Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Moc atrakcji

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 03 sierpnia 2022 15:48

Powoli dobiega końca drugi turnus półkolonii z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego. Tak jak w pierwszym tygodniu tak i teraz na podopiecznych czekała moc atrakcji przygotowana przez nauczycieli GZSiSS.


Pierwszy dzień drugiego turnusu stał się szansą na bliższe poznanie się przez wspólne zabawy. Najpierw gry planszowe, później zabawy korekcyjne, aby całość zakończyć siatkarską rywalizacją. Drugiego dnia, kiedy to dzieci wyruszyły na wycieczkę autokarową, cała grupa czuła się ze sobą wyśmienicie.

alt


Drugi dzień to zwiedzanie farmy, gdzie podopiecznym półkolonii najbardziej przypadły do gustu domowe zwierzęta. Przytulaniom ze swoimi nowopoznanymi pupilami nie było końca.


Po tej miłej części przyszedł czas na przygotowanie ekologicznych potraw i poznanie walorów takiego jedzenia. Na koniec wspólne ognisko i zabawa.


Kolejny dzień stał pod znakiem zabawy parkowej. W Parku im. Jana Pawła II każdy z kilkudziesięciu uczestników kolonii miał za zadanie odnaleźć na podstawie wręczonej mapy punkty w terenie.  Trzeba przyznać, że podopieczni GZSiSS nie tylko ochoczo zabrali się do zabawy, ale bardzo sprawnie poradzili sobie z jej realizacją. Medale na koniec zabawy wynagrodziły trudy parkowych poszukiwań.

alt


Na koniec tygodnia dla wszystkich grup organizator przygotowała piknik, na którym poszczególne grupy będą mogły wykazać się różnorodnymi talentami z zakresu siatkówki, lekkoatletyki, plastyki, ale także akrobatyki. Całość zwieńczy ognisko z kiełbaskami i znowu trzeba się będzie pożegnać.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek