Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mostostal Warszawa i spółka BLOCK dokończą budowę Centrum Traumatologii

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 listopada 2011 17:44

Budowę Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku dokończą Mostostal Warszawa i spółka BLOCK.W myśl zawartej umowy, 31 maja 2012 r. ma się zakończyć rozbudowa Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku. Jest ono zapleczem medycznym dla rozgrywanych w Gdańsku Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.W wyniku podjętych negocjacji Zarząd Województwa Pomorskiego podpisał 7.11.2011 umowę z Konsorcjum wykonawców w składzie Mostostal Warszawa SA z siedzibą w Warszawie oraz BLOCK Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie na dokończenie prac projektowych i robót budowlanych, niezbędnych do odbioru i oddania obiektów do użytkowania placówki.

Przypomnijmy, że ze względu na wyjątkową sytuację, nie wynikającą z przyczyn leżących po stronie samorządu województwa pomorskiego, nowy wykonawca został wybrany w trybie zamówienia z wolnej ręki. We wrześniu 2011 r. rozwiązano umowę z Grupą 3J sp. z o.o., która m.in. zaniechała prac przy budowie oraz nie dotrzymała terminu oddania do użytku nowych obiektów PCT.


Nowy wykonawca – czyli konsorcjum Mostostal Warszawa SA oraz BLOCK Sp z o.o. za zrealizowanie inwestycji otrzyma łącznie kwotę 20,95 mln zł. Dokończy m.in. powstanie budynku nr 8, w którym znajdzie się Oddział Intensywnej Opieki Medycznej (łącznie 20 stanowisk dla dzieci i młodzieży) oraz blok operacyjny, złożony z 10 sal operacyjnych. Dzięki budowie dokończony zostanie również drugi budynek, w którym znajdzie się 120 łóżek dla chorych leżących m.in. na oddziale chirurgii ogólnej z pododdziałem gastroenterologii i żywienia, neurochirurgii i kardiochirurgii dziecięcej.

Na potrzeby nowych obiektów Pomorskiego Centrum Traumatologii, w wyniku przetargu, została podpisana umowa z firmą PROMED na zakup sprzętu medycznego. Wkrótce również rozpocznie się procedura przetargowa na zakup dodatkowego sprzętu medycznego dla drugiego z budynków.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież