Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Renault Zdunek sponsorem tytularnym gdańskich żużlowców

altRenault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - tak będzie brzmiała oficjalna nazwa pod którą w sezonie 2013 będą rywalizować w I lidze gdańscy żużlowcy. Sponsorem głównym gdańskiego klubu została Krajowa Spółka Cukrowa SA.Renault Zdunek został sponsorem tytularnym gdańskiej drużyny żużlowej. O takim scenariuszu mówiło się od pewnego czasu. Tadeusz Zdunek to osoba, która miała istotny wpływ na sytuację w gdańskim klubie po sezonie 2012. To on z własnych środków pokrył część zobowiązań jakie zostały po poprzednim zarządzie. Gdańszczanie w lidze będą występować jako Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk.


Nowym sponsorem głównym została Krajowa Spółka Cukrowa. Wspólnie z nowym sponsorem klub przygotował program przyznawania nagród Fair Play, który trwał będzie przez cały ligowy sezon 2013.


Ideą programu jest docenianie szczytnych zachowań zawodników podczas meczów rozgrywanych na torze obiektu im. Zbigniewa Podleckiego. O tym, który zawodnik zostanie uhonorowany nagrodą w postaci wysokiej klasy kasku marki Scott decydowała będzie każdorazowo trzyosobowa kapituła, w skład której wejdą trenerzy obydwu drużyn oraz arbiter pojedynku.


Nagrodę Polski Cukier Fair Play będą mogli otrzymać zawodnicy, których postawa na torze bądź poza nim będzie zasługiwała na wyróżnienie. Brane pod uwagę będą więc zarówno zachowania podczas sportowej walki, jak i te dziejące się poza polem widzenia kibiców (np. użyczenie swojego sprzętu na potrzeby innego zawodnika).


W roku 2013 na torze będą rywalizować nie tylko żużlowcy. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się cykl zawodów rowerowych dla młodzieży gimnazjalnej – Pomerania 1,5 km Bike Cup. Impreza przewidziana jest na 17 oddzielnych turniejów (włączając w to finał i półfinały), a wziąć w niej udział ma blisko 700 uczniów ze 112 gimnazjów województwa pomorskiego. Zawody odbywać się będą w maju w dni powszednie. Patronat nad cyklem turniejów zdecydowali się już objąć Marszałek Województwa Pomorskiego Mirosław Struk oraz poseł na Sejm RP Leszek Blanik. Zaproszenie do udziału w turnieju skierowane jest do wszystkich szkół gimnazjalnych województwa pomorskiego, których zadaniem będzie jedynie organizacja i przywiezienie na miejsce zawodów uczniów, na których będą czekać rowery, stroje oraz kaski. Ponadto w czasie trwania pojedynków rowerzystów na obiekcie trwać będą szkolenia z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kadra Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Oliver Berntzon
Renat Gafurov
Thomas H. Jonasson
Robert Miśkowiak
Artur Mroczka
David Ruud
Dawid Stachyra
Mathias Thörnblom
Cameron Woodward
Patryk Beśko
Dominik Kossakowski
Kamil Matyjas
Krystian Pieszczek
Marcel Szymko
Krzysztof Wittstock

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież