Zelensky w Gdańsku jak persona non grata? » Oświadczenie Rady Miasta Gdańska w sprawie decyzji Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadan... Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nagrodzeni gdańscy floreciści

Dwaj gdańscy floreciści Radosław Glonek i Paweł Kawiecki z klubu sportowego Sietom AZS AWFiS Gdańsk za zdobycie drugiego miejsca drużynowo w tegorocznych mistrzostwach Europy w Zagrzebiu zostali docenieni przez władze Gdańska. Za wywalczenie srebrnych medali otrzymali pieniężne nagrody w wysokości po 3,5 tys. złotych dla każdego z florecistów. Tyle samo otrzymał ich klubowy trener, fechmistrz Stanisław Szymański.


Nagrody i kwiaty, uwiecznionym na zdjęciu od prawej Radosławowi Glonkowi, Pawłowi Kawieckiemu i trenerowi Stanisławowi Szymańskiemu nagrody wręczyli sekretarz miasta Danuta Janczarek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek i prezes klubu AZS AWFiS Gdańsk prof. dr hab. Jarosław Jaszczur Nowicki.


alt


Nagrody wręczali także przedstawiciele firmy Sietom oraz AWFiS. Uroczystość odbyła się 3 lipca w Biurze Prezydenta ds. Sportu na Długim Targu.
Glonek z Kawieckim byli członkami reprezentacji Polski, która srebrny medal mistrzostw Europy zdobyła pod koniec czerwca w Zagrzebiu. Polacy pokonali najpierw Białoruś 45:35, następnie w ćwierćfinale, 45:40 mistrzów olimpijskich z Londynu Włochów. W półfinale dali sobie radę z Brytyjczykami 45:43. W finale prowadzili z Niemcami już 10:5, ale niestety przegrali.


alt


W Zagrzebiu gdańscy floreciści po srebrne medale sięgnęli występując w drużynie wraz z Leszkiem Rajskim (Wrocław) i Michałem Majewskim (AZS AWF Warszawa). Dla Glonka był to trzeci medal mistrzostw Europy, ale Paweł Kawiecki cieszył się takim sukcesem po raz pierwszy.


W Zagrzebiu indywidualnie Polacy, trenowani od marca przez Piotra Majewskiego, niestety się nie popisali. Żaden z nich nie zakwalifikował się nawet do czołowej szesnastki. W rywalizacji drużynowej potrafili się jednak na tyle zmotywować i zmobilizować, że wywalczyli srebro.
- Wicemistrzostwo Europy wywalczyli dwaj stypendyści miasta Gdańska - chwalił sportowców Andrzej Trojanowski - dyrektor biura prezydenta Gdańska ds. sportu. - Otrzymują oni jako pierwsi w tym roku nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.
- W bogatej historii gdańskiego klubu szermierczego - powiedział jego prezes Ryszard Sobczak - jest to już 95 zdobyty medal, z których większość jest jednak zasługą florecistek. 


alt


Cezary Siess, polski szermierz, brązowy medalista olimpijski z Barcelony (na zdjęciu z prawej) zachwalał gdański wypracowany przez lata system szkolenia. - Jest on na dyle dobry i nie do podrobienia, że inne ośrodki próbują u siebie stworzyć podobne, niestety z marnym skutkiem. Dlatego zazdroszczą nam tego, a my musimy to pielęgnować i nie możemy tego zaprzepaścić. Gdańska szkoła szermiercza jest również wzorem dla ekip zagranicznych - stwierdził Siess.


alt



- Wierzę w to, że pójdziemy teraz za ciosem - powiedział Paweł Kawiecki - gdyż w sierpniu czekają nas mistrzostwa świata. - Zdajemy sobie z tego sprawę, że na tych mistrzostwach Europy w Zagrzebiu brakowało trzech bardzo silnych zespołów z Azji. Brakowało też mocnych Amerykanów, czyli czwartej drużyny igrzysk olimpijskich w Londynie. W mojej ocenie przy obecnych nakładach na polski sport i cięciach nakładów na szermierkę, to na mistrzostwach świata w Budapeszcie, rozgrywanych od 6 do 14 sierpnia, będzie nam ciężko wywalczyć jakieś medale.


Gdańszczanie w ramach przygotowań do tych mistrzostw od 10 lipca w Cetniewie rozpoczną jedno z dwóch zaplanowanych zgrupowań.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież