Kto oszukał sopockich radnych? Prokurator wzywa do Bydgoszczy... » Nabiera tempa wszczęte w 2023 roku dochodzenie w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez b... Emma Popik ozdabiała Gdańsk » W Drohicznie zmarła Emma Popik (80.l.). Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, na... Karol Nawrocki z poparciem NSZZ „Solidarność” » Obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podpisał w czwartek umowę programową z Komisją Kra... Ankieta w PSL - dalej od Hołowni? » Władze PSL rozesłały do wszystkich członków partii ankietę zawierająca kilkadziesiąt pytań dotyczący... Prezes Trybunału Konstytucyjnego oskarża rządzących o zamach stanu! Sk... » Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski na konferencji prasowej poinformował o tym, że ... Przywitać von der Leyen w Gdańsku - Solidarność zaprasza » 7 lutego w godz. 11-15 przed wejściem do ECS w Gdańsku NSZZ „Solidarność” organizuje protest przeciw... Most Siennicki naruszy przyczółki gdańskiej władzy? » Radni gdańskiej opozycji z Prawa i Sprawiedliwości skierowali doniesienie do Prokuratury Okręgowej w... Azyl gdańskiej władzy - parkowanie w centrum za friko » Blisko 7 godzin debatowali radni Gdańska i przedstawiciele miejskiej administracji podczas ostatniej... Zmarł Longin Mażewski » Nie żyje Longin Mażewski (68.l), w latach 1994-98 wiceprezydent Gdańska ds. finansowych w zarządzie ... Kotula z premedytacją kłamała o swoim wykształceniu? Informacje do Kan... » "Ministra" Katarzyna Kotula (Lewica) tłumaczy się, że poprawiła już błędne informacje na temat tytuł...
Azyl gdańskiej władzy - parkowanie w centrum za friko
sobota, 01 lutego 2025 09:34
Azyl gdańskiej władzy - parkowanie w centrum za friko
Blisko 7 godzin debatowali radni Gdańska i przedstawiciele miejskiej
Nowy Rok z futbolem - po raz 46. na AWFiS
środa, 01 stycznia 2025 19:21
Nowy Rok z futbolem - po raz 46. na AWFiS
Po raz 46. pracownicy oliwskiej Akademii Wychowania Fizycznego i
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bogusław Górecki - „Wśród wiatraków na Żuławach”
środa, 04 grudnia 2024 23:40
Bogusław Górecki - „Wśród wiatraków na Żuławach”
Ostatnio miałem przyjemność wzięcia udział w przygotowaniach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lechia jedzie do Białegostoku z planem

altPo krótkiej letniej przerwie piłkarze LOTTO Ekstraklasy w piątek rozpoczną sezon 2018/2019. Lechia Gdańska na inaugurację zagra w Białymstoku z Jagiellonią. Początek spotkania w piątek o godz. 20.30.


- Przepracowaliśmy solidnie okres przygotowawczy, który zaczął się już po ostatnim meczu z Sandecją. Wszystkie parametry, którymi dysponujemy, pokazują, że drużyna poszła w górę i jest lepiej przygotowana niż w ostatnim okresie - powiedział na spotkaniu z mediami przed pierwszym meczem Piotr Stokowiec, trener Lechii. - Zawodnicy czynią postępy, zrealizowali program, który był im zadany do pracy indywidualnej i to widać. Mogliśmy więc przejść do kolejnego etapu, jeżeli chodzi o przygotowanie. Wszystko wydaje się jest pod kontrolą. Jestem zadowolony z realizacji okresu przygotowawczego. Drużyna zmieniła się. Myślę, że z poprzednim sezonem coś się skończyło i czas dla niektórych się skończył. Struktura drużyny się zmieniła. Stawiamy na inne cele. Lechia to będzie mieszanka rutyny z młodością. Myślę, że taka świeżość się przyda i to będzie owocowało.


Na inaugurację nowego sezonu biało-zielonych czeka bardzo trudne zadanie. Podopieczni trenera Stokowca w pierwszej kolejce zagrają w Białymstoku z Jagiellonią. "Jaga" to aktualny wicemistrz Polski. Zespół z Białegostoku nie dokonał wielkich zmian w składzie. Wszystko przemawia za tym, że to białostocczanie są faworytami piątkowej konfrontacji. W 2018 roku Jagiellonia zdobyła 31 punktów, a Lechia 15. "Jaga" od ostatniej kolejki walczyła o mistrzostwo, a biało-zieloni dopiero w przedostatniej zapewnili sobie utrzymanie.


Obie drużyny spotkały się w Białymstoku niemal równo 5 miesięcy temu. Zaczęło się nieźle dla Lechii. W 26 minucie prowadzenie dał Marco Paixão. To był miłe złego początki. Gospodarze wyrównali bardzo szybko bo zaledwie 3 minuty później. Kolejne minuty to dominacja Jagiellonii, która ostatecznie rozbiła gdańszczan 4:1.


Przed meczem w Białymstoku trener Stokowiec nie chciał powiedzieć jaka będzie jego Lechia i jak będzie grać. - Na pewno lubię porządek i dyscyplinę i chciałbym, żeby każdy kibic przychodzący na Lechię widział porządek, widział dyscyplinę, widział dobrą organizację, że próbujemy grać, że w określony sposób się otwieramy, w określony sposób budujemy swoje akcje. Chciałbym, żeby kibice mogli się utożsamiać z drużyną - powiedział trener Stokowiec.


Szkoleniowiec biało-zielonych przyznał, że skład z pierwszej połowy ze sparingu z Asteras jest zbliżony do tego jakim będzie grała Lechia, ale mogą być pewne korekty. - Zagramy z wicemistrzem Polski, drużyną dobrze zorganizowaną, z solidną obroną. Myślę, że ta obrona jest podstawą sukcesów Jagiellonii. Braliśmy to pod uwagę i jedziemy tam z odpowiednim planem i nastawieniem. Chcemy sprawić niespodziankę. Jedziemy z nastawieniem zagrania dobrego meczu i przywiezienia kompletu punktów. Myślę, że pierwsze mecze są niewiadomą dla wszystkich i ten mecz jest niewiadomą dla Jagiellonii. Jedziemy ze swoim planem i skupieni na tym, żeby go realizować - powiedział trener Stokowiec.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież