Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Drużynowe przełaje przez park

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Wiosnę czas zacząć. Takie hasło przyświecało młodym sportowcom, którzy w Parku im. Jana Pawła II przez dwa dni rywalizowali w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych. W 6 kategoriach i 3 grupach wiekowych pobiegli uczniowie gdańskich szkół, aby wyłonić Mistrzów Gdańska.


Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem, który dla poszczególnych kategorii wynosił od 800 metrów w Igrzyskach Dzieci dziewcząt aż do 1800 w Licealiadzie chłopców, ale także reprezentantami innych ekip. Każdy zawodnik drużyny liczącej 5 chłopców lub dziewcząt swoim wynikiem zbierał punkty dla swojego zespołu.


Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta.
W Liceealidzie niespodziewanie najwięcej punktów uzyskały uczennice reprezentujące III Liceum Ogólnokształcące, które w ogólnej punktacji wyprzedziły drugie na mecie zawodniczki V Liceum Ogólnokształcącego oraz trzecie tego dnia podopieczne VIII Liceum Ogólnokształcącego. Sporym zaskoczeniem było zajęcie tylko czwartego miejsca przez utytułowane XII Liceum Ogólnokształcące.


W dziewczęcej rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale i tytuł Mistrzyń Gdańska wywalczyły dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 75. Srebrne medale uzyskały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 80 a brązowe krążki zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 8.


Igrzyska Dzieci to kolejny popis uczennic Szkoły Podstawowej nr 75. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 27 a tuż za nimi na trzecim miejscu znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 81.

alt


Drugiego dnia rywalizację rozpoczęli chłopcy. W pierwszym biegu uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego byli klasą dla siebie. Tym razem reprezentanci szkoły z Oliwy nie dali żadnych szans konkurentom do złotego medalu wprowadzając do pierwszej „12” swoich pięciu zawodników. Brawo! Na drugim miejscu podobnie jak dzień wcześniej dziewczęta, uplasowali się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego. Trzecie miejsce wywalczyli chłopcy reprezentujący XIX Liceum Ogólnokształcące z Wrzeszcza.


W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 81 z Osowej, która wyprzedziła podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 8 z Chełmu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 72 ze Srebrników.


Wśród najmłodszych uczestników drużynowych biegów przełajowych ponownie na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81. Po ich prawej stronie znaleźli się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 27 a na najniższym stopniu zameldowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 48 z Zaspy.

alt


Czołowe drużyny Mistrzostw Gdańska zostały uhonorowane pucharami, medalami oraz pamiątkowym dyplomami.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek