Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pucharowa przygoda Jaguara zakończona

W piątek na stadionie przy ul. Traugutta odbył się mecz z cyklu 1/32 piłkarskiego Pucharu Polski. IV-ligowy Jaguar Kokoszki przegrał 1:4 z I-ligową Puszczą Niepołomice.Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)
Bramki: Jakub Sawicki (83) - Michał Mikołajczyk (16), Marcin Stefanik (29-karny), Hubert Tomalski (37), Wiktor Żytek (63)
JAGUAR: Skrypoczka - Jadanowski, Prusarczyk, Jaroszek (55 Pietruszewski), Chiczewski - Brzeski, Rychłowski (65 Sawicki), Espersen (45 Wieczorek) - Wireński (45 Bladowski), Rzepnikowski, Zalow (45 Filas)
PUSZCZA: Kobylak - Cikos, Stępień, Uwakwe, Tomalski, Stefanik, Bartosz, Radinow, Żytek, Skrzypczak, Mikołajczyk.


To była wielka przygoda dla IV-ligowca z pomorskiego okręgu piłki nożnej. Awansowali do centralnego szczebla rozgrywek pucharowych po wyeliminowaniu m.in. Bałtyku Gdynia (4:3) i Kaszubi Kościerzyna (1:0). Jeszcze 10 lat temu młody przedsiębiorca z branży systemów nawadniających - Michał Jadanowski - marzył o stworzeniu klubu piłkarskiego na bazie ogniska TKKF Kokoszki. W ciągu dekady powołał klub Kokoszki, rozbudował szerokie szkolenie młodzieży w wielu kategoriach wiekowych, stworzył imponującą infrastrukturę sportową (dwa boiska trawiaste pełnowymiarowe, jedno ze sztuczną nawierzchnią pod dachem).


W nagrodę za kawał solidnej roboty klub z podgdańskiej dzielnicy Kokoszki, znanej do tej pory jedynie z peerelowską fabryką domów, dostąpił zaszczytu gry z solidnym I-ligowcem. Jaguar starał się jak mógł. Różnica poziomu obu drużyn była znacząca. Na osłodę ambitni V-ligowcy zdobyli honorową bramkę co wywołało gorący aplauz 500-osobowej widowni. Najwierniejsi kibice Jaguara po zdobyciu gola nawet odpalili 20 rac zaznaczając przynależność do wielkiej rodziny kibiców w Polsce, którzy tak uwielbiają pirotechniczne oprawy.


Po meczu trener Jaguara Marek Szutowicz, eks lechista, powiedział: - Przegraliśmy z zespołem dużo lepszym. Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Mogli zejść z boiska z podniesionym czołem. Liczę, że ta potyczka będzie owocowała w przyszłości. To dla nas solidna lekcja futbolu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież