Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jedziemy!

Zima, najgorszy okres dla kibica żużla za nami. Na torach wreszcie warczą motocykle i czuć tak kochany przez wielu zapach spalonego metanolu. NICE PLŻ ruszyła tak jak to często bywało w Lany Poniedziałek. Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże sezon inaugurują tydzień później.


Ta zima dla gdańskich kibiców była inna od poprzedniej. Rok temu fani speedwaya w Gdańsku praktycznie do startu rozgrywek byli niepewni czy gdańszczanie pojadą w lidze. Na szczęście udało się dojść do porozumienia z zawodnikami i Wybrzeże rywalizowało w lidze, kończąc ją awansem.
Przerwa po sezonie 2015 była w Gdańsku spokojna. Wybrzeże jest obecnie dobrze zorganizowanym klubem, w którym stawia się przede wszystkim na wiarygodność i stabilizację finansową. To dzięki temu udało się zbudować ciekawą drużynę, która jest perspektywiczna. Gdańscy kibice tym razem mieli spokojną zimę.


W Gdańsku zima była spokojna i "nudna", ale w polskim żużlu jak zwykle działo się dużo. Dopiero na koniec stycznia wyjaśniło się jaki będzie system rozgrywek. Padały różne, w tym bardzo dziwne, propozycje. Koncepcje zmieniały się co kilka dni. Ostatecznie gdy okazało się, że ze względów finansowych trzy kluby nie zostały dopuszczone do rozgrywek zdecydowano, że nie będzie I i II ligi, a jedna NICE PLŻ z 11 drużynami. Polski żużel nie byłby jednak "polskim" gdyby nie było kolejnych zawirowań. Ogłoszony terminarz budził sprzeciw większości klubów. Chodziło głównie o mecze w środku tygodnia. Terminarz miał być nie do zmiany, ale gdy okazało się, że Stal Rzeszów pojedzie w rozgrywkach w ciągu kilku dni całkowicie zmieniono terminarz... zgodny z propozycjami gdańskiego klubu, które kilka tygodni wcześniej odrzucono.


NICE PLŻ ruszyła, ale tak naprawdę do końca nie wiadomo jakie są zasady awansu. Chodzi o Lokomotiv Daugavpils. Łotysze rok temu na torze wywalczyli awans, ale ze względów regulaminowych nie zostali dopuszczeni do PGE Ekstraligi. W tym sezonie na razie nie wiadomo co się stanie gdy Lokomotiv ponownie na torze okaże się najlepszy. Żużlowa centrala chce się tym zająć... gdy będzie taka potrzeba, licząc, że Łotysze nie awansują do finału i nie będą walczyć o bezpośredni awans i sprawa sama się rozwiąże.


W Gdańsku czuć optymizm. Fachowcy wymieniają drużynę prowadzoną przez Grzegorza Dzikowskiego w gronie głównych faworytów NICE PLŻ. Nie da się ukryć, że Renault Zdunek Wybrzeże ma potencjał. Zespół to mieszanka doświadczenia i młodych zdolnych. Aspiracje trzeba tylko potwierdzić na torze. Prezes Tadeusz Zdunek zdecydowanie mówi, że drużyna ma walczyć o finał ligi. Na pewno jest to w zasięgu Renault Zdunek Wybrzeże. W klubie nie mówi się jednak o awansie za wszelką cenę. To dobrze. Do awansu trzeba mieć podstawy, a te w Gdańsku są budowane.
W niedzielę ruszamy! Dokąd dojedziemy okaże się we wrześniu.
Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież