Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

czwartek, 26 listopada 2009 09:41

Trójmiejska Liga Piłkarskich Szóstek. Poziom zawodowy.

Niesamowite spotkanie zobaczyli licznie zgromadzeni kibice, którzy pojawili się na meczu na szczycie Ekstraligi Red Box – Trójmiejskiej Ligi Piłkarskich Szóstek. Fantastycznie dysponowana drużyna F.U.H. Maniara z rewelacyjnym tego dnia Tomaszem Dargaczem w bramce sensacyjnie ograła obrońców tytułu i kandydata do tytułu mistrzowskiego Nextboard.pl 3:1.

Licznie zgromadzona publiczność już od pierwszych minut była świadkiem spotkania stojącego na najwyższym, momentami zawodowym poziomie. Prowadzenie planowo zdobył Nextboard.pl, a zapewnił je lider drużyny Maciej Kalkowski. Gra od początku toczyło się pod dyktando faworytów, jednak po kontrach lepsze okazji mieli rywale. W końcu bramkę wyrównującą zdobył Marcin Waniuga. Jeszcze pod przerwą znakomitą indywidualną akcją popisał się Adam Madani i F.U.H. Maniara prowadziła 2:1. Druga odsłona to miażdżąca przewaga Nextobardu, który jednak osłabiony brakiem Sławomira Wojciechowskiego nie był zdolny do stworzenia dobrych okazji. Rywale bardzo groźnie kontrowali, a znakomitych okazji nie wykorzystał m.in. Maciej Pastuszka. W końcu M. Waniuga trafił na 3:1, a na pięć minut przed końcem Kalkowski nie trafił z rzutu karnego. Zawodnikom obu drużyn w końcówce meczu puszczały nerwy, w czym szczególnie wyróżniał się prowokujący przeciwników Kalkowski.

W meczu na szczycie 1 ligi gr. A Gazeta Gdańska po bardzo równym i emocjonującym meczu ograła 5:4 Suzuki Motor Centrum i zapewniła sobie pierwsza lokatę. Mecz był bardzo wyrównany od pierwszych minut, w Suzuki doskonale spisywali się Kamil Borkowski i Robert Wachulak, ale w ostatnich minutach meczu akcje Janusza Melaniuka i Łukasza Olszewskiego znakomicie kończył Mikołaj Hajduk i ostatecznie to Gdańska wygrała 5:4. Sensacyjne rozstrzygnięcie zapadło w spotkaniu zdegradowanego już Thomson Reuters i walczącego o brązowy medal JRG2. Niespodziewanie od początku meczu dobra gra Szymona Przetackiego i Dariusza Rudnickiego dała prowadzenie Reutersowi 5:2 do przerwy. W drugiej odsłonie spadkowicz nie dał sobie odebrać zwycięstwa, a „Strażacy” tym samym stracili szansę na brązowy medal, który zdobyło Radio Gdańsk. W barwach JRG2 tradycyjnie wyróżnił się Dominik Klaman, autor hat-tricka.

Farmacja Gdańsk niespodziewanie przegrała z Miejskim Zakładem Zieleni 3:2 i straciła szansę na tytuł w 2 lidze gr. A. Tytuł, który tym samym zapewnili sobie gracze MZZ. Mecz był bardzo wyrównany i co już tradycyjne w spotkaniu tych drużyn, obfitował w wiele spięć i animozji. Farmacji nie pomogła znakomita postawa Kamila Przybyłowskiego w bramce, którego pokonali Adrian Błachewicz, Karol Rozegnał i Maciej Miara. W zespole „Aptekarzy” trafiali Piotr Słowy i Kamil Nowakowski. W tej grupie obok MZZ pewna awansu jest S&A Amatosport.pl, która wygrała walkowerem z Leroy Merlin. W 2 lidze gr. B pewni awansu są tylko Wyspiarze, choć ostatnio tylko zremisowali z Lufthansa Systems Poland 5:5. W 3 lidze gr. A z promocji cieszą się już zawodnicy Cafe Olimp, a w 3 lidze gr. B MES i Specjaliści. (JF)

Wyniki:

Ekstraliga:

Elektrex-Tim – Los Galacticos 9:4; F.U.H. Maniara – Nextboard.pl 3:1; Drużyna A – Gazeta Wyborcza 9:7; SKOK Rafineria – Drago 3:2.

1 liga gr. A

Villa Paladium – Thomson Reuters 4:1; Saur Neptun – Darmar 6:5; Gazeta Gdańska – Suzuki Motor Centrum 5:4; Thomson Reuters – JRG 2 6:3.

1 liga gr. B

NH Team – Anvani 8:6; Park Przygody – Filtrus.pl 7:1.

2 liga gr. A

MZZ – Sosnowski 6:6; Grupa Lotos – Leroy Merlin 3:2; S&A Amatosport.pl – Leroy Merlin 5:0 (v.o.); MZZ – Farmacja 3:2.

2 liga gr. B

Wyspiarze – Lufthansa Systems 5:5; Skok Stelczyka – Rockfin Power 8:7; Lufthansa Systems – Skok Stelczyka 6:4; GCE II – Klimtech 10:4.

3 liga gr. A

Referee Team – Green Street Hooligans 11:3; Cafe Olimp – CHWM 2:1; AMG Finest- Fanaticos 8:1

3 liga gr. B

FC Letko – Gratka.pl 5:4; Hombre – Techno-Service 9:4; Inelkom – AC Soccers 4:3; Hallo-Taxi 19-666 – Hombre 3:2.

4 liga

Pomorska S.C. – Oliwa 6:4; Galaktikos – Concrets 5:4; STS Team – Pomorska S.C. 9:1; Odys Stocznia – Biało-zielona Gdyna 9:1.

Ruszyły również rozgrywki Red Box – Trójmiejskiej Ligi Halowej. Do TLH zgłosiło się jak do tej pory 25 drużyn, ale cały czas przyjmowane są zapisy nowych zespołów. Wszystkich informacji udziela Marcin Szulik (501-635-957) – kierownik rozgrywek.

Wyniki

Grupa A

Kohorta Dolny Wrzeszcz – Husaria RFB 17:2; Portowiec – GCE I 11:4; Gazeta Gdańska – EC Wybrzeże 17:4; MES – Husaria 14:6; Gold Boys – Ekol 12:9; GCE I – Radio Gdańsk 6:4

Grupa B

Wiarus – ING Bank 18:1; Albert Football Team – Alpha Centauri 10:5; Tele Piast – SII 13:9: Techno-Service – GUM Allstars 10:6; Tele Piast – EC Solidarności 19:4; Orbis Casino – ING Bank 17:0

Husaria RFB Grupa A Red Box - TLH.  Foto: Red Box