"Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw...
Reklama
poniedziałek, 24 czerwca 2024 09:28
Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

SP 6 z Gdyni pobiła rekord Drużyny Energii

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni jako trzecia była gospodarzem finału miesiąca Drużyny Energii. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach pod okiem Ambasadorów programu. Zdobywając 579 punktów gdyńska szkoła zapewniła sobie miejsce w czerwcowym finale akcji.


Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej, zmiana nawyków żywieniowych i stworzenie nowego formatu wydarzenia sportowego. Do programu zgłosiło się ponad 600 szkół, z których 100 zakwalifikowało się do trwającej pół roku rywalizacji. Co miesiąc szkoły otrzymują nowe zadania do wykonania. Widea z realizowanych zadań co miesiąc są oceniane, a do szkoły, która uzyska najwięcej punktów przyjeżdżają Ambasadorzy Programu: Krzysztof Golonka - Mistrz Świata Trików Piłkarskich; Krzysztof Ignaczak - były reprezentant Polski w siatkówce; Marek Citko - były piłkarz; Bartosz Ignacik - dziennikarz Canal+, którzy przeprowadzają w niej „turbokozakowy” konkurs. Trzy szkoły z największą liczba punktów zmierzą się w czerwcowym finale, w który do wygrania jest wyposażenie szkolnej sali gimnastycznej o wartości 10 tys. zł.

altGdyńska "szóstka" była w czołówce dwóch poprzednich finałów miesiąca. Udało się za trzecim razem.
- Zdecydowaliśmy się przystąpić do projektu "Drużyna Energii" ponieważ jest to projekt sportowo-edukacyjny i daje możliwość sprawdzenia umiejętności uczniów - powiedział Andrzej Golecki, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni, były piłkarz m.in. Bałtyku, Polonii Gdańsk, Lechii Polonii. - Umiejętności uczniów sprawdzają najlepsi fachowcy - Ambasadorzy Programu, którzy bardzo dobrze się na tym znają i weryfikują umiejętności naszych podopiecznych. Program na pewno zachęca dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Wbrew pozorom to właśnie w większych miastach, gdzie jest więcej atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu trudniej jest przyciągnąć dzieci do sportu.

alt


alt


- Projekt jest o tyle ciekawy i szeroki, że nie tylko możemy dzięki niemu realizować podstawę programową, ale możemy również wychodzić pod nią - powiedziała Magdalena Latos-Kleina, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni. - Daje nam różnorodność na zajęciach. Dzieciaki się nie nudzą. Realizujemy podstawę, ale możemy robić też dużo, dużo więcej i te rzeczy są tak fajne i motywujące dla dzieci, że dają im dodatkową energię. Oprócz rozwoju sportowego Drużyna Energii rozwija również kreatywność, którą trzeba się wykazać przy kręceniu filmu z realizacji zadań.

alt

Reprezentanci szkoły mogli liczyć na gorący doping swoich kolegów


- Dla mnie najciekawsze w programie jest pokazanie swoich umiejętności i obserwowanie innych uczestników - powiedziała Natalia Pawlicka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni. - Wolę gry zespołowe - siatkówkę i koszykówkę i najbardziej podobały mi się zadania siatkarskie. Ciekawe jest również kręcenie filmików z wykonywania zadań. Myślę, że to dobry sposób do zachęcenia do uprawiania sportu.

alt

Po rozgrzewce...


- Udział w programie "Drużyna Energii" daje mi nadzieję, że będę mógł spełniać swoje marzenia - powiedział Piotr Kaliszewski, uczestnik programy Drużyna Energii. - Gram w piłkę nożną, ale ten program to dodatkowa zachęta do uprawiania sportu. Zadania, które mamy do wykonania są różne. Niektóre są ciężkie, a niektóre bardzo proste.

alt

... można było przystąpić do rywalizacji m.in. w znanej Turbokozaka "kręcioły"


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama zdobyli w sportowej rywalizacji pod okiem ambasadorów 579 punktów. – Formę zawodników potwierdził konkurs w szkole, podczas którego zdobyli oni rekordową liczbę punktów i jako pierwsi zapewnili sobie awans do finału akcji w czerwcu Jak widać, zaangażowanie i ciężka praca się opłacają. Wierzymy, że ten sukces zmotywuje ich do jeszcze większej aktywności fizycznej – mówi Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Grupie Energa.


Najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Gdyni okazał się Krystian Ordziński, który najpierw zdobył dla swojej szkoły komplet 40 punktów.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież