List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau...
Lechii w tym sezonie nie służą wyjazdy do Rzeszowa. Po jesiennej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

altFORTUNA I LIGA
Obie nasze drużyny poległy w ostatnich meczach. Arka w Opolu, Lechia w Sosnowcu. Tak się składa, że Arka i Lechia zostały ukarane po 2 czerwone kartki i w każdym z tych przypadków swoje udziały mieli arbitrzy - panowie Krasny z Krakowa i Jarząbek z Bytomia. Szczególnie boli druga żółta kartka dla Ivana Żelizko, który otrzymał to upomnienie wg. komentatorów niesłusznie. Przy stanie 2:3 gra w "10" praktycznie nie miała perspektyw na lepszy wynik.

Minął tydzień i z Arki zapowiadany transfer Karola Czubaka nie doszedł do skutku. Dalej w Gdyni trwa niepokojący deficyt finansowy. Prezes Kołakowski zapowiedział zamrożenie części wypłat dla pracowników i graczy. Mając na uwadze credo każdego polskiego piłkarza: "Nie ma sianka, nie ma granka", to trudno o optymizm przed kolejnymi meczami. W Lechii zaś zawitali aż trzej nowi gracze. Ukrainiec, Australijczyk i Słowak. Najwięcej oczekiwań daje młody napastnik Tomas Bobcek. 21-letni reprezentant młodzieżowy Słowacji ma być lekiem na beznadziejną dyspozycję gdańskich napastników. Po przerwie reprezentacyjnej Lechia pojedzie do Opola na mecz z liderem tabeli. I nie będzie to tylko mecz o odwet za porażkę Arki, ale przede wszystkim o utrzymanie gdańszczan w bezpiecznym dystansie do czołówki tabeli I ligi.

Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 5:2 (2:0). Widzów: 6422.
Bramki: Joel Valencia 17, Meik Karwot 45, Kamil Biliński 49, Adrian Troć 88, Marek Fábry 90 - Iwan Żelizko 76, Mateusz Machała 79 (s).

Lechia: Sarnawśkyj - Bugaj (71 - Sezonienko), Chindriș, Olsson, Conrado - Mena, Biegański (46 - Zjawiński), Kapić (71 - Neugebauer), Żelizko, Piła (46 - Sypek) - Fernández.
Żółte kartki: Bonecki, Bykow - Żelizko, Conrado, Chindriș, Neugebauer, Sezonienko.Czerwone kartki: Żelizko (82. minuta, Lechia, za drugą żółtą), Neugebauer (85. minuta, Lechia, za drugą żółtą). Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Odra Opole - Arka Gdynia 1:0 (0:0). Widów: 2681.
Bramka: Din Sula 50.

Arka: Lenarcik - Stolc (89 - Wilczyński), Dobrotka, Marcjanik, Azaćkyj, Lipkowski (64 - Gojny) - Predenkiewicz (64 - Skóra), Gol (64 - Bednarski), Milewski, Kobacki - Czubak.
Żółte kartki: Żemło, Czapliński, Purzycki, Antczak, Sula, Mikinič, Galán - Kobacki, Gol, Marcjanik. Czerwone kartki: Dobrotka (75. minuta, Arka, za kopnięcie przeciwnika), Marcjanik (90. minuta, Arka, za drugą żółtą). Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

E-WINNER II LIGA
Najbardziej wartościowy wynik w ostatniej kolejce zanotowała Radunia Stężyca. To kolejny mecz bez porażki i cenny remis na trudnym terenie w Kołobrzegu budzi szacunek.
Nareszcie ze szlaku porażek zeszła elbląska Olimpia, z kolei ze szlaku niepowodzeń nie może zejść Chojniczanka Chojnice. Nadzieja w cierpliwości i mądrości prezesa Jarosława Klouze, który nie straci zaufania do trenera Brede i pozwoli mu na wyjście z drużyną z kryzysu.

Kotwica Kołobrzeg - Radunia Stężyca 1:1 (0:1). Widzów: 1072.
Bramki: Aron Stasiak 79 - Wojciech Łuczak 30.
Radunia: Tułowiecki - Zwoźny (75 - Furman), Dejewski, Bogusławski, Straus - Łuczak (56 - Biskup), Czajkowski, Kasprzak, Mularczyk (77 - Baszłaj), Płotka (46 - Rajski) - Kuzimski.
Żółte kartki: Kort, Júnior, Oliveira, Kosakiewicz - Płotka, Kasprzak, Czajkowski, Bogusławski, Biskup. Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).

Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 2:1 (1:1). Widzów: 721
BramkiL Dominik Kozera 21, Ołeksandr Jacenko 57 - João Guilherme 41.
Olimpia: Witan - Sarnowski, Szczudliński, Kuczałek - Jakubczyk, Famulak (76 - Filipczyk), Spychała, Sienkiewicz (83 - Jóźwicki), Kardyś (46 - Jacenko), Stefaniak - Kozera (76 - Żak).
Żółte kartki: Kuczałek, Famulak, Spychała, Sarnowski - João Guilherme, Zych, Ali. Czerwone kartki: Boruń (79. minuta, Jastrzębie, za faul taktyczny), Guilherme (89. minuta, Jastrzębie, za drugą żółtą). Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań).

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1). Widzów: 1656.
Bramki: Filip Wójcik 14, Michal Bezpalec 45 - Tomasz Mikołajczak 76 (k).
Chojniczanka: Primel - Raburski (59 - Szczytniewski), Golak, Edmundsson, Szymusik - Prałat, Borysiuk (67 - Szczepanek), Nowacki (46 - Paprzycki), Mikołajczak, Kolesár (46 - Banach) - Giel (46 - Kozina).
Żółte kartki: Kośmicki, Kubáň, Wójcik - Golak. Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

III LIGA GRUPA 2
Największą niespodziankę sprawiła Cartusia, która bez problemu pokonała faworyta z Bydgoszczy na jego stadionie. Formą błysnął 23-letni wychowanek Arki - Dawid Szalecki. Pogrążył groźnego Zawiszę dwoma golami i dzięki temu Cartusia zameldowała się w czołówce tabeli III ligi.
W Gdańsku Gedania przegrała 0:2 z Elaną Toruń i to był najniższy wymiar kary. Torunianie grali szybciej, lepiej i ani na moment nikt nie miał wątpliwości kto ten mecz wygra.
Beniaminek z Luzina wciąż przegrywa lecz już strzela gole. Kibice i sponsorzy Wikędu liczą, że już niebawem bilans zdobytych i straconych goli będzie korzystny na rzecz drużyny.
Z kolei tak dobrze rozpoczynający sezon Stolem Gniewino stacza się w dół tabeli. Nie pomógł Gniewiczanom zaciąg piłkarzy i trenerów w Arki Gdynia. Po odważnych decyzjach u schyłku ub. sezonu względem młodych utalentowanych zawodników rocznika 2007, którzy w swojej lidze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, ostatnio straciła młodzież zaufanie trenera. Obawa przed stratą posady?

Kolejka 6 - 2-3.09.2023
Gedania Gdańsk - Elana Toruń 0:2 (0:2). Widzów: 225.
Bramki: Kacper Kowalski 23, Maciej Rożnowski 33.

Noteć Czarnków - Wikęd Luzino 5:2 (3:1).
Bramki: Wiktor Kacprzak -3 (12 -k), 27, 90), Łukasz Zenger 18, Piotr Przygocki 83 - Mateusz Dąbrowski 32 (k), Roman Załow 78.

Stolem Gniewino - KP Starogard Gdański 2:3 (1:1).
Bramki: Paweł Sobczyński 33, Patryk Soboczyński 47 - Jakub Pek -2 (14, 74 -k), Filip Łukasik 60.

Zawisza Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 0:2 (0:2).
Bramki: Dawid Szalecki -2 (7, 18).

Sokół Kleczew - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:4 (0:1).
Bramki: Miłosz Matuszewski 84 (k) - Daniel Kaczmarek -2 (28, 51), Patryk Palat 49, Kacper Pinkowski 87.

Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin 2:4 (2:2).
Bramki: Damian Niedojad -2 (10, 41) - Dawid Kroczek 7, Olaf Korczakowski 16 (k), Błażej Starzycki 68, Gracjan Hyl 70.

Vineta Wolin - Unia Swarzędz 2:1 (2:1).
Bramki: Kryspin Leśniak 18, Dawid Gruchała-Węsierski 38 - Krzysztof Biegański 10.

Polonia Środa Wielkopolska - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Giełda 67 (k) - Alan Krauze 55.

Świt Skolwin (Szczecin) - Unia Solec Kujawski 3:1 (2:0)
Bramki: Adam Ładziak - 2 (1, 48-k), Szymon Kapelusz 5 - Serhij Krawczenko 55.

IV LIGA POMORSKA
Niepokonany Gryf Słupsk potknął się w Kolbudach. A było niezwykle ciekawie. Goście przegrywali już 0:2 i w przeciągu zaledwie 3 minut, od 85 do 88 minuty zdołali wywalczyć remis.
Jaguar Kokoszki zanotował bombardowanie z lęborską Pogonią. A tak naprawdę trzy gole Pogoni zaaplikował 37-letni Janusz Surdykowski. To gracz, który z wielu pieców jadł chleb. Bytowia Bytów, Chojniczanka, Podbeskidzie Bielko Biała, Radunia Stężyca, Olimpia Elbląg, Arka Gdynia, KP Starogard, Górnik Łęczna, Amica Wronki i Polonia Warszawa to kluby, które go zatrudniały od 2005 roku i nie wiem czy jeszcze jakiś klub pominąłem. Niewielu zaś pamięta, że Surdykowski to wychowanek klubu KP Brzeźno, założonego przez znanego trenera z Gdańska - Jerzego Brzyskiego. Swego czasu trener poczuł się pokrzywdzony przez zatrudniającą go do pracy z młodzieżą - Lechią Gdańsk i powołał klub w swojej dzielnicy. Sam kierował swoimi wychowankami po wielu klubach w Polsce, inkasując należne mu sumy transferowe, zgodnie z prawem PZPN za tzw. wyszkolenie.
Coraz wyżej w tabeli pnie się malborska Pomezania. Podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego pewnie pokonali rezerwy Arki przy aplauzie licznych kibiców, którzy mocno wierzą w awans klubu do III ligi, na tzw. szczebel centralny. Drużyna wydrukowała piękne plakaty na tle Zamku Krzyżackiego, który obok Pomezanii jest dumą miasta.

Kolejka 6 - 2/3. 09. 2023.
Jaguar Gdańsk - Pogoń Lębork 5:0 (2:0).
Bramki: Janusz Surdykowski -3 (8, 16, 70), Przemysław Płotka (62), Klaudiusz Filas (88).

GKS Kolbudy - Gryf Słupsk 2:2 (1:0).
Bramki: Marcin Dampc (5), Mateusz Sadło (76) - Wojciech Pawlina (85), Andrzej Łyszyk (88).

Sparta Sycewice - Powiśle Dzierzgoń 0:0
Pomezania Malbork - Arka II Gdynia 2:0 (1:0).
Bramki: Robert Wesołowski (35), Tomasz Grabowski (60).

Grom Nowy Staw - Gedania II Gdańsk 6:2 (1:1).
Bramki: Aleksander Łazarski (14), Mateusz Borowski -2 (49, 72), Robert Zieliński (53), Fabian Urbański (66), Szymon Łukasiewicz (68) - Dawid Zieliński -2 (37, 63).

Bałtyk Gdynia - Supra Kwidzyn 1:2 (1:1)
Bramki: Igor Jankowski (5) - Mateusz Motyliński (44), Mateusz Pietrzyk (69).

Radunia II Stężyca - Gryf Wejherowo 1:2 (0:1).
Bramki: Krystian Rodzim (80) - Krzysztof Idzi (27), Jakub Kwidziński (51).

Chojniczanka II Chojnice - Start Miastko 4:0 (2:0).
Bramki: Jakub Romanik (15), Rafał Majtyka (29), Marcin Trojanowski (66), Kacper Madej (90+3).

Anioły Garczegorze - MKS Władysławowo 3:4 (0:2).
Bramki: Mateusz Słumiński (48), Michał Choszcz (53), Michał Kobiela (81), - Kacper Dawidowski (19), Dominik Klecha (45), Konrad Bizewski (90), Arkadiusz Proena (90+7).