Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Drużynowe przełaje przez park

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Wiosnę czas zacząć. Takie hasło przyświecało młodym sportowcom, którzy w Parku im. Jana Pawła II przez dwa dni rywalizowali w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych. W 6 kategoriach i 3 grupach wiekowych pobiegli uczniowie gdańskich szkół, aby wyłonić Mistrzów Gdańska.


Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem, który dla poszczególnych kategorii wynosił od 800 metrów w Igrzyskach Dzieci dziewcząt aż do 1800 w Licealiadzie chłopców, ale także reprezentantami innych ekip. Każdy zawodnik drużyny liczącej 5 chłopców lub dziewcząt swoim wynikiem zbierał punkty dla swojego zespołu.


Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta.
W Liceealidzie niespodziewanie najwięcej punktów uzyskały uczennice reprezentujące III Liceum Ogólnokształcące, które w ogólnej punktacji wyprzedziły drugie na mecie zawodniczki V Liceum Ogólnokształcącego oraz trzecie tego dnia podopieczne VIII Liceum Ogólnokształcącego. Sporym zaskoczeniem było zajęcie tylko czwartego miejsca przez utytułowane XII Liceum Ogólnokształcące.


W dziewczęcej rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale i tytuł Mistrzyń Gdańska wywalczyły dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 75. Srebrne medale uzyskały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 80 a brązowe krążki zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 8.


Igrzyska Dzieci to kolejny popis uczennic Szkoły Podstawowej nr 75. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 27 a tuż za nimi na trzecim miejscu znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 81.

alt


Drugiego dnia rywalizację rozpoczęli chłopcy. W pierwszym biegu uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego byli klasą dla siebie. Tym razem reprezentanci szkoły z Oliwy nie dali żadnych szans konkurentom do złotego medalu wprowadzając do pierwszej „12” swoich pięciu zawodników. Brawo! Na drugim miejscu podobnie jak dzień wcześniej dziewczęta, uplasowali się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego. Trzecie miejsce wywalczyli chłopcy reprezentujący XIX Liceum Ogólnokształcące z Wrzeszcza.


W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 81 z Osowej, która wyprzedziła podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 8 z Chełmu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 72 ze Srebrników.


Wśród najmłodszych uczestników drużynowych biegów przełajowych ponownie na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81. Po ich prawej stronie znaleźli się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 27 a na najniższym stopniu zameldowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 48 z Zaspy.

alt


Czołowe drużyny Mistrzostw Gdańska zostały uhonorowane pucharami, medalami oraz pamiątkowym dyplomami.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek