W Sopocie pożegnanie Barbary Szczepuły » Na cmentarzu w Sopocie licznie i nader ciepło pożegnano red.Barbarę Szczepułę (82l.). Dziennikarkę w... Smoliński o deklaracji prezydenta: Racja stanu » „Deklaracja prezydenta Karola Nawrockiego ws. sędziów jest absolutnie zgodna z polską racją stanu i ... Kolesiostwo wraca. Były wojewoda z PO buduje elektrownię atomową » Donald Tusk zapowiadał „brutalną reakcję” na każdą próbę kolesiostwa i nepotyzmu. Dziś pojawił się n... Pogrzeb Żołnierza Wyklętego śp. Stanisława Szafranka » 18 października odbędzie się uroczysty pogrzeb śp. Stanisława Szafranka, żołnierza ZWZ-AK oraz WiN, ... Holland House Residence Gdańsk — kameralny adres na Długim Targu. Hanz... » Są hotele, które „robią robotę”, i takie, które dodatkowo opowiadają historię miejsca. Holland House... Warsaw Hostel Centrum – więcej niż nocleg. Historia, komfort i 24/7 w ... » Warszawa potrafi oczarować, ale by naprawdę poczuć jej rytm, warto zatrzymać się tam, gdzie miasto b... REDAKTOR Jakubowski nie żyje » Nie żyje Jan Jakubowski (84.l), dziennikarz i wydawca, w latach 1991-96 redaktor naczelny "Dziennika... Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy » Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zainicjowa... Dość obłędu - po pierwsze dziecko! » Dlaczego nie chcemy rodzić dzieci!Na łamach "Gazety Wyborczej", alarmuje prof. Piotr Szukalski, zano... Hotel Mokotów – nowoczesny adres w zielonej dzielnicy. Komfort, praca ... » Mokotów to Warszawa w pigułce: biurowe zagłębie i kawiarniane ulice, dużo zieleni i szybki dojazd do...
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Czeska Praga na wyciągnięcie ręki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 listopada 2011 19:04

altPropozycja na jesienny bądź zimowy weekendowy wyjazd? Odpowiedź jest prosta - Praga – nazywana „miastem stu wież” i „sercem Europy”. Od 17 listopada, dzięki liniom lotniczym OLT Jetair, mieszkańcy Trójmiasta i okolic będą mogli bardzo szybko dostać się do stolicy Czech i spędzić tam niezapomniane chwile.


Praga, położona nad Wełtawą metropolia, to miejsce magiczne, łączące nowoczesność i tradycję. Z jednej strony możemy zobaczyć kosmopolityczne Nowe Miasto, z tętniącym życiem o każdej porze Placem Wacława. Z drugiej strony, spacerując po największym kompleksie zamkowym na świecie – Zamku Praskim, wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa, przenieść się w czasie i zapoznać się z uliczkami i budowlami pamiętającymi nawet IX wiek. To właśnie na położonej w pobliżu słynnej Złotej Uliczce, znanej z miniaturowych domów, mieszkał m. in. Franz Kafka. Cały kompleks uświetnia natomiast monumentalna Katedra Św. Wita – górująca nad stolicą Czech.


Aby dostać się na zamek, należy przejść przez kolejny symbol Pragi – Most Karola, łączący Stare Miasto z Hradczanami. Budowlą, której budowa rozpoczęła się w 1357 roku, każdego dnia przechodzi 30 tysięcy osób. Spacer po moście, którego charakterystyczną cechą jest 30 barokowych rzeźb świętych, umilają uliczni grajkowie i artyści, którzy tworzą niesamowity klimat. Po zejściu z mostu, można zanurzyć się w otchłani wielu uliczek Starego Miasta, którego centralną częścią jest Rynek Staromiejski. Tam czekają na nas liczne restauracje, serwujące knedliki i smażony ser, kawiarnie i piwiarnie, gdzie skosztować można doskonałego Pilsnera, ale jak powszechnie wiadomo, czeskiego piwa nie trzeba chwalić, trzeba go spróbować.
Uroki Pragi można odkrywać niezależnie od pory roku. W listopadzie Praga zachęca do odwiedzin dzięki niższym niż w sezonie cenom. W grudniu natomiast można tam poczuć przedświąteczną atmosferę oraz wziąć udział w bożonarodzeniowych atrakcjach, których z pewnością nie zabraknie.
 Linie lotnicze OLT Jetair uruchamiają loty do stolicy Czech już 17 listopada. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we czwartki i niedziele. Wyloty z Gdańska odbywać się będą o godzinie 14 (przylot do Pragi o 15.40), natomiast loty powrotne z Pragi odbywać się będą o godzinie 16.15 (przylot do Gdańska o 17.55). Lotnisko położone jest 30 minut od centrum miasta. Można się na nie dostać zarówno komunikacją miejską, jak i specjalnymi autokarami Airport Express.

Szczegółowe informacje dotyczące lotów dostępne są na stronie internetowej www.oltjetair.com. Ceny biletów rozpoczynają się już od 49 złotych.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież