Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Na komisji jak w rodzinie - nic nie może wyjść na zewnątrz...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 15 września 2023 16:24

altRadni Samorządności Wojciecha Szczurka po raz kolejny pokazali swoje praw2dziwe oblicze. Odrzucili wniosek o większą jawność prac komisji rady miasta. Radni Samorządności nadal chcą ukrywać przebieg obrad.


"Co się dzieje w domu, to nie wychodzi poza jego mury". Poplecznicy prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka wzięli sobie to powiedzenie najwidoczniej do serca za bardzo - konsekwentnie chcą ukrywać przed mieszkańcami miasta (czyli - odnosząc się do porównania - domowników owego domu) to, o czym rozmawiają na komisjach merytorycznych rady miejskiej. Po raz kolejny odrzucili wniosek społeczników, by ujawnić online obrady.


Niby to nowoczesna i "transparentna" Gdynia była ostatnim dużym polskim miastem bez relacji live z posiedzeń rady miasta. Obrady rajców można z domu oglądać dopiero po tym, jak weszła w życie odpowiednia ustawa. Jednak nadal większość gdyńskich rajców - a więc tych z Samorządności Wojciecha Szczurka - znanych z tego, że bez zastanowienia popierają nawet najgorsze pomysły swojego pryncypała, nie chcą ujawniać mieszkańcom, jakie mają zdania na ważne tematy.


Otóż jak podaje Miasto Wspólne, radni prezydent ponownie odrzucili wniosek, który dotyczył jedynie tego, by uwrażliwić przewodniczących poszczególnych komisji co do prawa obywateli do nagrywania i relacjonowania przebiegu komisji i aby dbali o realizację tego prawa. Jak podkreślają społecznicy, rzeczywistość dziś jest taka, że przed każdą komisją doraźną, która ma w zamierzeniu wyjaśnić czy kilku radnych sprawuje mandaty zgodnie z ustawą czy też powinno je stracić, jej przewodniczący radny Marcin Wołek (Samorządność Wojciecha Szczurka) za każdym razem ostrzega nagrywających posiedzenie, przed odpowiedzialnością karną za ujawnienie danych wrażliwych.


Dodatkową kwestią poruszoną we wniosku, była sytuacja z komisji rewizyjnej poświęconej wydatkom promocyjnym miasta - wysłanniczka prezydenta, naczelniczka wydziału komunikacji społecznej Ewa Kosakowska stwierdziła, że jest osobą prywatną i nie wyraża zgody na upublicznianie jej wypowiedzi.

"Rozumiecie - przedstawiciel prezydenta, umocowany przez niego zakazuje rozpowszechniania swoich wypowiedzi. Czyli prezydent też może? Według SWS tak"... - czytamy w komentarzu Miasta Wspólnego.

Opr. r