ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Lotos dalej będzie sponsorem Lechii Gdańsk?

altGościem porannej audycji „Rozmowa Kontrolowana” w Radiu Gdańsk był prezes Grupy Lotos, Paweł Olechnowicz. Jednym z tematów był sponsoring Lechii Gdańsk.


Na pytanie o zmiany właścicielskie w gdańskim klubie, odpowiedział: „Trudno mi ocenić zmiany, ponieważ nie było jeszcze bezpośredniego kontaktu. Myślę, że on nastąpi po świętach, bo takie są potwierdzenia na nasze zaproszenie. Chcę osobiście usiąść z właścicielami. Porozmawiać, zapytać jakie oni mają plany. Nowi włodarze muszą porozmawiać z głównym sponsorem. Inaczej nie będzie sponsorowania. Takie są reguły. Co mogło mnie zastanowić, to dlaczego właściciel jeszcze tego nie zrobił.  Czy jest to związane z dopracowaniem jego pozycji i programu, czy takie podejście? Gdyby w ten sposób komunikacja miała być realizowana, to nie jest nasza kultura. Nie oznacza to jednak planu wycofania się z Lechii. Póki co nie widzimy ku temu powodów. Współpraca układa się dobrze i trzeba zdefiniować płaszczyznę jej dalszego ciągu”.


Zapytaliśmy gdański klub o szczegóły. – Szczerze powiedziawszy nie słyszałem tej wypowiedzi prezesa Olechnowicza – powiedział rzecznik prasowy Lechii, Michał Lewandowski. – Poza tym, takie spotkania są ustalane na wyższym szczeblu. Nie mamy w zwyczaju informować o czymś przed faktem. Jak tylko będziemy dysponować szczegółami, zostaną one przedstawione. Na pewno zgadzam się z prezesem Lotosu, że współpraca układa się dobrze i liczymy na jej dalszy rozwój – zakończył Lewandowski.


Zatem na chwilę obecną nic nie jest jasne. Niby obie strony bardzo chcą dalszej współpracy, jednak wypowiadają się w tej kwestii bardzo ostrożnie. Na szczegóły trzeba poczekać jeszcze trochę czasu.


Na kontakt z osobami zarządzającymi Lechią czekają również władze Gdańska. - Prezydent spotyka sie z nowym właścicielem i kierownictwem klubu niedługo. Wstępnie jest już umówiony - wyjaśnił Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska. - Konkurs na usługi promocyjne jeszcze się nie zakończył, więc o żadnych  kwotach nie ma mowy - odpowiada, zapytany o środki, jakie miasto inwestuje w Lechię. - Warto zauważyć, że miasto nie przekazuje tylko wykupuje, lub nie, usługi promocyjne. Z realizacji umowy Lechia, jak do tej pory, wywiązuje sie rzetelnie - zakończył Pawlak.
goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież