Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rozdano kolejne medale w unihokeju

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 listopada 2022 13:51

Kolejne turnieje finałowe unihokeja, tym razem w kategorii Licealiady, odbyły się w XXIII Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10.


Pierwszego dnia do finałowej rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy o tytuł mistrzowski zagrali systemem „każdy z każdym”. Z tym niełatwym sprawdzianem najlepiej poradzili sobie uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Gdańska. Srebrne medale niespodziewanie padły łupem reprezentantów Zespołu Szkół Łączności. Na trzecim miejscu z brązowymi krążkami zameldowali się uczniowie XIX Liceum Ogólnokształcącego.

Wyniki turnieju chłopców: ZSŁ – XIX LO  4:0, II LO – V LO 1:1, XXIII LO – XIX LO 1:5, ZSŁ – II LO 5:1, XXIII LO – V LO 0:4, II LO – XIX LO 1:0, ZSŁ – V LO 4:1, XXIII LO – II LO 0:5, XIX LO – V LO 3:2, XXIII LO – ZSŁ 0:12

alt


Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W przypadku turnieju żeńskiego rozgrywki prowadzone były w dwóch etapach. Najpierw uczestniczki turnieju finałowego, po podzieleniu na dwie grupy, rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Po zakończeniu fazy grupowej, która ustaliła finałowe pary rozpoczęła się pucharowa rozgrywka o medale. Jako pierwszy rozegrano mecz o piąte miejsce, w którym wyższość dopiero po rzutach karnych wykazały uczennice XIX Liceum Ogólnokształcącego pokonując gospodynie (2-2, k. 2-0). Chwile później w meczu o brązowe krążki naprzeciwko stanęły drużyny II oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego. Od początku tego spotkania wyższość „VIII” nie podlegała dyskusji. Tak więc nikt nie był zdziwiony, gdy po końcowym gwizdku sędziego wynik na świetlnej tablicy pokazywał wynik 4:1.

O tytuł Mistrzyń Gdańska w ostatnim meczu miały powalczyć utytułowane zawodniczki III Liceum Ogólnokształcącego oraz V Liceum Ogólnokształcącego. Początek spotkania nie zapowiadał końcowego wyniku bowiem uczennice popularnej „V” osiągnęły przewagę i wydawało się, że zdobycie przez nie bramki jest tylko kwestią czasu. Tak się niestety nie stało, bo pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyły zawodniczki „Topolówki”. Z upływem czasu reprezentantki III LO zyskiwały coraz większą przewagę i niestety, szczególnie w drugiej połowie spotkania, posypały się kolejne gole. Na koniec meczu wynik brzmiał 5:0 na korzyść „Topolówki”.

alt


Po zmaganiach na parkiecie przyszedł czas na podsumowanie dwudniowego turnieju. Puchary dla najlepszych zespołów, medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczył przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, organizatora rozgrywek międzyszkolnych.

Wyniki turnieju dziewcząt:
GRUPA A: XXIII – II LO 1:2, III LO – II LO 18:0, XXIII LO – III LO 0:16
GRUPA B: V LO – VIII LO 14:0, XIX LO – ZSKW 1:0, V LO – XIX LO 8:0, ZSKW – VIII LO 0:3, V LO – ZSKW 5:0, VIII LO – XIX LO 4:0
Mecz o V miejsce: XXIII LO - XIX LO 2:2, karne 0:2
Mecz o III miejsce: II LO - VIII LO 1:4
Mecz o I miejsce: III LO - V LO 5:0

źródło GZSiSS

fot. Wojciech Czubaszek