O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Krócej, ale intensywniej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 lipca 2010 13:00

altW niedzielę, na Przymorzu przy zejściu numer 57 na plażę, zakończył się trzeci Festiwal Sztuki Tutejszej „TUTART”. Krótsza, lecz zarazem bardziej intensywna niż w ubiegłych latach impreza, przekrojowo, choć, co nie do uniknięcia w przypadku czterodniowego wydarzenia, także nieco wybiórczo, zaprezentowała interesujący trójmiejski koktajl muzyczny.

Pierwszy dzień, zatytułowany  „Werona w Gdańsku. Julia i trzech Romeo”, dał gdańskim i przyjezdnym melomanom szansę wysłuchania występu artystów Opery Bałtyckiej i licznych gości prezentujących kompozycje takich tuzów opery jak Verdi, Gounod czy Puccini. Czwartek nie był jednak świętem jedynie dla fanów wirtuozów wokalizy. W bezpośrednim sąsiedztwie, sceny otwarty został, odbywający się już po raz czwarty, Gdański Festiwal Rzeźby z Piasku.

Dzień afrykański upłynął w jazzujących rytmach sopockiej grupy, utworzonej przez Nigeryjczyka Larrego Okey Ugwu, Ikenga Drummers i czołówki trójmiejskich jazzmanów występujących pod wspólnym szyldem „A'Freak-An Projekt”. Pierwszy, emanujący energią koncert sprowokował widzów do tańca i wspólnych śpiewów, drugi zachwycił wizualizacjami Rafała Chomika i Adama Przybysza.


alt


Trzeci dzień, z występami laureatów festiwali piosenek Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy i Kołobrzegu, był niewątpliwie dużą gratką dla amatorów poezji śpiewanej. Swoją twórczość zaprezentował między innymi student filologii polskiej UG, autor trzech płyt, Piotr K. Matczuk. 
Leniwy, niedzielny wieczór swoimi kompozycjami ubarwił zamykający festiwal pulsujący i bujający bossa novą gdyński zespół Łyczacza.

Festiwal był okazją do spotkania nie tylko z muzyką, ale i kinem. Każdego dnia bezpośrednio po koncertach odbywały się projekcje filmów dokumentalnych. Oprócz publiczności nastawionej na muzyczne doświadczenia, każdego dnia gromadził pokaźną grupę plażowiczów, przerywających spacery by posłuchać plażowych brzmień. 


alt


- Bardzo zależało nam na kontynuacji projektu, nawet przy skromnym budżecie. – mówi Marzena Świtała z Fundacji „Wspólnota Gdańska” organizatora festiwalu. – Wymuszona ekonomią skrócona formuła sprawdziła się, o czym świadczy publiczność, która świetnie dopisała i fantastycznie się bawiła. Mamy nadzieję, że za rok powrócimy do poprzedniej, dłuższej wersji festiwalu i zdołamy znów zaprosić na plażową scenę nie tylko muzyków, ale również tancerzy, aktorów, performerów – dodaje.
Jacek Wierciński

Fot. Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież