Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańszczanie zdeklasowani w Łodzi

W ciągu niespełna 48 godzin zmieniły się nastroje wśród kibiców Renault Zdunek Wybrzeże. Gdańszczanie po pewnej wygranej w piątek na Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa w niedzielę doznali sromotnej klęski w Łodzi przerywając z Orłem aż 31:58!

 

Po piątkowej wygranej na "Lwami" wśród gdańskich kibiców nastroje były wysmienite. Przed niedzielnym spotkaniem w Łodzi były nadzieje na korzystny wynik. Pierwzym sygnałem, że łodzianie chcą liczyć się w walce o czołowe lokaty w NICE PLŻ było wypożyczenie w piątek Tomasza Gapińskiego, który zadebiutował w meczu z Renault Zdunek Wybrzeże.

 

Już pierwszy wyścig pokazał, że mecz będzie dla gdańszczan ciężki. Hans Andersen wygrał z dużą przewagą nad Linusem Sundstroem przy okazji ustanawiając nowy rekord łódzkiego toru. Niepokoić mogła postawa Krzysztofa Jabłońskiego, który przyjechał czwarty z dużą stratą do Tomasza Gapińskiego. Kolejne starty pokazały, że nie był to przypadek. W wyścigu młodzieżowym pewnie wygrał Michał Piosicki, a kolejny powód do niepokoju dał Dawid Wawrzyniak mijając metę ze stratą prostej do trzeciego na mecie Oskara Bobera. Cień nadziei dał bieg trzeci. Znakomitym startem popisał się Oskar Fajfer i mim ataków Jakuba Jamroga dowiózł zwycięstwo do mety. Ponieważ trzeci był Magnus Zetterstroem gdańszczanie odrobili dwa punkty. To był ostatni wyścig, po którym gdańscy kibice, których kilkudziesięciu pojawiło się w Łodzi, miało powody do zadowolenia.

 

Decydujący dla losów meczu okazał się wyścig czwarty. Po niezlym starcie Renat Gafurow walcząc o pierwsze miejsce z Robertem Miśkowiakiem na pierwszym wirażu zahaczył o łodzianina, poderwało mu koło i wyrzuciło w powietrze. Upadek wyglądał o tyle efektowanie co bardzo groźnie. Na szczęście po kilku minutach Renat wstał i o własnych silach wsiadł do karetki. Pierwsza informacja mówiła, że jest zdolny do dalszych startów, ale więcej nie pojawił się na torze. Decyzję o wycofaniu kapitana gdańskiej drużyny należy ocenić jako słuszną, nie warto było ryzykować zdrowia zawodnika.

 

Wypadnięcie Gafurowa spowodowało komplikacje w taktyce trenera Grzegorza Dzikowskiego. Wypadł zawodnik, który mógł skutecznie punktować, a dodatkowo rezerwy taktyczne, które można byłoby stosowwać za słabo spisującego się Jabłońskiego szkoleniowiec gdańszczan musiał stosować za Renata.

 

Do siódmego biegu Renault Zdunek "trzymało" kontakt i przegrywało tylko 6 punktami. Duża w tym zasługa Sundstroema, który wygrał 5 i 7 wyścig. Niestety od ósmego startu na łódzkim torze istniała tylko jedna drużyna - Orzeł. Gospodarze w biegach 8-10 zdobyli 14 przy zaledwie 4 gdańszczan. Nawet jeśli podopieczni trenera Dzikowskiego dobrze wychodzili ze startu to tracili pozycje na pierwszym łuku, albo byli mijani na dystansie. Gdańska drużyna nie potrafiła wykorzystać "prezentów" od rywali. W wyścigu 11. Gapiński wyprzedził obu gdańszczan, ale na trzecim okrążeniu zanotował upadek. W powtórce nie udało się przywieźć remisu, bo na start nie zdążył Fajfer, a Jabłoński nie sanowił dla Miśkowiaka żadnego zagrożenia.

 

W ostatnich czterech biegach Orzeł jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie zwyciężył 58:31 co pozwala łodzianom bardzo poważnie myśleć o zdobyciu w dwumeczu punktu bonusowego.

 

W gdańskiej ekipie niezawiódł tylko Linus Sundstroem, który zdobył 13 punktów. Nierówno jechał Fajfer, który zaliczył kilka wpadek. Bezbarwnie jechał Zetterstroem, który stracił kilka punktów. Występ Krzysztofa Jabłońskiego najlepiej pominąć milczeniem. Poza wyścigiem młodzieżowym słabo jechał Dominik Kossakowski, a  Wawrzyniak jechał kilkadziesiąt metrów za resztą zawodników. Gdańszczanie ponieśli bolesną porażkę, która niektórych sprowadziła na ziemię. Nie należy jednak wykonywać gwałtownych ruchów, a takie moga nastąpić co można wywnioskować z wypowiedzie prezesa Tadeusza Zdunka dla portalu sportowego. Lepszy byłby spokój, bo przegrana w Łodzi o niczym nie decyduje.

Tomasz Łunkiewicz

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież