Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Otwarto największy na Pomorzu punkt szczepień powszechnych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 23 kwietnia 2021 16:01

W hali Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 21 w Gdańsku uruchomiono w piątek największy na Pomorzu punkt szczepień powszechnych przeciwko COVID-19. Będzie on działał przez 6 dni w tygodniu, szczepiąc ok. 4 tys. osób dziennie.


Punkt będzie funkcjonował w ramach Narodowego Programu Szczepień, a jego operatorem jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
- Mam nadzieję, że działalność tego punktu znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Pomorza. Dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym w jego organizację. Łącznie w naszym regionie zostanie utworzonych 21 takich miejsc. Oprócz tego działa także 400 innych punktów. W tej chwili 1/3 mieszkańców została już zaszczepiona pierwszą dawką, a ponad 160 tys. osób przyjęło obie dawki - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich podczas konferencji inaugurującej pracę punktu.
Jak dodał, dotychczas w województwie pomorskim tygodniowo wykonywano ok. 100 tys. szczepień.
- Teraz ten potencjał zwiększy się o minimum 80 proc. Mam nadzieję, że w maju osiągniemy pułap 200 tys. szczepień w tygodniu. Wszystko zależy oczywiście od dostaw preparatów do punktów. Chcemy, aby do końca czerwca została zaszczepiona jak największa liczba osób - podkreślił Drelich.


Sytuacja epidemiczna poprawia się
Wojewoda ocenił, że sytuacja epidemiczna na Pomorzu poprawa się.
- Spada liczba osób zakażonych, mniej pacjentów trafia do szpitali. Liczymy, że ta tendencja spadkowa się utrzyma - dodał.


Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła, że punkty szczepień powszechnych służą walce z koronawirusem.
- Nie ma innego sposobu na pokonanie epidemii, jak zaszczepienie jak największej liczby osób. Niebawem otworzymy kolejny punkt szczepień, który powstaje na Ergo Arenie. Następnie, jeśli wszystko dobrze pójdzie, uruchomimy punkt szczepień samochodowych przy stadionie piłkarskim w Letnicy. Zwiększa się także ilość obsługiwanych pacjentów w punkcie szczepień, który powstał na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Gorąco zachęcam wszystkich do szczepień - mówiła.


"Tytaniczna praca i zaangażowanie"
Rektor GUMed prof. Marcin Gruchała podkreślił, że w organizację punktu szczepień masowych przy ul. Dębowej 21 w Gdańsku zaangażowanych było wiele osób i instytucji.
- Dziękuję całemu zespołowi UCK, którego tytaniczna praca i zaangażowanie doprowadziło to tego, że za kilkanaście minut w tym miejscu przyjmiemy pierwszego pacjenta. Nie ma fizycznej możliwości, aby wymienić wszystkich, którzy wspierali nasz szpital w przygotowaniu tego punktu - to m.in władze państwowe, samorządowe, Politechnika Gdańska. Jestem dumny ze studentów naszego uniwersytetu, bez których wszystkie przedsięwzięcia związane z walką z pandemią nie byłyby możliwe - mówił.


Jednocześnie przypomniał, że w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym wciąż funkcjonuje punkt szczepień, w którym szczepionkę otrzymuje ok. tysiąca osób dziennie. Zaznaczył też, że szpital robi wszystko, aby w trudnych warunkach pracować normalnie i pomagać chorym.


4 tys. szczepień na dobę
Nad tym, aby procedura szczepień przebiegała sprawnie czuwa m.in. zastępca dyrektora naczelnego UCK ds. logistyki medycznej Adam Sudoł.
- 29 grudnia ub. r. rozpoczęliśmy akcję szczepień w szpitalu uniwersyteckim. Zaszczepiliśmy wówczas 60 osób. Z każdym dniem liczba wykonywanych iniekcji rosła. W tej chwili będziemy mogli szczepić około 4 tys. osób na dobę. Jeśli nam się to uda, to za dwa miesiąca, przynajmniej na obszarze Trójmiasta, będziemy mogli funkcjonować w społeczeństwie, które będzie bezpieczne i wytworzy zbiorową odporność - zaznaczył Sudoł.


Punkt, który powstał w Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8-20. Przygotowano w nim 18 gabinetów kwalifikacyjnych i 20 stanowisk przeznaczonych do szczepień. Dziennie szczepionkę będzie mogło tu otrzymać nawet 4 tysiące osób. Szczepienia będą wykonywane preparatem firmy Pfizer. Punkt obsługiwać będzie personel UCK oraz studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Założyliśmy przepustowość na poziomie 370-380 osób na godzinę. W ten sposób do końca maja zaszczepimy 100 tys. mieszkańców naszego regionu. Liczę na to, że wszystko pójdzie bardzo sprawnie. Szczepienia to szansa na szybszy powrót do normalności - podkreślił dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski.


Jak się zarejestrować?
Wszystkie osoby, które są uprawione i chętne, mogą zarejestrować się na szczepienie w nowym punkcie dzwoniąc pod nr telefonu 989 lub wchodząc na stronę Narodowego Programu Szczepień. Rejestracja na szczepienie w Centrum Sportu GUMed możliwa jest również za pośrednictwem infolinii UCK pod numerem telefonu: 58-727-05- 05 wew. 4. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 21 oraz w soboty w godz. 9 - 21.
- Ze względów bezpieczeństwa i komfortu pacjentów prosimy pacjentów, aby nie przychodzili na szczepienie wcześniej niż kilka minut przed wyznaczoną godziną. Przypominam też o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką oraz zachowywaniu dystansu fizycznego - dodał Kraszewski.

Dla osób, które będą przyjechać na szczepienie samochodem przygotowano bezpłatny parking na Placu Zebrań Ludowych.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież