Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gaudeamus igitur po raz 46. na UG

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 października 2016 15:19

Przekazanie insygniów władzą nad uczelnią przez ustępującego rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka nowemu rektorowi dr hab. prof. nadzwyczajnemu Jerzemu Gwizdale, immatrykulacja studentów pierwszego roku oraz doktorantów to najważniejsze elementy uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim. Na największej uczelni wyższej na Pomorzu zainaugurowano 46 rok akademicki.


Na inaugurację 46. roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim przybyli liczni przedstawiciele władz samorządowych, posłowie i senatorowie, przedstawiciele biznesu i instytucji kościelnych.


alt


Uroczystą inaugurację rozpoczęło wystąpienie ustępującego po dwóch kadencjach z funkcji rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka. - W siedemdziesiątym roku na bazie Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Nauczycielskiej powstał Uniwersytet Gdański. Od tego czasu przeszliśmy naprawdę ogromną drogę - powiedział prof. Lammek. - Od raczkującej, niedoinwestowanej uczelni do jednego z najlepszych, nie waham się tego powiedzieć, Uniwersytetów w Polsce.


altPo wystąpieniu prof. Lammek symbolicznie przekazał insygnia władz rektorskiej swojemu następcy prof. Jerzemu Gwizdale. - Dzisiejsza inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim jest dla mnie przeżyciem wyjątkowym - powiedział prof. Gwizdała. - Stanowi początek mojej służby jako rektora dla dobra uniwersytetu w kadencji 2016-2020. Jest to dla mnie okazja, aby w tak dostojnym gronie naszych gości, pracowników, studentów wyrazi słowa podziękowania tym którzy udzielili mi kredytu zaufania i powierzyli zarządzanie Uniwersytetem.


Nowy rektor dokonał uroczystej immatrykulacji studentów pierwszego roku roku, którzy na egzaminach uzyskali najlepsze wyniki.
- Wybrałam tą uczelnię ponieważ mam nadzieję, że pozwoli mi osiągnąć moje cele i wybrać wymarzony zawód - powiedziała Ewa Świerzyńska, rozpoczynająca studia na I roku prawa. - Zdecydowałam się na Uniwersytet Gdański po części ze względów rodzinnych - jest blisko mojej rodziny. Innymi argumentami, które przekonały mnie była renoma uczelni i wysoki poziom nauczania.


alt

Immatrykulacja studentów I roku


altalt

Immatrykulacja doktorantówZ jakimi nadziejami Uniwersytet Gdański rozpoczyna 46 rok akademicki?
- W swoim wystąpieniu rektor przedstawił główne kierunki rozwojowe - powiedział Mirosław Czapiewski, kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego. - Jednym z pierwszych projektów, które będą realizowane jest studio oraz modernizacja Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Ważnym elementem w nowej kadencji jest park ekologiczny, który jest realizowany i wzbogaca nasz kampus, który jest jednym z najnowocześniejszych kampusów w tej części Europy. Ważnym elementem jest wejście w struktury Uniwersytetu statku naukowo-badawczego, którego prace wykończeniowe trwają. Dobrą informacją są środki, które otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego na realizację dwóch projektów. W dłuższym okresie czasu realizowane będzie Centrum Sportowe UG. Prace rozpoczną się w tej kadencji. Zdajemy sobie sprawę ze stanu boiska uczelnianego mi dlatego w strategii władz jest modernizacja tego typu obiektów i infrastruktury sportowej. Czego życzyć uczelni na 46. rok akademicki? Takiego samego dynamicznego rozwoju jak dotychczas.


Rok akademicki na UG w liczbach
46 - rok akademicki
30000 - liczba studentów
11463 - studenci pierwszego roku (trwa dodatkowy nabór i ostateczna liczba będzie znana na koniec października)
1700 - nauczyciele akademiccy
74 - kierunki
211 - specjalności

Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież