Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jest śledztwo ws. gdyńskich radnych!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 lipca 2023 12:07

alt„To reakcja na bezczelność i arogancję radnych klubu Samorządności Wojciecha Szczurka”. Prokuratura w Bydgoszczy wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych radnych z Gdyni.Jak podało radio Zet, prokuratura w Bydgoszczy wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych radnych z Gdyni.

Zawiadomienie do prokuratury złożyli w tej sprawie członkowie gdyńskiego stowarzyszenia Bryza. Chodzi w nim o radnego Sebastiana Jędrzejewskiego z klubu Samorządność prezydenta Wojciecha Szczurka. Zdaniem członków stowarzyszenia Bryza, Jędrzejewski swoje centrum interesów życiowych ma w Rumi. Pisaliśmy o tym m.in. w tym artykule. https://wybrzeze24.pl/gdynia/proboszcz-zaswiadcza-gdzie-mieszka-radny

Sprawa dotyczyć ma także radnej Elżbiety Raczyńskiej, której dotyczy kolejne zawiadomienie. Jest przewodniczącą Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. W jej przypadku zarzuty stowarzyszenia Bryza dotyczą miejsca zamieszkania poza Gdynią (radna ma mieszkać w okolicach Łężyc), zarabiania na majątku gminy oraz poświadczenia nieprawdy.

Jak informuje Radio ZET Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, śledztwo wszczęto w kierunku podejrzenia poświadczenia nieprawdy w oświadczeniu majątkowym jednego z radnych Gdyni, a także innych przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów.

- Z treści zawiadomienia wynika bowiem, że analogicznych czynów mogło dopuścić się także dwoje innych radnych (poza Jędrzejewskim i Raczyńską Bryza ma też wątpliwości, co do działalności innego radnego Samorządności - Jakuba Ubycha, przyp. red.) - zaznacza Adamska-Okońska.

Jak wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia Bryza, zawiadomienie do prokuratury to reakcja na bezczelność i arogancję radnych klubu Samorządności Wojciecha Szczurka.

- Radnym prezydenta wydaje się, że ich prawo nie dotyczy i działają w poczuciu absolutnej bezkarności. W Gdyni nie działają żadne mechanizmy kontrolne przewidziane w ustawach. Skandalem jest to, że radny Sebastian Jędrzejewski jest przewodniczącym najważniejszej komisji Rady Miasta - Komisji Rewizyjnej. To on powinien stać na straży przestrzegania prawa w gdyńskim samorządzie, a sam je łamie. Nawet na ostatnie posiedzenie komisji spóźnił się bo utknął w korku jadąc z Rumi. Z kolei radna Raczyńska, której dotyczy kolejne zawiadomienie, jest przewodniczącą Komisji Skarg Wniosków i Petycji. W jej przypadku zarzuty dotyczą, miejsca zamieszkania poza Gdynią, zarabiania na majątku gminy oraz poświadczenia nieprawdy – komentują.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: