Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Smoki walczyły na basenie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Pomimo, że Wyścigi Smoczych Łodzi na stałe zakorzeniły się w Gdańskim Kalendarzu Sportowych, to jednak rywalizacja drużyn w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży zainaugurowała w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży dopiero w 2020 roku.


Ta halowa odmiana wyścigów regatowych w tej edycji została podzielona na dwie kategorie - Licaealiadę i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Dodatkowo w każdej kategorii wiekowej rozegrano wyścigi osobno dla dziewcząt i chłopców.


W halowej odmianie „smoczych” wyścigów dwie osady znajdują się w jednej łodzi, przodem do siebie, a rywalizacja polega na przepchnięciu łodzi na stronę przeciwnika, co przy dużym zaawansowaniu osad jest nie lada wyczynem. Zawody w zależności od kategorii rozgrywano system pucharowym lub kilkurundową rywalizacją.


Pierwsza odsłona rywalizacji odbyła się na pływalni przy ulicy Chałubińskiego na Chełmie. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Wśród dziewcząt złoto dla Szkoły Podstawowej nr 94, srebro dla Szkoły podstawowej nr 80, a ostatnie miejsce na podium zajęły uczennice z Szkoły Podstawowej nr 6.

alt


Dzień później rywalizowano w ramach Licealiady. Wśród chłopców zwyciężyła osada II Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie XIX Liceum Ogólnokształcącego, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy V Liceum Ogólnokształcącego. Wśród dziewcząt złota dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, Srebra zawisły na szyjach reprezentantek XIX Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe medale wywalczyły dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego.


Czołowe drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a także pucharami i pamiątkowymi dyplomami. W dekoracji wziął udział przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej:
dziewczęta: Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 94, Szkoła Podstawowa nr 80, Szkoła Podstawowa nr 6.
chłopcy: 2Szkoła Podstawowa nr 80, Szkoła Podstawowa nr 6.

Klasyfikacja Licealiady:
dziewczęta: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, XIX Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, VIII Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące.
chłopcy: II Liceum Ogólnokształcące, XIX Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Morskich.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek