Gdańska "drzazga" - mural dla agenta z "Batorego" » Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków Waffen-SS i tajnych współpracowników SB. Co... Red. Stanisław Seyfried nie żyje » Odszedł red. Stanisław Seyfried (72 l.). Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, od 197... Kropla drąży skałę... » "Nie ma sensu, nic się już nie da zrobić, decyzje już podjęte, plany wykonane" - tak tłumaczyli mies... Poparcie Godności dla ustawy G. Biereckiego » W kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz w czasie nasilającego się procesu prz... Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet... Gdańska bazylika na cenzurowanym... » Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz kolejny karze gospodarza i proboszcz... Prezydent Nawrocki: Musimy w końcu załatwić kwestię reparacji » Prezydent RP Karol Nawrocki w trakcie uroczystości na Westerplatte powiedział, że domaga się reparac...
Gdańska
piątek, 19 września 2025 19:07
Gdańska
Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Już w niedzielę Derby – część 2. Lechia Gdańsk

Wielkie Derby Trójmiasta elektryzują Gdańsk, Gdynię i Sopot, oraz cały region. Już w niedzielę o 17:30 Arka podejmie Lechię. Zobaczmy co u gości.




W poprzedniej kolejce Lechia pokonała na własnym stadionie słabiutką Legię 2:1 i dzięki temu zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Gdańszczanie mają w tym sezonie zupełnie inne cele niż ich niedzielni rywale, ale to wcale ni oznacza, że mecz będzie jednostronnym widowiskiem. Gdańszczanie mają w swoim składzie kilku bardzo wartościowych piłkarzy, w tym porównywanego przez trenera Kafarskiego do Messiego, Burkińczyka Traore. To na najlepszym strzelcu Lechii będzie się skupiała uwaga obrońców Arki, którzy za wszelką cenę będą starali się go zatrzymać, gdyż od niego zależy gra Lechii w tym roku.

W zespole z Gdańska plaga kontuzji, która uniemożliwia występ kilku bardzo ważnym zawodnikom. Nie wystąpią na pewno Piotr Wiśniewski, Tomasz Dawidowski, Aleksandr Sazankou, Tomasz Bobrowski i Sergejs Kożans. Tak duże osłabienie, szczególnie w ofensywie zostawia w rotacji zaledwie jednego środkowego napastnika, który jednak nie strzelił gola od ponad 1300 minut, które spędził na boisku. Bedi Buval zagrał z Legią dobre spotkanie, więc przy Traugutta mają prawo wierzyć, że w meczu derbowym się przełamie. Największe po Traore, zagrożenie pod bramką Moretto stwarzał będzie najprawdopodobniej Ivans Lukjanovs, który w każdym meczu szleje na skrzydłach sprawiając defensorom rywali spore problemy. W środku pomocy bryluje para Nowak – Surma, w ostatnim spotkaniu wspomagana Marcinem Pietrowskim, który jako jedyny wychowanek klubu ma szanse zagrać w tegorocznych Derbach.

Do Gdyni nie pojadą kibice z Gdańska, którzy za swoje zachowanie podczas meczu z Cracovią dostali zakaz wyjazdów na trzy mecze, w tym niestety spotkanie z Arką. Jednak w razie zwycięstwa, piłkarze mogą spodziewać się przy Traugutta wielkiej fety, która zrekompensuje im brak kibiców na stadionie.

Przygotowania do tego meczu nie różnią sie od naszej pracy przed innymi meczami. Cieszę się, że takie mecze się odbywają i mam nadzieję, że dojdzie do nich także w przyszłym sezonie. – stwierdził Tomasz Kafarski - Derby będą szczególne także z tego powodu, że nigdy wcześniej Lechia nie była tak wysoko w tabeli.  Rzeczywiście, patrząc na tabeli można przyjąć, że Lechia jest faworytem, ale tak jak powiedział trener Arki, gdynianie grają u siebie, przy swoich kibicach, którzy zapełnią stadion i to jest ich atut, ale my będziemy chcieli wykazać naszą wyższość piłkarską i wygrać. – dodał na konferencji trener Lechii, a na pytanie o brak skutecznego napastnika odpowiedział - Mecz Realu z Barceloną pokazał, że nawet Messi potrafi zagrać jak środkowy napastnik, a ja mam podobnego zawodnika. Oczywiście  martwi mnie kontuzja Tomka, bo byłby naszym mocnym punktem w tym meczu, ale musimy sobie radzić bez niego i wydaje mi się, że nie będzie miało to aż takiego dużego znaczenia, kto zagra na środku ataku. – i kontynuując
temat Gran Derbi - Nasza gra jest „podobna” do gry Barcelony, bo my promujemy futbol ofensywny. Za każdym razem przed derbami zapowiadamy fajny mecz, ale nie zawsze to wychodzi, mam nadzieję, że dzięki ofensywnemu futbolowi w Arce w ostatnim czasie, tym razem będzie inaczej.

Kapitan Lechii Łukasz Surma powiedział dziennikarzom, jak ważne dla zespołu było przełamanie w meczu z Legią: Zwycięstwo z Legią zdecydowanie poprawiło atmosferę wokół zespołu, a przede wszystkim wewnątrz. Mam nadzieję, że tą zaciśniętą pięść, jaką pokazaliśmy w meczu z Legią uda się pokazać we wszystkich meczach do końca sezonu. Cieszymy się na ten mecz, że będzie pełen stadion, a my wierzymy, że uda nam się podtrzymać dobrą passę przeciwko Arce. - Po czym powiedział kilka swoich przemyśleń na temat rywali - Oglądając ostatnie mecze Arki, widać, że starają się grać technicznie, zwłaszcza przeciwko Cracovii było widoczne. W kadrze tego zespołu było dużo ofensywnych zawodników, którzy pomogli wygrać ten mecz i dlatego myślę, że spotkanie powinno być ciekawe. – zakończył.

Przewidywany wyjściowy skład Lechii:


Kapsa – Deleu, Bąk, Vućko, Airapetian – Surma, Nowak, Pietrowski – Traore, Lukjanovs – Buval.

FA

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież