Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
sobota, 20 kwietnia 2024 20:28
Arged Malesa - Energa Wybrzeże LIVE: 57:32
W niedzielę o godz. 14.00 w Ostrowie rozpocznie się mecz 2. kolejki
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Skromna wygrana, duży krok do Ekstraklasy
środa, 24 kwietnia 2024 21:27
Skromna wygrana, duży krok do Ekstraklasy
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Ciemności kryją ziemię
środa, 17 kwietnia 2024 14:01
Ciemności kryją ziemię
Od pierwszych chwil ciemność, a właściwie półmrok towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

O wyzwaniach współczesnej Europy na Wydziale Ekonomii UG

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 16 maja 2016 19:36

W ramach obchodów Dnia Europy Ośrodek Badań Integracji Europejskiej wspólnie z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego zorganizował konferencję "Europa w obliczu aktualnych wyzwań".



Wydarzenie odbyło się pod patronatem Jarosława Wałęsy, europosła, a gościem specjalnym był Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP w latach 1995 - 2005. Tematem wiodącym obchodów była Europa w obliczu aktualnych wyzwań.


- Tematyka konferencji, Europa w obliczu wyzwań, wynika z sytuacji w jakiej jesteśmy w Unii Europejskiej i w Polsce, z jakimi zmagamy się problemami - powiedziała Nina Żwirko, przewodnicząca Koła Naukowego Europejskie Forum Integracji, studentka Ośrodka Badań Integracji Europejskiej. - Sytuacja jest niepewna i dlatego chcieliśmy się pochylić nad tymi zagadnieniami i zaproponować może wspólnie jakieś rozwiązania, wyciągnąć wspólne wnioski i na zasadzie dyskusji panelowej zetrzeć ze sobą kilka różnych opinii.


alt



Po otwarciu konferencji i wystąpieniach powitalnych wystąpił Jarosław Wałęsa. Kolejnym punktem była dyskusja, w której oprócz europosła wzięli udział prof. dr hab. Andrzej Stępniak, Ośrodek Badań Integracji Europejskiej UG; prof. dr hab. Zdzisław Brodecki, Wyższa Szkoła Bankowa; prof. UG, dr hab. Stanisław Umiński, Ośrodek Badań Integracji Europejskiej UG. Dyskusja w pewnym momencie stała się gorąca gdy jeden z uczniów Zespołu Szkół Morskich, którzy uczestniczyli w konferencji, zapytał Jarosława Wałęsę najpierw o głosowanie w sprawie rezolucji dla Polski w Parlamencie Europejskim, a po odpowiedzi zapytał gdzie był europoseł gdy "rządząca przez osiem lat koalicja kradła miliardy złotych". To pytanie zakończyło dyskusję.


alt



Podczas konferencji podjęta została próba wskazania obecnych i przyszłych zagrożeń dla bezpieczeństwa – Europy, Unii Europejskiej i poszczególnych państw, w tym Polski – w różnych jego wymiarach. Konferencja byłą okazją do wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat współczesnych problemów Unii Europejskiej, w tym przede wszystkim zjawisk i procesów wpływających na stan bezpieczeństwa Europy, zarówno społecznego jak i obronnego.


Po panelu dyskusyjnym ogłoszono wyniki i nagrodzono laureatów 13. edycji konkursu "Polska w Unii". Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego oraz studentów Wydziału Ekonomicznego UG. Wzięło w nim udział 110 uczniów z 51 szkół. Do finału przeszło trzynastu najlepszych. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Trójka najlepszych, na zaproszenie Jarosława Wałęsy, wyjedzie do siedziby Parlamentu Europejskiego oraz otrzyma nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Ziaja oraz Young Digital Planet.


alt



alt



Laureaci konkursu otrzymali również nagrody od Aleksandra Kwaśniewskiego, który wystąpił na zakończenie konferencji. - Chcę powiedzieć, myślę, że tym się nie różnimy, że jestem człowiekiem, który w ideę europejską wierzy, wierzył i nadal stara się tę wiarę w sobie i w innych umacniać - powiedział na wstępie swojego wystąpienia prezydent RP w latach 1995-2005. - Zwykło się mówić o euroentuzjastach, eurosceptykach i innych europrzeciwnikach. Ja należę do euroentuzjastów. Uważam, że idea Unii Europejskiej to jest jeden z najwspanialszych projektów politycznych jaki cywilizacja powołała w trakcie swojego całego długiego istnienia. Jedynym projektem do którego można go porównywać to powołanie 220 lat temu Stanów Zjednoczonych.


alt



Laureaci 13. edycji konkursu "Polska w Unii"
1. Maciej Wejnert CKZiU Kwidzyn
2. Kacper Opioła III LO Gdańsk
3. Julia Tobolska LO im. Filomatów Chojnickich
4. Jowita Wieleszczyk III LO Gdańsk
5. Bałżej Marciniak II LO Słupsk
6. Helena Zaworska I LO Kartuzy
7. Daniela Pawłowska I LO Starogard Gdański
Mikołaj Kozłowski VI LO Gdynia
9. Aleksandra Walkusz ZSZiO Kartuzy
Karina Motolko II LO Słupsk
Natalia Czarnowska LO im. Filomatów Chojnickich
12. Joanna Schiefelbein PZS nr 1 Kościerzyna
13. Marta Mikołajska I LO Starogard Gdański

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież