Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Reklama
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynianie zapłacili, zarobi... agencja

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 września 2023 18:01

altNie milkną echa budowy Parku Centralnego w Gdyni. Nie dość, że ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka wybudowała go na kredyt, który spłaca każdy mieszkaniem miasta, to jeszcze... wpływy z parkingu nie trafią do budżetu Gdyni...


Najpierw zabetonowali miasto z morza i marzeń, potem ogłosili wielką zieloną inwestycję - budowę Parku Centralnego. Teraz okazuje się, że władze Gdyni z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele nie dość, że zaciągnęły kredyt, to jeszcze wpływy z podziemnego parkingu nie posłużą do jego spłaty... - Czy wiecie, że koszt spłaty samych odsetek od zaciągniętych kredytów i pożyczek wyniesie tylko w 2023 roku blisko 77 milionów złotych? - pyta Sławomir Januszewski ze stowarzyszenia Bryza. - To 14,5 miliona złotych więcej niż budowa absurdalnie drogiego trzeciego etapu Parku Centralnego, który kosztował nas 63,5 miliona złotych! A cały Park Centralny, jego 3 etapy blisko 100 milionów złotych! Przestudiowaliśmy dokumenty z wykonania budżetu Miasta Gdyni za pierwsze półrocze. Przeraża nas łatwość w wydawaniu pieniędzy publicznych na inwestycje kompletnie niepotrzebne, przy jednoczesnym cięciu wydatków na potrzeby najbardziej palące.

Jak podaje Bryza, wydatki ogółem po zmianach budżetu zaplanowano na 2 258 560 312,37 zł, wykonanie po pierwszej połowie roku to 978 milionów. Deficyt zaplanowano na kwotę 308.558.445,00 zł!

To jeszcze nic. Jak zauważyli działacze Bryzy, radni Samorządności Wojciecha Szczurka tradycyjnie, bezrefleksyjnie wyrazili w ostatnią środę zgodę na zaciągnięcie kredytu do kwoty 193 milionów złotych, pogłębiając fatalną sytuację finansów Gdyni.
- I teraz zgadnijcie, komu powierzono administrowanie nowym podziemnym parkingiem centralnym? Kto będzie czerpał korzyści z majątku wybudowanego z waszych pieniędzy? Agencja Rozwoju Gdyni. Czyli wy zapłaciliście za wybudowanie tego obiektu, a przychody z opłat za korzystanie z parkingu nie zasilą budżetu Gdyni, ale będą wpływać do spółki ARG zasilając jej budżet. I takich właśnie biznesików w Gdyni jest pełno. Stąd bierze się miliard długu, brak środków na inwestycje, a gdynianie płacą w podatkach, cenie biletów komunikacji miejskiej i stojąc godzinami w korkach za tę niegospodarność Samorządności Wojciecha Szczurka - podsumowuje Januszewski.

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: