U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...

Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 09:43

Atakująca przez 70 minut Arka to za mało, by wygrać z rywalem. Żółto-niebiescy w niedzielnym meczu, mimo półgodzinnej gry w przewadze, zdołali jedynie zremisować 1:1 (0:1) z Odrą Opole.

Arka Gdynia - Odra Opole 1:1 (0:1)
Bramki: Danch (86) - Szrek (18)
Arka: Kajzer  - Kasperkiewicz, Memić, Marcjanik, Danch - Deja (38 R. Wolsztyński) - Hiszpański (31 da Silva), Ł. Wolsztyński (71 Żebrowski), Valcarce - Skóra, Rosołek
Odra: Kuchta - Szrek (70 Wróbel), Kamiński, Wypych, Matuszewski - Trojak, Drewniak (70 Winiarczyk), Nowak (59 Żemło), Niziołek, Janus (63 Mikinić) - Czapliński (70 Piech)
Żółte kartki: Memić - Trojak, Nowak, Wypych (dwie)
Czerwona kartka: Wypych (55 za dwie żółte)

"Pucharowy sukces wprowadził piłkarską Gdynię w stan euforii. Zadaniem trenera Marca i jego podopiecznych było przenieść optymizm, wiarę i pewność siebie na realia pierwszoligowe." - komentowali działacze Arki Gdynia.
Nie do końca się to udało... W meczu z Odra Opole to goście jako pierwsi wpakowali - po błędzie gdyńskiej obrony - piłkę do siatki.

Arka rzuciła się do odrabiania strat. Los sprzyjał. Od 55. minuty opolanie grali w osłabieniu. Mimo to dopiero pół godziny później udało się wyrównać. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zorientował się Adam Danch i precyzyjnym strzałem przy słupku dał remis.
Na więcej w ty meczu jednak nie było piłkarzy z miasta z morza i marzeń stać.

- Przewaga była po naszej stronie, mieliśmy multum okazji. Nie może być tak, by ich nie wykorzystywać. Nie było nas w tym meczu 20 minut. Goniliśmy wynik. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać ten mecz. Nie udało się. Nic dodać - powiedział po meczu Dariusz Marzec, trener Arki Gdynia.
Dla szkoleniowca żółto-niebieskich remis z Odra był strata dwóch punktów.

Łukasz Wolsztyński mówił o wielkim niedosycie.
- Prawie całą drugą połowę graliśmy w przewadze, a mecz kończy się tylko remisem. Tylko jedną sytuację udało nam się zamienić na bramkę. Szkoda, bo taki mecz powinniśmy zakończyć zwycięstwem – stwierdził.

Po 23 rozegranych meczach Arka zgromadziła na swoim koncie 36 punktów i zachował apozycje w strefie barażowej na szóstej pozycji. Siódmy jest Widzew Łódź i ma 35 punktów, ale i jeden mecz więcej za sobą. Do piątego w tabeli Radomiaka Radom gdynianie tracą 4 punkty, ale radomianie mają z kolei jeden mecz zaległy.