Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 13 kwietnia 2024 14:50

Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić. Nie tyle zresztą w tym wypadku odpowiedź, co reakcja.


Czasami jednak głupota i nieświadomość szkód jakie mogą idiotyczne wypowiedzi i komentarze przynieść różnym państwom i społeczeństwom jest aż tak wielka, że reakcja musi nastąpić i to na bardzo wysokim szczeblu. Philipp Fritz, warszawski korespondent niemieckiego pisma WELT pozwoli sobie na zabranie głosu w sprawie największej polskiej inwestycji, budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i Lotniska Solidarności nadając swemu artykułowi tytuł: Eine polnische Kampfansage und Gerüchte über deutsche „Einmischungen“ (Polskie wypowiedzenie wojny i pogłoski o niemieckiej „ingerencji”) i sugerując, że inwestycja ta może być konkurencją dla niemieckiej gospodarki.


Oczywiście, artykuł ten zawierał tezy bzdurne, wręcz absurdalne, przy tym niemiecki dziennikarz uderzał w polską, niemiecką i europejską gospodarkę. Jest przy tym rzeczą oczywistą, że geopolityczne położenie naszego kraju na przecięciu ważnych dróg handlowych, północ-południe i wschód-zachód, jest naszym największym bogactwem. Wiedział to w naszej historii już Kazimierz Wielki, który na tej bazie budował potęgę swej monarchii. Myślę, że tę podstawową prawdę znają też polscy dziennikarze i politycy, nie trzeba przecież do tego zbyt wielkiej wiedzy i świadomości, a mimo tego artykuł pana Fritza został bezkrytycznie szeroko nagłośniony, odniosło się do niego kilkanaście stron internetowych i czasopism.


Na szczęście pan Fritz przesadził, idiotyczny tytuł, wmieszanie w polskie plany gospodarcze Niemiec, a zwłaszcza nagłośnienie tego przez różnych „pożytecznych idiotów” lub wręcz różne agentury, musiały spotkać się z odpowiedzią strony niemieckiej. Przy okazji, ciekaw jestem, czy zwróciło odpowiednim władzom w Niemczech na tę sprawę polskie MSZ, choć dziś nie jest to najważniejsze. Szybko doczekaliśmy się reakcji i odpowiedzi niemieckiego rządu.


Teraz na łamach Wirtualnej Polski ukazał się artykuł Marcina Walków „Brakowało takiego lotniska”. Znamy stanowisko niemieckiego rządu ws. CPK, artykuły o podobnej treści można znaleźć i na innych stronach. W odpowiedzi na prowokacyjny artykuł pisma WELT rząd niemiecki zajął jednoznaczne stanowisko.

alt


Niemiecki rząd wyraził swoje poparcie dla budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w Polsce, uznając tę inwestycję za istotny krok w rozwoju infrastruktury lotniczej Europy Wschodniej. Florian Druckenthaner, rzecznik Federalnego Ministerstwa Transportu i Cyfryzacji w Niemczech, podkreślił, że dotychczasowa brakowało takiego lotniska w regionie, co wymuszało wiele długodystansowych lotów przez istniejące huby w Europie Zachodniej.


Stanowisko rządu niemieckiego nie mogło być inne. Tak CPK, jak i powstające łącznie z nim Lotnisko SOLIDARNOŚCI, to inwestycje potrzebne nie tylko Polsce i naszemu społeczeństwu, ale też Niemcom i społeczeństwu niemieckiemu oraz całej Unii Europejskiej. To oczywiste i nie będę tu przytaczać po raz kolejny argumentów, użytych w obronie tej tezy w moim artykule z 6 kwietnia.


Niemniej jednak to bardzo ważne, że rząd Niemiec odniósł się do wspomnianego artykułu, a tym bardziej, że zajął jasne, jednoznaczne stanowisko w sprawie naszej inwestycji. W ten sposób wybił argumenty różnym agenturom i ich sługom, „pożytecznym idiotom”, którzy próbują naszą inwestycję opóźnić.


Nie przypuszczam, że pan Philipp Fritz napisał swój artykuł w tym celu, jak pisałem był to raczej przejaw swego rodzaju zaślepienia, głupoty. Niemniej jednak dziękuję mu za awanturę, którą wywołał. Dzięki temu wiemy już, że to nie Niemcy, niemiecka gospodarka sabotuje nasz projekt. Jeśli więc nie oni, to kto?


Zadajcie sobie Państwo to pytanie i poszukajcie na nie odpowiedzi. Komu służą ci, którzy dążą do opóźnienia rozwoju gospodarki naszego kraju?

Piotr Kotlarz


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież