Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Na komisji jak w rodzinie - nic nie może wyjść na zewnątrz...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 15 września 2023 16:24

altRadni Samorządności Wojciecha Szczurka po raz kolejny pokazali swoje praw2dziwe oblicze. Odrzucili wniosek o większą jawność prac komisji rady miasta. Radni Samorządności nadal chcą ukrywać przebieg obrad.


"Co się dzieje w domu, to nie wychodzi poza jego mury". Poplecznicy prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka wzięli sobie to powiedzenie najwidoczniej do serca za bardzo - konsekwentnie chcą ukrywać przed mieszkańcami miasta (czyli - odnosząc się do porównania - domowników owego domu) to, o czym rozmawiają na komisjach merytorycznych rady miejskiej. Po raz kolejny odrzucili wniosek społeczników, by ujawnić online obrady.


Niby to nowoczesna i "transparentna" Gdynia była ostatnim dużym polskim miastem bez relacji live z posiedzeń rady miasta. Obrady rajców można z domu oglądać dopiero po tym, jak weszła w życie odpowiednia ustawa. Jednak nadal większość gdyńskich rajców - a więc tych z Samorządności Wojciecha Szczurka - znanych z tego, że bez zastanowienia popierają nawet najgorsze pomysły swojego pryncypała, nie chcą ujawniać mieszkańcom, jakie mają zdania na ważne tematy.


Otóż jak podaje Miasto Wspólne, radni prezydent ponownie odrzucili wniosek, który dotyczył jedynie tego, by uwrażliwić przewodniczących poszczególnych komisji co do prawa obywateli do nagrywania i relacjonowania przebiegu komisji i aby dbali o realizację tego prawa. Jak podkreślają społecznicy, rzeczywistość dziś jest taka, że przed każdą komisją doraźną, która ma w zamierzeniu wyjaśnić czy kilku radnych sprawuje mandaty zgodnie z ustawą czy też powinno je stracić, jej przewodniczący radny Marcin Wołek (Samorządność Wojciecha Szczurka) za każdym razem ostrzega nagrywających posiedzenie, przed odpowiedzialnością karną za ujawnienie danych wrażliwych.


Dodatkową kwestią poruszoną we wniosku, była sytuacja z komisji rewizyjnej poświęconej wydatkom promocyjnym miasta - wysłanniczka prezydenta, naczelniczka wydziału komunikacji społecznej Ewa Kosakowska stwierdziła, że jest osobą prywatną i nie wyraża zgody na upublicznianie jej wypowiedzi.

"Rozumiecie - przedstawiciel prezydenta, umocowany przez niego zakazuje rozpowszechniania swoich wypowiedzi. Czyli prezydent też może? Według SWS tak"... - czytamy w komentarzu Miasta Wspólnego.

Opr. r