Prezydent powołał Grzegorza Ksepko w skład Krajowej Rady Sądownictwa » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki postanowieniem z dnia 6 listopada 2025 r. powołał... Forum Wsparcia i Zdrowia w Żukowie » W najbliższą sobotę w Kaszubskim Centrum Sportu w Żukowie otwarte Forum Wsparcia i Zdrowia pod patro... "Merkus" w Bąkowie - inny klimat handlu » Kolejny nowoczesny sklep gdańskiej spółki "Merkus". Po Gdańsku, Sopocie i Gdyni - kolej na Bąkowo na... Wildstein: "Cenzura zawsze występują pod wzniosłymi szyldami" » „Nowe prawa stają się instrumentem ideologicznej inkwizycji, która ściga nieprawomyślnych, jak zwykl... Poparli Karola Nawrockiego w kampanii. "Prezydent zawsze będzie z wami... » Spotkanie w Pałacu Prezydenckim było okazją do podziękowań dla osób, które wspierały Karola Nawrocki... Dlaczego wybór Czarzastego to błąd? Miller wyjaśnia » Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, były członek PZPR, na mocy umowy Koalicji 13... Klęska Karnowskiego w Sądzie Najwyższym - SKT na swoim, b. prezydent n... » Kolejna klęska sądową b. prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, dziś wiceministra w rządzie koalicji... List Stowarzyszenia "Godność" do prezydenta Nawrockiego » Szanowny Pan Karol NawrockiPrezydent Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie, około dwóc... Adamowicz rozwijał gdańską turystykę. Dulkiewicz? Wręcz przeciwnie! » Gdańsk to miasto, które w ciągu minionych lat przeżyło niesamowity rozwój pod względem turystycznym.... Prezydent Karol Nawrocki dołączył do Marszu Niepodległości » 11 listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości pod hasłem „Jeden naród, silna Polska”. Tłum...
wtorek, 25 listopada 2025 09:47
Kolejny nowoczesny sklep gdańskiej spółki "Merkus". Po Gdańsku,
Kadeci na SKT - tenisowy żar i... włoski akcent
środa, 26 listopada 2025 17:30
Kadeci na SKT - tenisowy żar i... włoski akcent
W dniach 22-25 listopada 2025 roku Sopocki Klub Tenisowy (SKT) po raz
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

1 dzień ME w Kendo: Polacy waleczni, ale bez medali

altPierwszego dnia rozgrywanych w Gdyni XXIV Mistrzostw Europy w kendo reprezentanci Polski nie zdobyli medali. Mimo świetnych walk biało – czerwonym zabrakło niewiele, by dostać się do strefy medalowej.


W hali sportowo – widowiskowej Gdynia walczy prawie 500 współczesnych samurajów z 31 krajów. W piątek rozgrywano walki w kategorii juniorów oraz turniej drużynowy kobiet.

Polska reprezentacja juniorska, w składzie Ewa Adamek, Maciej Wierzbowski, Mikołaj Kamiński, Marcin Olejnik i Marek Krysztofik, trafiła do silnej grupy ze Szwajcarią, Niemcami i Hiszpanią. Biało–czerwoni bili się świetnie i wygrali wszystkie mecze grupowe 2:1. Do ćwierćfinału awansowali z pierwszego miejsca w grupie i w walce o awans do strefy medalowej zmierzyli się z broniącymi tytułu Rosjanami. Polacy stawili spory opór faworytom, ale ostatecznie przegrali 1:2 i ukończyli rywalizację na miejscach 5-8. Drużynowymi Mistrzami Europy juniorów zostali Francuzi, którzy w finale pokonali Serbów.

Na osłodę Mikołajowi Kamińskiemu pozostał tytuł Kantosho, czyli wyróżnienie przyznawane przez sędziów za prawdziwego ducha walki.


alt


Polskim juniorom niestety nie powiodło się w turnieju indywidualnym. Żaden z nich nie wyszedł ze swojej grupy eliminacyjnej. Złoty medal zdobył Rosjanin Genadij Dublin, który w finale pokonał Niemca Patricka Kuhna.

Piątkowe zmagania w hali Gdynia zakończył seniorski turniej drużynowy kobiet. Polki wystąpiły w składzie Alicja Lemańska, Natalia Maj, Agnieszka Wial, Anna Betlej, Agata Ziomkowska. Biało–czerwone w fazie grupowej zdeklasowały rywalki wygrywając z Austrią, Hiszpanią i Rumunią bez straty punktu. W ćwierćfinale Polki trafiły na faworyzowaną Francję. Pierwsze dwie walki niezwykle zacięte, na remis. Pod koniec trzeciej walki Paulina Stolarz, Francuzka polskiego pochodzenia zadała cięcie w głowę Natalii Maj a Polka nie zdążyła już odpowiedzieć. Francja tym samym objęła prowadzenie 1:0. W pozostałych dwóch walkach nasze zawodniczki musiały zaryzykować i zdecydowanie zaatakować. Atakowały widowiskowo, a rywalki jeszcze bardziej widowiskowo kontrowały. Ostatecznie Polki przegrały 0:3, a wszystkie punkty straciły po trafieniach w głowę.


alt



Drużynowymi mistrzyniami Europy zostały reprezentantki Niemiec, które w finale pokonały Węgierki.
- Po występie naszych juniorów pozostał niedosyt, bo zdecydowanie stać ich było na więcej, zarówno w rywalizacji drużynowej, a już na pewno indywidualnie. Ważne jednak, że widać u nich było ducha walki, ambicję, a to w tak młodym wieku jest niezwykle ważne. Z występu naszych pań jestem bardzo zadowolony. Zespół został niedawno dość mocno przebudowany, dziewczyny się docierają i już widać, że to jest drużyna przyszłości. Ogólnie w kendo poziom bardzo się wyrównał, nie ma już podziału na żelaznych faworytów i resztę – powiedział po pierwszym dniu zmagań Andrzej Kustosz, szef wyszkolenia Polskiego Związku Kendo i trener polskiej kadry.

W sobotę największe nadzieje medalowe wiążemy z walkami drużyny męskiej. Polacy bronią brązowego medalu wywalczonego na ostatnich mistrzostwach Europy w węgierskim Debreczynie. Biało–czerwoni zapowiadają walkę o złoto. Warto przyjść zatem do hali Gdynia i dopingować Polaków. Początek zmagań samurajów zaplanowano na godzinę 10. Walki potrwają do godziny 17, a wstęp na zawody jest bezpłatny.


alt



Wyniki pierwszego dnia

Turniej drużynowy juniorów:

1 miejsce: Francja
2 miejsce: Serbia
3 miejsce: Rosja i Hiszpania

Turniej indywidualny juniorów

1 miejsce: Genadij Dublin (Rosja)
2 miejsce: Patrick Kuhn (Niemcy)
3 miejsce: Ran Van Riel (Holandia) i Andrej Milosevic (Serbia)

Turniej drużynowy kobiet

1 miejsce: Niemcy
2 miejsce: Węgry
3 miejsce: Francja i Holandia

TŁ, źródło materiały organizatorów

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież