List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau...
Lechii w tym sezonie nie służą wyjazdy do Rzeszowa. Po jesiennej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

altFORTUNA I LIGA
Po trudnym meczu na gdańskiej Polsat Plus Arenie biało-zieloni wygrali. Zaczyna wszystko wracać do normy. Przygotowano pulę 12 tys. biletów. Wprawdzie 3 tys. ponad zapotrzebowanie jednak to zupełnie inaczej jakby chociaż jeden kibic miałby odejść od kas klubowych bez możliwości nabycia karty wstępu. Cieszy debiut 3 kolejnych graczy. A w przypadku Olssona to był debiut marzenie. Właśnie on zdobył zwycięską bramkę. Kolumbijczyk Claudio Mena zagrał tylko 30 minut lecz pozostawił po sobie b. dobre wrażenia. Jego szybkość i naturalny drybling może Lechii przynieść dużo radości szczególnie w meczach wyjazdowych gdy nadejdzie potrzeba skutecznej gry z kontry.

U sąsiada zza miedzy nadal chaos. Poprzedni właściciel Dominik Midak sądownie zabezpieczył akcje SSA Arki Gdynia. Adwokaci rodziny Midaków zarzucają rodzinie Kołakowskich, że nie wywiązują się z kupna udziałów spółki. Teraz tata i syn Kołakowscy nie mogą nikomu odsprzedać swoich udziałów, nie mogą podpisywać umów wiążących z potencjalnymi inwestorami. Rodzina Kołakowskich prowadzi już wojnę na kilku frontach. Kibice, udziałowcy mniejszościowi i co najważniejsze władze miasta Gdynia to doprawdy sytuacja nie do pozazdroszczenia.
Tymczasem piłkarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie i tu trzeba pogratulować trenerowi Łobodzińskiemu i jego podopiecznym.

Lechia Gdańsk - Znicz Pruszków 1:0 (1:0). Widzów: 8941.
Bramka: Elias Olsson 28.
Lechia: Sarnawśkyj - Bugaj (80 - Brzęk), Żelizko, Olsson, Conrado -Sezonienko (67 - Mena), Kapić (90 - Chindriș), Biegański (46 - Zjawiński), Neugebauer, Piła - Fernández.
Żółte kartki: Bugaj, Biegański, Kapić, Mena - Tkaczuk, Wawszczyk, Nagamatsu. Czerwona kartka: Tymon Proczek (90. minuta, Znicz, za faul taktyczny). Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:3 (2:3). Widzów: 3579.
Bramki: Bartłomiej Poczobut - 2 (31- k, 45 - k) - Hubert Adamczyk 9, Karol Czubak 39, Olaf Kobacki 45.
Arka: Lenarcik - Predenkiewicz (54 - Gojny), Stolc, Marcjanik, Azaćkyj, Lipkowski - Adamczyk (64 - Capanni), Bednarski (84 - Borecki), Milewski, Kobacki (64 - Skóra) - Czubak (84 - Sawicki).
Żółte kartki: Jaworśkyj - Lenarcik, Skóra. Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

E-WINNER II LIGA
Na II froncie tylko jedno zwycięstwo lecz wyjazdowe. W Chojnicach nie udało się dowieźć prowadzenia prawie przez 90 minut. Minimalizm nie popłaca.
Zupełnie inaczej zagrali elblażanie w Częstochowie. Przegrywając do przerwy 0:1, wyszli z szatni i zawzięcie wydarli Skrze zwycięstwo po 2 trafieniach obrońcy Michała Kuczałka. Brawo!

Radunia Stężyca - Polonia Bytom 1:1 (0:0). Widzów: 870.
Bramki: Mateusz Kuzimski 75 (k) - Tomasz Gajda 56.

Radunia: Tułowiecki - Zwoźny, Dejewski, Bogusławski, Straus - Potrac, Czajkowski, Kasprzak, Bartkowiak (62 - Łuczak), Spătaru (84 - Nowicki) -Biskup (62 - Kuzimski).
Żółte kartki: Kasprzak, Potrac - Gajda, Wolny, Zieliński. Czerwona kartka: Tomasz Gajda (67. minuta, Polonia, za drugą żółtą). Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).

Chojniczanka Chojnice - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0). Widzów: 1348.
Bramki: Damian Nowacki 7 - Michał Cywiński 66 (k).

Chojniczanka: Primel - Raburski, Boczek, Edmundsson, Szczytniewski -Kolesár (73 - Golak), Borysiuk (45 - Szczepanek, 67 - Mikołajczak), Paprzycki, Nowacki, Banach (67 - Kozina) - Giel (73 - Szymusik).
Żółte kartki: Borysiuk, Kolesár, Primel, Mikołajczak, Boczek, Paprzycki - Rzeźniczak, Żubrowski, Polak. Czerwona kartka: Andrias Edmundsson (71. minuta, Chojniczanka, za brutalny faul). Sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg 1:2 (1:0).
Bramki: Łukasz Sarnowski 8 (s) - Michał Kuczałek 61, 90.

Olimpia: Witan - Sarnowski, Kuczałek, Szczudliński (80 - Bartoś) - Stefaniak, Spychała (66 - Jóźwicki), Filipczyk, Jakubczyk, Sienkiewicz (59 - Sangowski), Famulak - Żak (80 - Jacenko).
Żółte kartki: Mesjasz, Nocoń - Spychała, Famulak, Jakubczyk.Czerwona kartka: Adam Mesjasz (57. minuta, Skra, za drugą żółtą). Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Mecz bez udziału publiczności.

III LIGA GRUPA
Gedania w nowym sezonie wciąż bez punktowej zdobyczy. Coś odradza się w mieście łuczniczki bowiem na stadionie Zawiszy zabrakło goli jednak na trybunach zasiadło prawie 4 tys. widzów co jest IV ligowym rekordemo

Bez porażki jest Stolem Gniewino choć w ostatnim meczu powinien pokonać beniaminka.

Z kolei pomorski beniaminek z Luzina doznał drugiej porażki. Tym razem na wyjeździe i nie wysokiej.

Kibice w Starogardzie mieli frajdę ponieważ padł wysoki remis. 4 gole, i to b. ładne, dały satysfakcję z oglądania zawodów na stadionie im. Kazimierza Dejny.

Kolejka 2 - 12-13 sierpnia
Świt Skolwin (Szczecin) - Gedania Gdańsk 2:0 (1:0).
Bramki: Szymon Kapelusz 22, Kacper Nowak 74 (k).

KP Starogard Gdański - Cartusia Kartuzy 2:2 (2:1).
Bramki: Konrad Kleinschmidt 3, Mikołaj Mikuła 24 - Óscar Vidal 20, Kornel Przyborowski 81.

Stolem Gniewino - Flota Świnoujście 0:0.
Vineta Wolin - Wikęd Luzino 2:1 (1:0).
Bramki: Kacper Żmudź 25, Szymon Emche 88 - Mateusz Dąbrowski 65 (k).

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 3:2 (1:1).
Bramki: Jan Andrzejewski 44, Tomasz Kowalczuk 57 (k), Mateusz Wzięch 85 - Hubert Turski 3 (k), Olaf Korczakowski 63.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Unia Swarzędz 1:0 (1:0).
Bramka: Patryk Palat 1.

Błękitni Stargard - Unia Solec Kujawski 3:1 (0:1).
Bramki: Damian Niedojad 55, 75, Michał Marczak 88 - Hubert Chołuj 37.

Zawisza Bydgoszcz - Elana Toruń 0:0.
Polonia Środa Wielkopolska - Noteć Czarnków 1:4 (0:3).
Bramki: Dawid Bałdyga 70 - Wiktor Kacprzak -2 (3, 90), Łukasz Zenger 20, Szymon Piekarski 45.

IV LIGA POMORSKA

Jaguar Gdańsk jest zaliczany do grona faworytów do awansu. We wtorek do Malborka przyjechał, mając na koncie dwa zwycięstwa po 3:2 (ze Spartą Sycewice i Gryfem Wejherowo). W spotkaniu z Pomezanią też stracił dwa gole i ku uciesze miejscowych kibiców nie strzelił żadnego.

Nie był łatwy mecz dla malborczyków, tym bardziej z trzech punktów cieszył się trener Paweł Budziwojski: - Wygraliśmy z rywalem, który moim zdaniem jest najmocniejszy personalnie w tej lidze. Tam są ludzie, którzy grali w ekstraklasie. Ale nasi chłopcy włożyli w to spotkanie dużo ambicji, walki i uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - mówi Paweł Budziwojski, trener Pomezanii.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Roberta Wesołowskiego. Trener nazywa to trafienie „stadiony świata”. Kapitan gospodarzy przełożył sobie obrońcę i z narożnika pola karnego uderzył w „okienko”. Po przerwie wynik podwyższył Kacper Rapińczuk, który po podaniu Mateusza Latkiewicza znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jaguara i wykorzystał okazję.

Około 60 minuty doszło do kontrowersji. Malborczycy byli zaskoczeni decyzją sędziego, który pokazał Latkiewiczowi drugą żółtą kartkę i od tej pory musieli radzić sobie w dziesięciu. Arbiter uznał, że zawodnik Pomezanii próbował wymusić rzut karny.
Kolejnym meczem Pomezanii będą derby z Gromem Nowy Staw, które odbędą się w sobotę (19 sierpnia) o godz. 17 w Malborku.

Arka II Gdynia - Anioły Garczegorze 0:1
Powiśle Dzierzgoń - Chojniczanka II Chojnice 0:3 (0:2).
Gryf Wejherowo - Gryf Słupsk 3:4 (1:3).
Bramki: Kacper Hebel (45), Maciej Leske (71), Bartłomiej Iwański (90+) - Dawid Więckowski (14), Andrzej Łyszyk (21), Kacper Jendruch (25), Maciej Miecznikowski (90+).

Pomezania Malbork - Jaguar Gdańsk 2:0 (1:0).
Bramki: Robert Wesołowski (32), Kacper Rapińczuk (65).

Pomezania: Uzarek – Wąs, Włoch, Marszałek, Rapińczuk (60 Karniluk) – Wesołowski (75 Nędza), Śmietanko (70 Karczewski), Klinkosz, Kobyliński, Latkiewicz – Grabowski (78 Dryjas).
Gedania II Gdańsk - Bałtyk Gdynia 1:2

Kolejka 4 - 19/20. sierpnia 2023.
Jaguar Gdańsk - Gryf Słupsk, 19.08 - 11:00; Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo, 19.08 - 17:00; GKS Kolbudy - Start Miastko, 19.08 -11:00; Radunia II Stężyca - MKS Władysławowo, 22.08 - 17:00; Chojniczanka II Chojnice - Supra Kwidzyn, 20.08 - 11:00; Anioły Garczegorze - Powiśle Dzierzgoń, 19.08 - 12:00; Bałtyk Gdynia - Arka II Gdynia, 19.08- 11:00; Sparta Sycewice - Gedania II Gdańsk, 19.08 - 15:00; Pomezania Malbork - Grom Nowy Staw, 19.08 - 17:00.