W tygodniku „Sieci”: Nie będzie niemieckich porządków w Polsce » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau stanowczo odpowiad... Uczniowie odkrywali tajemnice ludzkiego ciała » Siódma edycja Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” odby... Dlaczego nie zagłosuję na Tuska?: Krzysztof Wyszkowski » Krzysztof Wyszkowski, założyciel WZZ Wybrzeża w l. 70, uczestnik Sierpnia '80, członek KLD w Gdańsku... Miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej w Przedszkolu Specja... » Październik jest na całym świeci miesiącem użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej. W... Danuta Białooka-Kostenecka: Będę gwarantem polskich interesów narodowy... » Prawniczka, menadżerka, radna. W Senacie chciałby reprezentować głos mieszkańców naszego regionu. Ro... Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy pon... » Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, generalny... Prof. Henryk Domański: Agresję inicjuje opozycja » Kto ma największe szanse na wygraną w najbliższych wyborach parlamentarnych, czy czeka nas rząd koal... Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ...
Reklama
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
piątek, 29 września 2023 19:50
Minister Sellin: na ochronę zabytków w ciągu 8 lat przeznaczyliśmy ponad 5 miliardów złotych
Na tle Bazyliki Mariackiej Jarosław Sellin, wiceminister kultury i
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
sobota, 30 września 2023 20:19
Pierwsza porażka gdańskich piłkarek
Na pięciu meczach zakończyła się seria spotkań bez porażki AP
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
piątek, 29 września 2023 16:49
Oddech Brede*Czarne chmury nad Gaffką
I LIGA Fortuna
Wysokie zwycięstwo gdańszczan dzięki
Słabe widowisko w Niecieczy
niedziela, 01 października 2023 22:48
Słabe widowisko w Niecieczy
Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Lechii z Bruk-Bet

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artystyczna wieś Sulęczyno
niedziela, 24 września 2023 17:19
Artystyczna wieś Sulęczyno
Kulturalnym wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

A gdyńskiego lodowiska ani widu ani słychu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 03 listopada 2020 16:26

altMiłośnicy jazdy na łyżwach z miasta z morza i marzeń od lat czekają na lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Władze Gdyni od lat zapewniają, że obiekt powstanie. Nadal jednak tylko – jak to potrafią najlepiej – zapewniają i nie podają nawet terminu rozpoczęcia prac przy inwestycji.


Gdyński radny Marcin Bełbot nie bez racji stwierdził, że miłośnicy sportów na lodzie od lat zabiegają o pełnowymiarowe lodowisko w Gdyni. Dobitnie pokazał to złożony w 2014 (!) roku projekt w budżecie obywatelskim.
- Następnie, po głośnych zapowiedziach ze strony miasta, w 2016 roku poznaliśmy docelową lokalizację przeznaczoną pod inwestycję, Do dzisiaj nie powstała – przypomniał przedstawiciel części gdynian.


Dziś mamy 2020 rok, a lodowiska ani widu ani słychu… Dlatego radny skierował pytania do władz miasta. Chciał się dowiedzieć m.in. czy ekipa prezydenta Wojciecha Szczurka zrezygnowała z realizacji tak długo oczekiwanej inwestycji?


Jak się okazuje, nie wiadomo, czy władze Gdyni nadal myślą o budowie lodowiska. Jak bowiem odpowiedział – w swoim stylu dość enigmatycznie – Marek Łucyk, zastępca prezydenta Szczurka: „w roku 2018 zrezygnowano z realizacji inwestycji, która obejmowała budowę lodowiska miejskiego (…) przy ulicy Morskiej 75 w Gdyni na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w 2016 r. Powyższa decyzja zapadła w wyniku unieważnienia dwóch postępowań przetargowych (…) – w obu przetargach cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia”.


Co więcej, miejsce na Grabówku, pierwotnie przeznaczone pod lodowisko, teraz – jak poinformował Łucyk – przeznaczone jest „pod budowę obiektów sportowych”. Niestety, w odpowiedzi zastępca prezydenta Szczurka nie sposób doszukać się informacji, czy i ewentualnie kiedy lodowisko w mieście powstanie….
raz

Newer news items:
Older news items: