List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau...

Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gedania słabo u siebie*Jaguar wyrwał wygraną*Młodzieżowa "Chojna"

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
sobota, 04 listopada 2023 09:06

altI LIGA FORTUNA
Miniony weekend był pomyślny dla naszych drużyn. Obie pokonały zespoły z Rzeszowa. Lechia – Stal, a Arka - Resovię. Na dokładkę gdańszczanie we wtorek rozegrali zaległy mecz z Polonią w Warszawie i wygrali po twardej walce.
Za niecałe 3 tygodnie derby w Gdyni i chyba więcej trwogi przed tym meczem panuje w Gdańsku. Chociaż klątwa bez zwycięstwa od 2 dekad panuje przy Olimpijskiej, ale to zupełnie inne drużyny jak przed laty. Będzie ciekawie po 4 latach przerwy w zmaganiach Arki i Lechii?

Resovia - Arka Gdynia 1:2 (1:1). Widzów: 1418.
Bramki: Bartłomiej Ciepiela 26 - Sebastian Milewski 18, Olaf Kobacki 50.
Arka: Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny - Skóra (78 - Predenkiewicz), Borecki, Milewski (84 - Bednarski), Adamczyk, Kobacki (77 - Lipkowski) - Czubak (90 - Wilczyński).
Żółte kartki: Adamski, Chuchro - Milewski, Dobrotka. Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Lechia Gdańsk - Stal Rzeszów 2:1 (1:0). Widzów: 5579.
Bramki: Maksym Chłań 35, Tomasz Neugebauer 85 - Adler Da Silva 78.
Lechia: Sarnawśkyj - Piła, Chindriș (52 - D'Arrigo), Olsson, Kałahur - Mena (87 - Sypek), Neugebauer, Żelizko, Kapić (87 - Sezonienko), Chłań - Bobček (67 - Zjawiński).
Żółte kartki: Chłań, Chindriș, D'Arrigo, Sarnawśkyj - Góra. Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1). Widzów: 1222.
Bramka: Tomáš Bobček 8.
Lechia: Sarnawśkyj - Bugaj (46 - Sezonienko), Chindriș, Olsson, Kałahur - Mena (73 - Sypek), Kapić (87 - Neugebauer), Żelizko, Chłań (87 - D'Arrigo), Piła - Bobček (62 - Zjawiński).
Żółte kartki: Zawistowski, Kluska, Bajdur - Mena, Piła, Sezonienko, Żelizko, Zjawiński. Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
W 89. minucie Szymon Kobusiński (Polonia) nie wykorzystał rzutu karnego (Bohdan Sarnawśkyj obronił).

II LIGA E-WINNER
Zawiodła Radunia nie pokonując w Stężycy rezerw ŁKS-u. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby Kaszubom zasiąść na fotelu lidera.
Chojniczance trudno było o pełną zdobycz punktową zważywszy, że od 56. minucie grała osłabiona po czerwonej kartce Szczytniewskiego.
Pewnie wygrali elblążąnie na własnym boisku. Rzadko im się to zdarza więc i radość większa.

Radunia Stężyca - ŁKS II Łódź 0:0. Widzów:205.
Radunia: Tułowiecki - Zwoźny, Bogusławski, Dampc, Straus - Kwiatkowski, Kasprzak, Czajkowski, Biskup (46 - Łuczak), Słomka (70 - Nowicki) - Kuzimski.
Żółte kartki: Kwiatkowski, Tułowiecki - Glapka, Lipień, Sławiński. Czerwone kartki: Jakub Kwiatkowski (65. minuta, Radunia, za drugą żółtą) - Mikołaj Lipień (87. minuta, ŁKS II, za drugą żółtą). Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

Polonia Bytom - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1). Widzów: 487.
Bramki: Michał Bedronka 45 - Antoni Prałat 36.

Chojniczanka: Primel - Szymusik, Boczek, Edmundsson, Szczytniewski - Kozina (75 - Banach), Paprzycki, Szumilas, Nowacki (84 - Golak), Prałat (75 - Mikołajczak) - Giel (62 - Raburski).
Żółte kartki: Stefański, Piekarski - Szczytniewski, Banach. Czerwona kartka: Sebastian Szczytniewski (56. minuta, Chojniczanka, za drugą żółtą). Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).

Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:1). Widzów: 512.
Bramki: Adam Żak - 2 (4, 43 - k), Michał Kuczałek 64, Maciej Famulak 75 - Tomasz Kołbon 21.

Olimpia: Witan - Jakubczyk (78 = Bartoś), Sarnowski, Szczudliński, Filipczyk - Sangowski (67 - Jacenko), Kuczałek, Spychała (67 - Danilczyk), Sienkiewicz (46 - Kozera), Famulak (78 - Stefaniak) - Żak.
Żółte kartki: Sarnowski, Sienkiewicz, Spychała, Jakubczyk, Stefaniak - Wróbel, Nawotka, Kwietniewski. Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

III LIGA GRUPA 2
Gedania w tym sezonie gra słabo na własnym boisku. Tym razem przyjechał Stolem z Gniewina i pokonał gdańszczan. Cieszy wysokie zwycięstwo Wikędu w Luzinie. Z kolei niepokoi forma KP Starogard, który jeszcze niedawno zaliczał się do faworytów ligi. Z drużyn z naszego regionu najlepiej radzi sobie Cartusia, która rozgromiła rywala w Solcu Kujawskim.
Budzi respekt postawa Świtu Skolwin, który dystansuje rywali na kilka punktów i wydaje się bezkonkurencyjny. Po 14 rozegranych meczach nie zaznał jeszcze smaku porażki.

Kolejka 14 - 28-29 października
Sokół Kleczew - Vineta Wolin 2:1 (2:1).
Bramki: Mateusz Wzięch 1, Michał Grobelny 16 - Szymon Kurczak 15.

Polonia Środa Wielkopolska - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1).
Bramki: Krystian Sanocki 7, Jakub Bojas 47.

Świt Skolwin (Szczecin) - Błękitni Stargard 3:0 (2:0).
Bramki: Dominik Siwiński 14, Jędrzej Kujawa 19, Gracjan Goździk 90.

Gedania Gdańsk - Stolem Gniewino 0:1 (0:0).
Bramka: Patryk Soboczyński 60 (k).

Noteć Czarnków - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (1:1).
Bramki: Mateusz Walczak 17 - Patryk Palat 21.

Wikęd Luzino - KP Starogard Gdański 3:0 (2:0).
Bramki: Konrad Formela - 2 (17, 34), Jakub Krefft 66.

Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0).
Bramka: Kacper Knera 9.

Unia Solec Kujawski - Cartusia Kartuzy 1:6 (0:2).
Bramki: Oskar Kujawka 52 - Piotr Gryszkiewicz -2 (15 -k, 60), Dawid Szałecki - 2 (41, 76), Kornel Przyborowski 85, Paweł Wojowski 87.

Flota Świnoujście - Unia Swarzędz 2:4 (2:1).
Bramki: Szymon Sarbinowski 43, Damian Staniszewski 44 - Eryk Marcinkowski 6, Filip Soboń 57, Krzysztof Biegański 66, Dominik Chromiński 86.

IV LIGA POMORSKA
Seria kolejnych zwycięstw Jaguara może robić wrażenie. Ponadto że zostało odniesione z rywalem, który przed pierwszym gwizdkiem tracił 6 "oczek", a także z powodu, że do tego spotkania przystępowali bez żadnego z napastników, którzy latem zasili drużynę, czyli: Janusza Surdykowskiego i Adama Dudy. Ten drugi jednak znalazł się w kadrze meczowej po długiej przerwie, gdyż z powodu kontuzji nieobecny był od 3. kolejki.

Wynik spotkania otworzył Igor Michalski, ale goście zdążyli zdobyć tzw. bramkę do "szatni", gdyż w doliczonym czasie gry z rzutu karnego wyrównał Michał Choszcz. Po przerwie Jaguar znów wyszedł na prowadzenie po trafieniu Przemysława Płotki, ale znów doszło do remisu po golu Mateusza Słumińskiego. Zwycięstwo zostało wyrwane dopiero w 95. minucie, a zapewnił je Bartłomiej Kula. Tym samym drużyna Piotra Formeli z Kokoszek awansowała na 1. miejsce z 34 punktami na koncie.

Energa Bałtyk Gdynia przedłużył serię zwycięstw do siedmiu, choć trwająca od połowy września passa została była bliska zakończenia.

"Chojna" przyjechała bez zawodników z pierwszego zespołu. W podstawowym składzie znalazło się ośmiu młodzieżowców, a siedmiu kolejnych było na ławce rezerwowych.

Po przerwie właśnie do głosu doszli goście. Z biegiem czasu zyskiwali pewność siebie i coraz częściej zagrażali bramce Pawła Rabina. Dlatego podopieczni Roberta Jędrzejczaka dążyli, by jak najszybciej podwyższyć prowadzenie, ale znów okazje marnowali: Rychłowski, Bohm czy Ossowski.

W 79. minucie zrealizował się najczarniejszy scenariusz, czyli goście wyrównali. Rzut karny na gola zamienił Marcin Trojanowski, ale mimo to gdynianie się nie poddawali.
I to popłaciło, bo w 2. minucie doliczonego czasu bramkę na wagę trzech punktów Oktawian Skrzecz, po trafieniu którego nastąpił wybuch radości. Dzięki temu passa Energa Bałtyku trwa
Kolejną porażkę zanotowali piłkarze rezerw Arki Gdynia. Żółto-niebiescy podejmowali Gryfa Wejherowo, prowadzonego przez doskonale znanego w Gdyni, Grzegorza Nicińskiego. Starcie zakończyło się wygraną gości 4:2.

Jaguar Gdańsk - Anioły Garczegorze 3:2 (1:1).
Bramki: Michalski 24, Płotka 69, Kula 90+5 - Choszcz 45+1 (karny), Słumiński 81.

JAGUAR: Nowak - Jadanowski, Chojnacki, Pietrowski, Sulewski, Haase, Brzeski, Kryza, Filas, Płotka, Michalski oraz Kulesza, Badalzade, Duda, Bladowski, Kinder, Kula, Deleu
Energa Bałtyk Gdynia - Chojniczanka II 2:1 (1:0).
Bramki: Bohm 33, Skrzecz 90 - Trojanowski 79 (karny).

ENERGA BAŁTYK: Rabin - Drozdowicz, Demiańczuk, Iwanowski, Długołęcki - Bohm (64 Kośnik), Ossowski (69 Cunion), Skrzecz, Rychłowski (84 Żuber), Kaliszewski - Jankowski.
Powiśle Dzierzgoń - Start Miastko 4:0 (2:0).
Bramki: Krzysztof Rzepa -2 (9, 39), Karol Kowalczyk (85), Robert Hirsz (90+3).

Pomezania Malbork - GKS Kolbudy 6:0 (3:0).
Bramki: Robert Wesołowski (19), Wiktor Klinkosz (32), Konrad Nędza (44), Piotr Marszałek -2 (51, 69), Mateusz Rabenda (83).

Gedania 1922 II Gdańsk - Energa Gryf Słupsk 1:2 (0:1).
Bramki: Kamil Witkowski 88 - Patryk Dąbrowski 13, Dawid Więckowski 63.

GEDANIA II: Machola - Jeżowski, Bunik, Fijałkowski, Niewiadomski, Karakiewicz, Apostołowicz, Bogdański, Panic, Łazarski, Łukasiewicz oraz Podgórski, Popieliński, Witczak, Bławat Witkowski.

Arka II Gdynia - Gryf Wejherowo 2:4 (0:2).
Bramki: Gozdecki, Kukuruza - Kwidziński, Iwański, Hebel, Kozakowski.

ARKA II: Semerling - Migowski, Abramowicz, Elwart, Czarnecki - Jaroń, Rusnak, Bełz - Kukuruza, Żmuda, Kowalski oraz Danielewicz, Kierznikowicz, Zacharewicz, Pysz, Gozdecki, Gołębiowski.
Sparta Sycewice - Radunia II Stężyca 0:3.

KLASA B
Piłkarze zespołu Tylko Lechia Gdańsk Baltia się nie zatrzymują. Podopieczni Macieja Kalkowskiego po raz kolejny zagrali w zmienionym ustawieniu, na co wpływ ma dyspozycyjność poszczególnych piłkarzy. Nie przeszkodziło to, by wygrać po raz dziesiąty.
Do wyjściowej "11" wrócił Dawid Pajor, który na co dzień jest kitmanem Lechii Gdańsk, a na ławce mecz zaczął Krzysztof Brede.

Do przerwy kibice zgromadzeni przy bocznym boisku przy ul. Traugutta nie obejrzeli żadnych bramek. Jak się okazało, jedyny i zwycięski gol padł w 85. minucie, a z rzutu wolnego zdobył go Michał Pietroń, dla którego było to już 12. trafienie w tym sezonie.

TLG Baltia Gdańsk - Sopocka AP 1:0 (0:0)
Bramka: Pietroń 85.
TLG: Kopka - Byczkowski, Rusinek, Jasiński, Kosznik, Melaniuk, Pietroń, Wiech, Szumejko, Rompca, Pajor oraz Brede, Pokorski, Paradowski, Wardencki, Drażba, Klimowicz, Gumienczuk, Kuzia
SAP: Strożuk - Baranowski, Jakimowicz, Ostrowski, Podkoński, Szewczyk, A. Urbański, P. Urbański, Warzała, Wilma, Ziętarski oraz Andrychowski, Debis, Kozubski, Rybiałek, Tabeau