100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Cardio tenis w SKT

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 listopada 2023 19:58

Sopocki Klub Tenisowy zaprasza wszystkich na bezpłatne lekcje tenisa ziemnego i cardio tenis.


Zajęcia odbywają się w sobotę, dla dzieci i młodzieży, i w niedzielę, dla dorosłych i cardio tenis. - Treningi tenisowe nastawione są na uderzenia techniczne, naukę techniki niezależnie od poziomu zaawansowania - powiedziała Bogumiła Radaszkiewicz, trenerka prowadząca zajęcia. - Optymalna liczebność grup treningowych to 8 osób, wówczas każdemu można poświęcić odpowiednio uwagę. Przy zbyt licznych grupach nie ma takiej intensywności ćwiczeń. W zajęciach dla dzieci uczestniczą 3-4 osoby co ma swoją zaletę, bo każdemu początkującemu małemu tenisiście można poświęcić więcej czasu. Trzeba pamiętać o tym, że tenis to nie tylko sport i wysiłek, ale również pasja i miłość do piłki. Można zorganizować jakieś gry i zabawy, które urozmaicają zajęcia, tak aby dzieci się nie nudziły.

alt


alt


Cardio tenis to intensywna forma treningu, która łączy elementy tenisa ziemnego i aktywności kardio. Podczas zajęć uczestnicy wykonują różnorodne ćwiczenia fizyczne, biegają po korcie, wykonują skoki i sprinty, a także grają w tenisa. Całość odbywa się przy energicznej muzyce, co dodaje dynamiki i zabawy. Ćwiczenia te mają na celu poprawę kondycji fizycznej, zwiększenie wytrzymałości, poprawę szybkości oraz spalanie kalorii. Cardio tenis to doskonała forma treningu dla osób, które chcą poprawić swoją formę fizyczną, bawiąc się jednocześnie na korcie tenisowym.
- Cardio tenis to intensywna forma zajęć fizycznych - powiedziała Bogumiła Radaszkiewicz. - To połączenie treningu cardio z elementami tenisa przy dość głośnej muzyce. W trakcie zajęć cardio tenisa wykonywane są zajęcia fizyczne o wysokiej intensywności. Pierwsza część treningu podzielona jest na stacje. Każdy z uczestników ma wybraną stację, na której przez półtorej minuty ćwiczy wybrane ćwiczenie. Jedna osoba jest na treningu tenisowym. Stara się dojść do piłki i przebić ją na drugą stronę. Po półtorej minuty jest przerwa 30 sekund i następuje zmiana stacji. To pierwsza część zajęć. W drugiej przechodzimy do przygotowanych intensywnych i szybkościowych ćwiczeń tenisowych z elementami sprintów, elementami ćwiczeń na nogi. Cardio tenis jest na wysokiej intensywności w celu modelowania sylwetki, spalania tkanki tłuszczowej, poprawianie wydolności. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które zainteresowane są modelowaniem sylwetki.

alt


altHarmonogram Zajęć
Soboty:
Dla dzieci (8-12 lat): Godzina 12:00
Dla młodzieży: Godzina 13:00
Niedziele:
Dla dorosłych: Godzina 12:00
Cardio Tenis: Godzina 13:00

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież