List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau...
Lechii w tym sezonie nie służą wyjazdy do Rzeszowa. Po jesiennej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

altI LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki czerwonym kartkom dla katowiczan. Tak przynajmniej usprawiedliwiał na konferencji pomeczowej wysoką porażkę trener GKS Katowice. I trudno nie dać temu wiary skoro do czasu kiedy oba zespoły grały w pełnych składach to gra była wyrównana. W zespole zanotowano kolejny debiut. Tym razem kolejny Ukrainiec w składzie zagrał poprawnie na lewym skrzydle.
Gdyńska Arka po chwilowym oddechu po wygranej z Miedzią Legnica w Gdyni, w kolejnym meczu z outsaiderem w Głogowie poniosła niechlubną porażkę. A następnie w ramach rozgrywek o Puchar Polski w Legnicy po raz drugi pokonała wyżej notowanego rywala. Gdynianie grają w przysłowiową kratkę, ale trudno się dziwić wszak wynagrodzenia w dużej części piłkarze mają zamrożone. Kibice nadal bojkotują mecze swoich żółto-niebieskich pupili, nie pomogły mediacje i nadal trwa kryzys w rodzinie.

Lechia Gdańsk - GKS Katowice 5:1 (1:1). Widzów: 1171.
Bramki: Luis Fernández - 2 (9, 55), Tomáš Bobček -2 (65, 84), Elias Olsson 77 - Sebastian Bergier 13.
Lechia: Sarnawśkyj - Bugaj, Chindriș, Olsson, Conrado - Mena (42 - Piła), Biegański (58 - Kapić), Żelizko (76 - Neugebauer), Fernández (76 - Zjawiński), Chłań (76 - Sypek) - Bobček.
Żółte kartki: Żelizko - Kozubal, Shibata, Wasielewski. Czerwone kartki: Shun Shibata (46. minuta, Katowice, za drugą żółtą), Arkadiusz Jędrych (61. minuta, Katowice, za brutalny faul).
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0 (1:0). Widzów: 1199.
Bramka: Mikołaj Lebedyński 40.

Arka: Lenarcik - Lipkowski, Stolc, Azaćkyj, Gojny - Predenkiewicz (46 - Adamczyk), Gol, Milewski (81 - Sawicki), Capanni (77 - Marcjanik), Skóra - Czubak.
Żółte kartki: Mandrysz - Predenkiewicz, Azaćkyj, Lipkowski. Czerwona kartka: Kasjan Lipkowski (88. minuta, Arka, za drugą żółtą).
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
W 50. minucie Karol Czubak (Arka) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Węglarz obronił).

II LIGA E-Winner
W derbowym meczu Chojniczanka niespodziewanie rozgromiła Radunię Stężyca. Tak więc trener Krzysztof Brede zaczął oddychać szeroką piersią. Jednak w środę w ramach Pucharu Polski porażka z III-ligową Cariną Gubin 2:3 wskazuje, że drużyna chce się skupić na rozgrywkach ligowych i większą ma wiarę w powrót do I ligi niż w zdobycie pucharu Polski.
Niewiele brakowało a elbląska Olimpia wywiozłaby 3 punkty z Łodzi i zasiadła na fotelu wicelidera tabeli. Zabrakło koncentracji i w ostatniej minucie rezerwy ŁKS uratowały remis.

Chojniczanka Chojnice - Radunia Stężyca 5:1 (2:0). Widzów: 754.
Bramki: Wojciech Szumilas 3, Oskar Paprzycki 19, Tomasz Mikołajczak 66, 85, Peter Kolesár 76 - Michał Biskup 64.
Chojniczanka: Primel - Szymusik (78 - Raburski), Golak, Edmundsson, Szczytniewski - Kozina (73 - Kolesár), Nowacki, Paprzycki (57 - Mikołajczak), Szumilas, Prałat (73 - Korczyc) - Giel (78 - Firmino).
Radunia: Tułowiecki - Zwoźny, Dejewski, Bogusławski, Straus (70 - Dampc) - Łuczak (58 - Spătaru), Czajkowski, Baszłaj (46 - Bartkowiak), Mularczyk (46 - Biskup), Płotka (46 - Kwiatkowski) - Kuzimski.
Żółte kartki: Szymusik, Edmundsson - Zwoźny, Mularczyk, Czajkowski, Bogusławski, Straus. Czerwona kartka: Hubert Zwoźny (50. minuta, Radunia, za drugą żółtą).
Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).

ŁKS II Łódź - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0).  Widzów: 500.
Bramki: Jowin Radziński 90 - Jan Sienkiewicz 62.
Olimpia: Witan - Jakubczyk, Sarnowski, Szczudliński, Stefaniak (63 - Mruk) - Famulak (69 - Bartoś), Spychała (80 - Łabecki), Jóźwicki, Sienkiewicz (63 - Żak), Jacenko - Kozera.
Żółte kartki: Kościuk, Koprowski - Sarnowski, Famulak, Spychała, Mruk, Jakubczyk, Jacenko.
Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

III LIGA Grupa 2
Pierwsze i historyczne zwycięstwo na centralnym poziomie Wikędu Luzino i to na obcym boisku!
Prawdziwa katastrofa Stolemu Gniewino na własnym boisku. Starzy Kaszubi nie pamiętają porażki 0:6 podopiecznych wójta Zbigniewa Walczaka z Gniewina. Czarne chmury nad trenerem Arkadiuszem Gaffką, pan wójt nie lubi przegrywać.
Do ciekawej konfrontacji doszło w Kartuzach. Grał tam lider ze Skolwina z kolei Cartusia w ostatnich meczach zanotowała zwycięstwa.
- Niestety nie daliśmy rady - skomentował mecz Sebastian Letniowski, trener Cartusii. - Zagraliśmy osłabieni samą młodzieżą. W I składzie tylko dwóch zawodników zagrało w roczniku z tzw. "1" z przodu. A nasz bramkarz to 16-latek i właśnie po jego błędzie straciliśmy gola. Nie mogę mieć do niego pretensji, bo on ma czas na grę bez błędów. Co do zespołu lidera to moim zdaniem w tym sezonie jest główny faworyt ligi - zakończył trener, którego dwaj synowie dzisiaj grają w ekstraklasie (Jakub w ŁKS-sie, Juliusz w Ruchu).

Kolejka 9 - 23-24 września
Unia Solec Kujawski - Wikęd Luzino 0:2 (0:1).
Bramki: Jakub Krefft 19, Kacper Witkowski 90 (s).

Unia Swarzędz - Gedania Gdańsk 3:4 (1:1).
Bramki: Bartosz Łuczak 40, Dominik Chromiński 64, Adrian Laskowski 88 (k) - Konrad Waliszewski 16, Przemysław Żukowski - 2 (52, 66), Filip Sosnowski 90.

Cartusia Kartuzy - Świt Skolwin (Szczecin) 0:1 (0:1).
Bramka: Łukasz Święty 36.

KP Starogard Gdański - Vineta Wolin 2:3 (1:1).
Bramki: Damian Garbacik 11, Jakub Pek 90 - Dawid Gruchała-Węsierski 20, Adam Nagórski 51, Jakub Maszka 87.

Stolem Gniewino - Błękitni Stargard 0:6 (0:4).
Bramki: Grzegorz Aftyka -2 (17, 45), Damian Niedojad - 2 (33, 66), Julian Kamiński 41, Bartłomiej Zdunek 90.

Elana Toruń - Sokół Kleczew 1:0 (1:0).
Bramka: Kacper Kowalski 11

Flota Świnoujście - Noteć Czarnków 1:3 (0:3).
Bramki: Szymon Sarbinowski 79 - Szymon Piekarski - 2 (2, 21), Wiktor Kacprzak 25 (k).

Pogoń II Szczecin - Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (0:0).
Bramki: Amin Doustali 58 (k), Mateusz Bąk 82, Marcin Szeibe 86.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:0).
Bramki: Daniel Kaczmarek -2 (26, 57) - Jakub Bojas 54, Adam Paliwoda 82.

IV LIGA Pomorska
Lider powiększa przewagę. Jaguar depcze po piętach, a Pomezania z lekką zadyszką.
We Władysławowie po prawdziwym bombardowaniu padł wysoki remis. Goście już po pół godzinie grali w "10" po czerwonej kartce Kacpra Rapińczuka. Nie udało się Pomezanii wygrać, a na domiar złego malborczycy uratowali remis w doliczonym czasie gry.
Na trudnym terenie w Wejherowie wygrał Bałtyk, który już po 20 minutach prowadził 2:0.

23/24 września 2023
Supra Kwidzyn - Grom Nowy Staw 1:1 (0:1).
Bramki: Dariusz Staniszek (50) - Krzysztof Błażek (45).

MKS Władysławowo - Pomezania Malbork 3:3 (0:1).
Bramki: Dominik Klecha (51), Konrad Bizewski (62), Szymon Dawidowski (87) - Kacper Rapinczuk (11), Robert Wesołowski (77), Dawid Karczewski (90+2).

Gryf Wejherowo - Bałtyk Gdynia 1:2 (0:2).
Bramki: Bartłomiej Iwański (70) - Szymon Rychłowski (1), Bartosz Ossowski (18).

Gryf Słupsk - Anioły Garczegorze 2:1
Bramki: Maciej Miecznikowski (1), Fabian Słowiński (83) - Hubert Syldak (65).

Powiśle Dzierzgoń - Gedania II Gdańsk 2:1
Bramki: Robert Hirsz (19), Bartek Błaszczyk (74) - Igor Bogdański (81).

Start Miastko - Sparta Sycewice 0:0.
Pogoń Lębork - Chojniczanka II Chojnice 2:2 (1:1).
Bramki: Damian Wojda (18), Błażej Siłkowski (47), - Dawid Patelcztyk (19 - sam), Alef Miraildes Firmino Dos Anjos (70).

GKS Kolbudy - Radunia II Stężyca 1:2
Bramki: Dominik Rycewicz (82) - Jakub Rendzio (12), Jakub Kafarski (90+1).

Arka II Gdynia - Jaguar Gdańsk 0:2 (0:1).
Bramki: Paweł Czychowski (3), Przemysław Płotka (58).