Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdynianie zapłacili, zarobi... agencja

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 września 2023 18:01

altNie milkną echa budowy Parku Centralnego w Gdyni. Nie dość, że ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka wybudowała go na kredyt, który spłaca każdy mieszkaniem miasta, to jeszcze... wpływy z parkingu nie trafią do budżetu Gdyni...


Najpierw zabetonowali miasto z morza i marzeń, potem ogłosili wielką zieloną inwestycję - budowę Parku Centralnego. Teraz okazuje się, że władze Gdyni z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele nie dość, że zaciągnęły kredyt, to jeszcze wpływy z podziemnego parkingu nie posłużą do jego spłaty... - Czy wiecie, że koszt spłaty samych odsetek od zaciągniętych kredytów i pożyczek wyniesie tylko w 2023 roku blisko 77 milionów złotych? - pyta Sławomir Januszewski ze stowarzyszenia Bryza. - To 14,5 miliona złotych więcej niż budowa absurdalnie drogiego trzeciego etapu Parku Centralnego, który kosztował nas 63,5 miliona złotych! A cały Park Centralny, jego 3 etapy blisko 100 milionów złotych! Przestudiowaliśmy dokumenty z wykonania budżetu Miasta Gdyni za pierwsze półrocze. Przeraża nas łatwość w wydawaniu pieniędzy publicznych na inwestycje kompletnie niepotrzebne, przy jednoczesnym cięciu wydatków na potrzeby najbardziej palące.

Jak podaje Bryza, wydatki ogółem po zmianach budżetu zaplanowano na 2 258 560 312,37 zł, wykonanie po pierwszej połowie roku to 978 milionów. Deficyt zaplanowano na kwotę 308.558.445,00 zł!

To jeszcze nic. Jak zauważyli działacze Bryzy, radni Samorządności Wojciecha Szczurka tradycyjnie, bezrefleksyjnie wyrazili w ostatnią środę zgodę na zaciągnięcie kredytu do kwoty 193 milionów złotych, pogłębiając fatalną sytuację finansów Gdyni.
- I teraz zgadnijcie, komu powierzono administrowanie nowym podziemnym parkingiem centralnym? Kto będzie czerpał korzyści z majątku wybudowanego z waszych pieniędzy? Agencja Rozwoju Gdyni. Czyli wy zapłaciliście za wybudowanie tego obiektu, a przychody z opłat za korzystanie z parkingu nie zasilą budżetu Gdyni, ale będą wpływać do spółki ARG zasilając jej budżet. I takich właśnie biznesików w Gdyni jest pełno. Stąd bierze się miliard długu, brak środków na inwestycje, a gdynianie płacą w podatkach, cenie biletów komunikacji miejskiej i stojąc godzinami w korkach za tę niegospodarność Samorządności Wojciecha Szczurka - podsumowuje Januszewski.

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: