"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gaudeamus igitur po raz 46. na UG

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 października 2016 15:19

Przekazanie insygniów władzą nad uczelnią przez ustępującego rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka nowemu rektorowi dr hab. prof. nadzwyczajnemu Jerzemu Gwizdale, immatrykulacja studentów pierwszego roku oraz doktorantów to najważniejsze elementy uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim. Na największej uczelni wyższej na Pomorzu zainaugurowano 46 rok akademicki.


Na inaugurację 46. roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim przybyli liczni przedstawiciele władz samorządowych, posłowie i senatorowie, przedstawiciele biznesu i instytucji kościelnych.


alt


Uroczystą inaugurację rozpoczęło wystąpienie ustępującego po dwóch kadencjach z funkcji rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka. - W siedemdziesiątym roku na bazie Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Nauczycielskiej powstał Uniwersytet Gdański. Od tego czasu przeszliśmy naprawdę ogromną drogę - powiedział prof. Lammek. - Od raczkującej, niedoinwestowanej uczelni do jednego z najlepszych, nie waham się tego powiedzieć, Uniwersytetów w Polsce.


altPo wystąpieniu prof. Lammek symbolicznie przekazał insygnia władz rektorskiej swojemu następcy prof. Jerzemu Gwizdale. - Dzisiejsza inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim jest dla mnie przeżyciem wyjątkowym - powiedział prof. Gwizdała. - Stanowi początek mojej służby jako rektora dla dobra uniwersytetu w kadencji 2016-2020. Jest to dla mnie okazja, aby w tak dostojnym gronie naszych gości, pracowników, studentów wyrazi słowa podziękowania tym którzy udzielili mi kredytu zaufania i powierzyli zarządzanie Uniwersytetem.


Nowy rektor dokonał uroczystej immatrykulacji studentów pierwszego roku roku, którzy na egzaminach uzyskali najlepsze wyniki.
- Wybrałam tą uczelnię ponieważ mam nadzieję, że pozwoli mi osiągnąć moje cele i wybrać wymarzony zawód - powiedziała Ewa Świerzyńska, rozpoczynająca studia na I roku prawa. - Zdecydowałam się na Uniwersytet Gdański po części ze względów rodzinnych - jest blisko mojej rodziny. Innymi argumentami, które przekonały mnie była renoma uczelni i wysoki poziom nauczania.


alt

Immatrykulacja studentów I roku


altalt

Immatrykulacja doktorantówZ jakimi nadziejami Uniwersytet Gdański rozpoczyna 46 rok akademicki?
- W swoim wystąpieniu rektor przedstawił główne kierunki rozwojowe - powiedział Mirosław Czapiewski, kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego. - Jednym z pierwszych projektów, które będą realizowane jest studio oraz modernizacja Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Ważnym elementem w nowej kadencji jest park ekologiczny, który jest realizowany i wzbogaca nasz kampus, który jest jednym z najnowocześniejszych kampusów w tej części Europy. Ważnym elementem jest wejście w struktury Uniwersytetu statku naukowo-badawczego, którego prace wykończeniowe trwają. Dobrą informacją są środki, które otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego na realizację dwóch projektów. W dłuższym okresie czasu realizowane będzie Centrum Sportowe UG. Prace rozpoczną się w tej kadencji. Zdajemy sobie sprawę ze stanu boiska uczelnianego mi dlatego w strategii władz jest modernizacja tego typu obiektów i infrastruktury sportowej. Czego życzyć uczelni na 46. rok akademicki? Takiego samego dynamicznego rozwoju jak dotychczas.


Rok akademicki na UG w liczbach
46 - rok akademicki
30000 - liczba studentów
11463 - studenci pierwszego roku (trwa dodatkowy nabór i ostateczna liczba będzie znana na koniec października)
1700 - nauczyciele akademiccy
74 - kierunki
211 - specjalności

Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież