do granic Gminy Miasta Gdańska w roku 2016, nadania nowego statutu instytucjom kultury: Archipelag Kultury, Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanesis, Cappella Gedanesis, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, spraw związanych z odpadami komunalnymi.

Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież