Stowarzyszenie 'Godność' gratuluje Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu » PanKarol NawrockiPrezydent Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie!Dzień Pańskiego zaprz... Szok! Gdańscy sędziowie mówią „nie” ministrowi Żurkowi » Minister Waldemar Żurek planował masowe czystki w sądach, ale w Gdańsku trafił na mur. Kolegium Sądu... Kaszubi domagają się zamknięcia wystawy "Nasi chłopcy" » Kaszubi żądają zamknięcia kontrowersyjnej wystawy pod nazwą „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańsk... TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!? » Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc. udziałów a Gdańsk 17 proc., Marcin Lewand... Formela: Tusk na wojnie z milionami obywateli » „Donald Tusk jest na wojnie z ponad 10 mln obywateli, którzy wybrali inaczej, niż on uważał. I te ko... Janusz Szewczak: Budżet klęski ekipy Tuska » „Minister Domański wiezie nas autostradą ku katastrofie finansów publicznych. Czegoś takiego nie był... Nie mówili o sobie "nasi chłopcy" - nie mieli "niemieckich kolegów" » Byłem na wystawie o infantylnym tytule "Nasi chłopcy". Wykorzystano na niej moje książki. Szkoda, że... Gdański protest przeciwko haniebnej wystawie "Nasi Chłopcy" » „Miliony Polaków szło do walki przeciwko niemieckiemu najeźdźcy. Przeciwko niemieckiemu Wermachtowi.... Czas na rząd ocalenia państwa. "Tusk jak bezpaństwowiec" » Po dojściu do władzy Donalda Tuska i jego ekipy nasza demokracja stawała się coraz bardziej fasadowa... Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ...
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
sobota, 02 sierpnia 2025 18:39
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc.
Play Fair Andrzeja Grubby
poniedziałek, 21 lipca 2025 20:25
Play Fair Andrzeja Grubby
Za punkt darowany Waldnerowi w turnieju w Barcelonie otrzymał
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Motocyklowa niedziela w Gdyni

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 22 czerwca 2011 10:15

altNiemałą atrakcję zgotowała dla miłośników motocykli firma BP, która w ramach „Motocyklowej Niedzieli” na swojej stacji przy ul. Hutniczej w Gdyni zorganizowała wspólnie z koncernem Castrol imprezę dla miłośników jednośladów.


„Motocyklowe Niedziele na stacjach BP” to  imprezy, które odbywają się w całej Polsce. Spotkanie w Gdyni było ostatnim z cyklu. W sumie takich wiosennych motocyklowych niedziel przygotowano osiem.


alt


alt


Ładna pogoda i moc czekających atrakcji spowodowały, że na stacji BP na Hutniczej pojawiło się kilkaset maszyn różnych marek i o różnym przeznaczeniu. Ich właściciele mogli nie tylko spotkać się z innymi fanami dwóch kółek, ale również na jednej ze stref, na które został podzielony teren stacji zaznać rozrywki, oraz skorzystać z interesujących porad. Przykładowo w strefie Show, bardzo mocno obleganej przez gości imprezy miały miejsce mistrzowskie pokazy stunt i trial, czyli w potocznym języku akrobacje na motocyklach w wykonaniu czołowych polskich zawodników. Wzbudzały one aplauz i zachwyt publiczności.


alt


alt


Drugą najpopularniejszą strefą była Power. Tam właściciele motocykli mogli bezpłatnie zdiagnozować swoje maszyny na specjalnej hamowni, dokonać pomiaru mocy i momentu obrotowego. Otrzymany po badaniu wykres pokazywał, czy maszyna jest sprawna, czy też potrzebna będzie ingerencja serwisu. Kolejna strefa to Custom, gdzie spotkać można było motocykle nietypowe powstające w polskich warsztatach. Ich twórcy opowiadali o swojej pasji i zachęcali do własnych prób.



alt


alt


Jedną z najważniejszych stref była Edukacja skierowana głównie na bezpieczeństwo na drodze i naukę pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni poruszający się na co dzień na specjalnych motocyklach przystosowanych do niesienia pierwszej pomocy udzielali wskazówek dotyczących tego jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku, oraz jak nieść pierwszą pomoc w krytycznych pierwszych minutach po zdarzeniu. Uczestnicy imprezy w ramach akcji „Motocykliści przeciw białaczce” mogli również zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS Polska się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Od chętnych pobierane były próbki śliny. Ostatnią strefą na stacji BP była Rozrywka. Z nią wiązały się liczne konkursy, pokazy zdjęć z wypraw motocyklowych, oraz próby „Gientary”, czyli wykonywanego bez podparcia slalomu na czas pomiędzy ustawionymi w trójkąt słupkami.


alt


Na „Motocyklowej Niedzieli” nie zabrakło również ofert czołowych producentów motocykli, którzy w swoich stoiskach promowali nowości, oraz akcesoria. Organizatorzy zapowiadają kontynuację serii imprez, nie wykluczone więc, że miłośnicy jednośladów spotkają się na Hutniczej w Gdyni za rok.
Sebastian Imielski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież