U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Debata na trzy głosy...

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 lutego 2016 22:45

Druga "Debata na trzy głosy" na antenach Radia Gdańsk,TVP 3 Gdańsk oraz w internecie - tym razem o umowach śmieciowych. Program pod redakcją Pawła Zbierskiego moderowali Jacek Naliwajek z RG i Wojciech Suleciński z TVP.Według prezesa Pracodawców Pomorza, b. szefa Centrostalu SA i kombinatu Polsrebro, Zbigniewa Canowieckiego umowy śmieciowe mogą kojarzyć się z wywożeniem śmieci, choć są zajęcia sezonowe lub tymczasowe gdy ich elastyczność ma zalety. Piotr Duda, lider "S", nie uważał, że umowy śmieciowe są zbędne w gospodarce, ale zwracał uwagę, że tworzą relacje, które wielu zatrudnionych pozbawiają uprawnień wynikających z umów o pracę, np. wynagrodzenia za urlop, świadczeń z funduszu socjalnego i prawa płatnych zwolnień lekarskich. Dr hab. Monika Tomaszewska, b. gdańska radna z PO, profesor UG, członkini rady nadzorczej spółki szpitalnej, zwracała uwagę na długoterminowe konsekwencje zatrudnienia śmieciowego dla sprawności systemu ubezpieczeń społecznych. Natomiast Stanisław Szultka, dyr. zarządzający Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, zgodnie z liberalną terapią, którą Instytut aplikuje na każde schorzenie uznał, że rynek - i demografia - lepiej rozstrzyga w sprawach umów niż instytucje państwa, z którymi instytut bez odrazy kooperuje.


Dyskutantom nie udało się ustalić, skąd wzięły się w polskim pejzażu społeczno-gospodarczym umowy śmieciowe, choć tło historyczne próbował szkicować Zbigniew Canowiecki, co nie dziwi, bo był już dyrektorem ważnej firmy w czasach późnego Gierka. Szukający pierwszych umów śmieciowych Piotr Duda mógłby trafić na ważne ślady u niemieckich wydawców prasy regionalnej, którzy rękoma polskich menedżerów sugerowali dziennikarzom zakładanie fabryk tekstów. Metodę udoskonalił b. prezes TVP, Juliusz Braun, który hurtem wyekspediował setki pracowników twórczych do agencji pracy tymczasowej, siebie z tego grona jednak wykluczając.


W programie aktywnie uczestniczyła publiczność oraz internauci. Kolejna debata za miesiąc.

(gg)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież