Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gaudeamus igitur po raz 46. na UG

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 października 2016 15:19

Przekazanie insygniów władzą nad uczelnią przez ustępującego rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka nowemu rektorowi dr hab. prof. nadzwyczajnemu Jerzemu Gwizdale, immatrykulacja studentów pierwszego roku oraz doktorantów to najważniejsze elementy uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim. Na największej uczelni wyższej na Pomorzu zainaugurowano 46 rok akademicki.


Na inaugurację 46. roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim przybyli liczni przedstawiciele władz samorządowych, posłowie i senatorowie, przedstawiciele biznesu i instytucji kościelnych.


alt


Uroczystą inaugurację rozpoczęło wystąpienie ustępującego po dwóch kadencjach z funkcji rektora prof. dr hab. Bernarda Lammka. - W siedemdziesiątym roku na bazie Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Nauczycielskiej powstał Uniwersytet Gdański. Od tego czasu przeszliśmy naprawdę ogromną drogę - powiedział prof. Lammek. - Od raczkującej, niedoinwestowanej uczelni do jednego z najlepszych, nie waham się tego powiedzieć, Uniwersytetów w Polsce.


altPo wystąpieniu prof. Lammek symbolicznie przekazał insygnia władz rektorskiej swojemu następcy prof. Jerzemu Gwizdale. - Dzisiejsza inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim jest dla mnie przeżyciem wyjątkowym - powiedział prof. Gwizdała. - Stanowi początek mojej służby jako rektora dla dobra uniwersytetu w kadencji 2016-2020. Jest to dla mnie okazja, aby w tak dostojnym gronie naszych gości, pracowników, studentów wyrazi słowa podziękowania tym którzy udzielili mi kredytu zaufania i powierzyli zarządzanie Uniwersytetem.


Nowy rektor dokonał uroczystej immatrykulacji studentów pierwszego roku roku, którzy na egzaminach uzyskali najlepsze wyniki.
- Wybrałam tą uczelnię ponieważ mam nadzieję, że pozwoli mi osiągnąć moje cele i wybrać wymarzony zawód - powiedziała Ewa Świerzyńska, rozpoczynająca studia na I roku prawa. - Zdecydowałam się na Uniwersytet Gdański po części ze względów rodzinnych - jest blisko mojej rodziny. Innymi argumentami, które przekonały mnie była renoma uczelni i wysoki poziom nauczania.


alt

Immatrykulacja studentów I roku


altalt

Immatrykulacja doktorantówZ jakimi nadziejami Uniwersytet Gdański rozpoczyna 46 rok akademicki?
- W swoim wystąpieniu rektor przedstawił główne kierunki rozwojowe - powiedział Mirosław Czapiewski, kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego. - Jednym z pierwszych projektów, które będą realizowane jest studio oraz modernizacja Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki. Ważnym elementem w nowej kadencji jest park ekologiczny, który jest realizowany i wzbogaca nasz kampus, który jest jednym z najnowocześniejszych kampusów w tej części Europy. Ważnym elementem jest wejście w struktury Uniwersytetu statku naukowo-badawczego, którego prace wykończeniowe trwają. Dobrą informacją są środki, które otrzymaliśmy z urzędu marszałkowskiego na realizację dwóch projektów. W dłuższym okresie czasu realizowane będzie Centrum Sportowe UG. Prace rozpoczną się w tej kadencji. Zdajemy sobie sprawę ze stanu boiska uczelnianego mi dlatego w strategii władz jest modernizacja tego typu obiektów i infrastruktury sportowej. Czego życzyć uczelni na 46. rok akademicki? Takiego samego dynamicznego rozwoju jak dotychczas.


Rok akademicki na UG w liczbach
46 - rok akademicki
30000 - liczba studentów
11463 - studenci pierwszego roku (trwa dodatkowy nabór i ostateczna liczba będzie znana na koniec października)
1700 - nauczyciele akademiccy
74 - kierunki
211 - specjalności

Tomasz Łunkiewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież