Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gaudeamus igitur po raz 46. na UG

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 października 2016 15:19

Przekazanie insygniów władzą nad uczelnią przez ustępującego rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka nowemu rektorowi dr hab. prof. nadzwyczajnemu Jerzemu Gwizdale, immatrykulacja studentów pierwszego roku oraz doktorantów to najważniejsze elementy uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim. Na największej uczelni wyższej na Pomorzu zainaugurowano 46 rok akademicki.


Na inaugurację 46. roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim przybyli liczni przedstawiciele władz samorządowych, posłowie i senatorowie, przedstawiciele biznesu i instytucji kościelnych.


alt


Uroczystą inaugurację rozpoczęło wystąpienie ustępującego po dwóch kadencjach z funkcji rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka. - W siedemdziesiątym roku na bazie Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Nauczycielskiej powstał Uniwersytet Gdański. Od tego czasu przeszliśmy naprawdę ogromną drogę - powiedział prof. Lammek. - Od raczkującej, niedoinwestowanej uczelni do jednego z najlepszych, nie waham się tego powiedzieć, Uniwersytetów w Polsce.


altPo wystąpieniu prof. Lammek symbolicznie przekazał insygnia władz rektorskiej swojemu następcy prof. Jerzemu Gwizdale. - Dzisiejsza inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim jest dla mnie przeżyciem wyjątkowym - powiedział prof. Gwizdała. - Stanowi początek mojej służby jako rektora dla dobra uniwersytetu w kadencji 2016-2020. Jest to dla mnie okazja, aby w tak dostojnym gronie naszych gości, pracowników, studentów wyrazi słowa podziękowania tym którzy udzielili mi kredytu zaufania i powierzyli zarządzanie Uniwersytetem.


Nowy rektor dokonał uroczystej immatrykulacji studentów pierwszego roku roku, którzy na egzaminach uzyskali najlepsze wyniki.
- Wybrałam tą uczelnię ponieważ mam nadzieję, że pozwoli mi osiągnąć moje cele i wybrać wymarzony zawód - powiedziała Ewa Świerzyńska, rozpoczynająca studia na I roku prawa. - Zdecydowałam się na Uniwersytet Gdański po części ze względów rodzinnych - jest blisko mojej rodziny. Innymi argumentami, które przekonały mnie była renoma uczelni i wysoki poziom nauczania.


alt

Immatrykulacja studentów I roku


altalt

Immatrykulacja doktorantówZ jakimi nadziejami Uniwersytet Gdański rozpoczyna 46 rok akademicki?
- W swoim wystąpieniu rektor przedstawił główne kierunki rozwojowe - powiedział Mirosław Czapiewski, kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego. - Jednym z pierwszych projektów, które będą realizowane jest studio oraz modernizacja Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Ważnym elementem w nowej kadencji jest park ekologiczny, który jest realizowany i wzbogaca nasz kampus, który jest jednym z najnowocześniejszych kampusów w tej części Europy. Ważnym elementem jest wejście w struktury Uniwersytetu statku naukowo-badawczego, którego prace wykończeniowe trwają. Dobrą informacją są środki, które otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego na realizację dwóch projektów. W dłuższym okresie czasu realizowane będzie Centrum Sportowe UG. Prace rozpoczną się w tej kadencji. Zdajemy sobie sprawę ze stanu boiska uczelnianego mi dlatego w strategii władz jest modernizacja tego typu obiektów i infrastruktury sportowej. Czego życzyć uczelni na 46. rok akademicki? Takiego samego dynamicznego rozwoju jak dotychczas.


Rok akademicki na UG w liczbach
46 - rok akademicki
30000 - liczba studentów
11463 - studenci pierwszego roku (trwa dodatkowy nabór i ostateczna liczba będzie znana na koniec października)
1700 - nauczyciele akademiccy
74 - kierunki
211 - specjalności

Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież