Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wspomnienie Bogdana Berlińskiego: To był taki starszy brat

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 marca 2022 17:55

29 marca rodzina, przyjaciele z toru, działacze żużlowi i kibice wzięli udział w pogrzebie Bogdana Berlińskiego, byłego zawodnika i trenera Wybrzeża.


Bogdan Berliński zmarł 24 marca w wieku 84 lat. Urodził się 26 lipca 1937 roku w Rybniku. W latach 1956-62 reprezentował barwy Górnika Rybnik. W latach 1963-71 startował w Wybrzeżu Gdańsk. Był ośmiokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski, trzykrotnie srebrnym (1959, 1961, 1967) oraz brązowym (1965). W 1959 roku reprezentował Polskę w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata. W barwach Wybrzeża zdobył 485,5 pkt w 366 wyścigach. Po zakończeniu kariery pełnił funkcję trenera i wychowawcy młodzieży w gdańskim klubie.

alt


- Bardzo miło i sympatycznie wspominam Bogdana Berlińskiego - powiedział Leszek Marsz, były zawodnik Wybrzeża. - Przyszedłem do Wybrzeża jako nastolatek, a Bogdan należał do bardzo sumiennych, solidnych ludzi. Karierę zakończył w 1971 roku i potem zajął się szkoleniem młodzieży. Był bardzo obowiązkowy. Otwierał warsztat żużlowy i warsztat zamykał. Otoczony zdolną młodzieżą wychował wielu młodych zawodników. Najlepszy przykład to syn Mirek, który święcił wiele sukcesów na torach w Polsce i jest najlepszym zawodnikiem w historii Wybrzeża pod względem liczby zdobytych punktów. Cały czas był związany z klubem. Był bardzo otwarty, życzliwy dla innych. Był bardzo rodzinny. Zawsze zapraszał do swojego domu, który dla wszystkich, którzy byli blisko żużla zawsze był otwarty. To był dla mnie taki starszy brat.


- Bardzo dobrze wspominam Pana Bogdana Berlińskiego - powiedział Dariusz Stenka, były zawodnik Wybrzeża. - To był dobry trener i wychowawca. Zawsze dbał o nas młodych jak byliśmy szkółce. Miał podejście bardziej ojcowskie. Razem z Panem Henrykiem Żyto byli moimi pierwszymi trenerami. Na treningach miał ojcowską rękę. Pilnował nie tylko naszych spraw sportowych, ale też rodzinnych i żebyśmy do szkoły chodzili. Starał się nas wychować nie tylko sportowo, ale również życiowo.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież